Pracuje, studuje a má dítě - jít do vztahu?

Od: Datum: 02.12.13 07:52 odpovědí: 22 změna: 04.12.13 01:25

Ahoj, je mi 18 a zamilovala jsem se do jednoho kluka, kterýmu je 23 a měl by o mě také zájem. Což by nebyl takový problém, ale s jeho bývalou byl pět let a zůstalo mu tří roční dítě. On pracuje, zároveň studuje, máme se možnost vidět v podstatě denně a je schopný si zařídit hlídání, abychom spolu mohli být jen my dva. I tak ale váhám, jestli do toho jít nebo ne..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.13 08:00
avatar

Pokud váháte a máte pochybnosti o takovém vztahu již nyní, pak se do takového vztahu nepouštějte. Dítě je závazek na celý život, potřebuje zázemí a milující rodiče...Pokud se necítíte na to, přijmout ho se vším, co k němu patří, nejděte si někoho, kdo je bez závazků. Je Vám 18 let, užívejte si života a nevažte se. Píšete, že o Vás má zájem, ale nepíšete, že byste ho milovala...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.12.13 08:15

Pokud chcete jeho, musíte přijmou i jeho dítě . Již nikdy byste nebyli sami .V 18 letech je myslím čas na takové závazky...můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sharke
Datum: 02.12.13 08:25

Do vztahu klidně jít můžete, ale musela by jste přijmout myšlenku, že vždycky budete prostě vy tři..Že ne on, ale vy budete muset přizpůsobit svůj život těm dvěma. Že nemůžete po něm chtít aby se rozhodoval mezi vámi a svým dítětem, komu dá kousek svého volného času, obzvlášť, pokud díky zaměstnání a studiu ho moc zbývat nebude. To vede akorát k žárlivosti, hádkám, výčitkám a výčitkám svědomí.. Pokud o toho muže stojíte, musíte ho brát se vším všudy a přemýšlet nad tím z velmi dlouhodobého hlediska, právě proto, že je tam to malé dítě. Zasáhnete do života i jemu a pokud mu z něj za pár měsíců zase odejdete, bude to pro něj patrně opět bolestná a nepochopitelná ztráta.Takže pokud nejste připravena, žít v podstatě rodinný život tak do toho nechoďte.. Jak jsou v tom děti, končí všechna legrace pokud jim nechcete ublížit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 02.12.13 09:26

Sice jsem matka s dítětem, ale zkrátka pro mě je chlap s malým dítětem synonymum pro prašivý a být nezadaná a bezdětná tak do takového vztahu nejdu. Jo leda by mi bylo tak 40 a ten chlap by pro mě byl poslední možnost, jak si pořídit vlastní dítě. Zkrátka jsem příliš sobecká na to, abych se o čas a peníze dělila ještě s něčím dítětem. Ale je Vám jenom 18, takže s největší pravděpodobností to bude vztah jen na kratší dobu, než vyprchá zamilovanost a než zjistíte, že bezdětných chlapů po světě běhá.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.12.13 13:02
avatar

Ve 20 jsem začala chodit se starším mužem, tehdy měl asi 9-10 letou dceru, přesně už nevím. Holka byla skvělá, dost jsme si padly do oka a po rozchodu byl smutek z obou stran. Sice nevím, jak by to dopadlo za pět, deset, patnáct let, ale tehdy to byl fajn vztah.Takže já v tom problém nevidím. Jak ale bylo psáno, počítejte s tím, že se budeš přizpůsobovat ty a dcera bude většinou vždy na prvním místě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davidp*
Datum: 02.12.13 13:34

Ahoj,

jdi do toho jen v případě, pokud jsi ochotna vytvořit si k tomu dítěti nějaký pozitivní vztah. Pokud už teď cítíš jakékoli negativní emoce, jakože by to děcko bylo příteží vašemu vztahu, tak to fakt nemá cenu.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 02.12.13 15:58

ka989 nenech se odradit a jdi za svým srdcem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.13 17:27
avatar

Ahoj-

- jak zde všichni píší - starat se o dítě, je závazek na celý život - jsi na to připravená.?

- pokud je Ti 18-let - je namístě otázka - co bude, až se "odmiluješ"? - Kdyby zde nebylo dítě - žádný problém. Pokud jsi mateřský typ, tak to asi zvládneš, ale to musíš vědět sama - hlídání nebude napořád. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 02.12.13 17:48

Pokud ho opravdu milujes dite nebude problem. Ano, mnoho sobeckych matek zde pise jak by se s nejakym cizim ditetem nedelili o jeho cas. Pokud nejsi zlatokopka jako ony, kterym jde jen o penize, vse si zvas. Pokud mas srdce na spravnem miste a mas ho opravdu rada, budes milovat i jeho dite a nebude ti vadit travit s nim cas. Ja pritelovo dite miluju, je to prece pulka jeho a nikdy by me nenapadlo na neho zarlit :) Zalezi opravdu jen na tobe. Ja bych do toho sla. Nevidim zadny problem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.13 18:00
avatar

Sáro, není nutné soudit druhé ženy proto, že mají jiný názor, než Vy. Vy máte jinou zkušenost, ale to neznamená, že je vhodným řešením i pro někoho druhého. Já Váš názor plně respektuji, ale to, že jste nazvala ženy s jiným názorem zlatokopkami a sobeckými matkami, se mi vážně nelíbí. Názory na stejnou věc mohou být odlišné, ale to neznamená, že je některý z nich špatný. Tak proč hned soudíte podle sebe? Tazatelka mimochodem neřekla ani slovo o tom, že by jí ten muž přitahoval, či k němu cokoliv cítila...

doplněno 02.12.13 18:08:

Dovysvětlení: Ono zamilovat se ještě neznamená milovat a být připravená nést odpovědnost...A pokud by byla skutečně zamilovaná, pak by se neptala cizích lidí, jestli do takového vztahu jít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 04.12.13 01:25

kapkanadeje: To nebylo na Vas. Nebo se tak citite, ze jste se ozvala? Ja jsem napsala nazor obecne jako kazdy zde. Prosim komentujte treba coklit, psal(a) ze se ji nelibi tvuj nazor...Diky

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.12.13 21:14
avatar
Musím říct, že jsem zůstala v němém úžasu, když jsem zjistila, že tu jsou nejméně 4 lidi, kteří souhlasí s názorem, že chlap s dítětem, je pro někoho synonymum ke slovu prašivý.
Člověk se má soudit podle toho, jaký je. Myslím, že to, jaký má vztah a jak se chová ke svému dítěti, hodně vypoví. A pokud studuje a pracuje, pro mě by to v mých 18ti bylo náhodou imponující. Nebyla jsem nikdy ten typ, který je do větru a vymetá diskotéky.
Takže záleží na tvé povaze. Rozhodně vážný vztah s někým takovým, vyžaduje notnou dávku zodpovědnosti a vyzrálosti. Ale pokud by jen to dítě měli byt překážkou a je to jinak fajn kluk, dala bych tomu šanci.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.12.13 15:06
avatar

Pro "coklit"-

ze žádného z příspěvků jsem nenabyla dojmu, že by chlap s dítětem byl vnímán jako prašivý . !

Spíše byly vyjádřeny pochybnosti, jestli je 18-ti letá dívka natolik zralá, aby dokázala zodpovědně přijmout závazky, které pro ni z takového vztahu vyplývají - tak, aby v budoucnosti svému partnerovi, anebo jeho dítěti neublížila. Nic víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.13 16:09
avatar

Tak asi špatně čtete, viz hore:

"Sice jsem matka s dítětem, ale zkrátka pro mě je chlap s malým dítětem synonymum pro prašivý"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.13 17:32
avatar

pro "martinaa"

- Martinko, omlouvám se, asi čtu jenom příspěvky, které mne zajímají - tento jsem přehlédla.

- mluvím tak trochu ze zkušenosti - ve 29-ti letech jsem se zamilovala do muže, který měl (nikoliv ve své péči) dvě holky - 6- 12- let . Všechno dobrý - holky dobrý - braly mne - mužskej hezkej, chytrej, rozumnej, zodpovědnej, ve vedoucím postavení a rozvedenej už několik let - asi 3-5 let - nevím přesně) .

- ale - asi po 2 letech vztahu, kdy jsme se už málem vzali, jsem se osudově zamilovala do ženatého muže. Tento vztah mne stál hodně nervů a zavinil mi dost hodně životních "průserů" - ale ani já, ani on jsme se nedokázali rozejít. Po 11. ti letech se rozvedl a od té doby spolu žijeme (i když nejsme "vdaní").

a s tímto partnerem žiju dodnes (už ca 35 let), obdivuju ho, miluju - a třebaže se ke mně nechová vždy příjemně, jeho názory i nálady toleruju. Třeba mne "pánbůh" potrestal. !

Tím jsem chtěla říct, že nikdy není na škodu, myslet do budoucnosti, uvědomit si, čeho jsem schopna a počítat s tím tak, abych nikomu neublížila. Nevím, jestli je toho člověk v 18, nebo 20.ti letech schopný - já jsem nebyla ani ve 30-ti letech - a pokud to může být přijato jako omluva - měla jsem v té době za sebou děsnou manželskou krizi, která mne psychicky dost rozhodila, takže jsem začala "blbnout".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ka989
Datum: 03.12.13 11:06
Známe se téměř rok a byli jsme si sympatičtí od první chvíle. Cítím k němu něco víc už delší dobu, oba bychom to chtěli posunout někam dál, dal mi pouze čas, abych si to všechno promyslela. Chtěla jsem se vás pouze zeptat na názor nic víc. A chlapa s dítětem jako prašivého opravdu neberu, není to jeho chyba, naopak u mě má velký respekt, že se rozhodl to dítě vychovávat sám a zvládá to. Plno žen také zůstává samo s detma a nemyslím si, že by byly prašive..
Datum: 03.12.13 11:12
avatar

Jděte do toho a čas ukáže. Rozhodně bych se nebál o chlapa, který se dokáže starat o dítě, dokáže pracovat a studovat, zajistit si hlídání atd. Je vidět že to není žádný chudáček, ale sebevědomý muž a má to už v hlavě srovnáno. Však s ním hned nemusíte mít taky dítě a nemusíte se brát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 03.12.13 11:33

Tam to další dítě je spíš na místě - prvnímu jsou 3, když do toho hned praští tak mu s dalším budou 4... Vychází mi že není na co čekat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ka989
Datum: 03.12.13 12:38
Mám bratra staršího o 15 let,nemyslím si, že případný věkový rozdíl osmi let by byl nějak špatný
Od: asdd
Datum: 03.12.13 12:53

Oboje má výhody i nevýhody, mně vychází líp když jsou sourozenci věkově blíž. Ale záleží to na konkrétní rodině. Přijde mít lepší život mít rozdělený na období výchovy dětí a po něm hlídání vnoučat, než mít oboje najednou po většinu života... Pokud jsi normální ženská, tak jestli mu budeš pomáhat tak brzo budeš chtít i vlastní. Děti jsou moc fajn, až je budeš mít tak pochopíš že není na co čekat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdetedotoho
Datum: 03.12.13 18:40

Určitě se nebojte dotoho jít.. Možná je to Vaše životní láska, tak nedopusťte, že by jste mohla oněj přijít

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 03.12.13 11:29

Dítě je jeho závazek, pokud se dáte dohromady tak i s tím závazkem. Pokud je dobrý táta tak se bude dítěti maximálně věnovat. Pokud ho máte ráda tak na to můžete být dva. Jíto to toho s tím že dítě bude odkládat na hlídání aby jste byli sami je špatně, to fungovat nebude. Pokud chcete založit rodinu a mít dítě tak do toho jděte. Jestli zvládá studium, práci a dítě tak to je správný chlap.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.