Dohoda o provedení práce

Od: Datum: 14.06.13 11:36 odpovědí: 2 změna: 14.06.13 16:42

Dobrý den,

jsem OSVČ. Chci se zeptat, když si někoho vezmu na výpomoc a sepíšu s ním Dohodu o provedení práce, plynou z toho pro mě nějaké povinnosti (nemyslím k zaměstnanci), ale jestli to mám někde hlásit na živnostenském úřadě, nebo na zdravotní pojišťovně či sociálce?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 14.06.13 13:53

Dobrý den.

Na zdravotní pojišťovně budete dohodu o provedení práce hlásit Hromadným hlášením zaměstnavatele (kodem P) až v případě,

že odměna za daný kalendářní měsíc bude vyšší než 10.000,- Kč. To znamená, že případné hlášení budete podávat zpětně vždy za měsíce, ve kterém byla odměna vyšší než 10.000 dosažena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 16:42
avatar

I na OSSZ přihlásíte až po měsíci, v němž byla zúčtovaná odměna vyšší než 10.000 (hrubého), nezapomenete odvést pojistné. Pak už necháte zaměstnance přihlášeného po celou dobu platnosti dohody, i kdyby v dalších měsících už nedosáhl rozhodné výše. Druh prac.-práv. vztahu na přihlášce bude T. Hlídáte si max 300 hodin, víc nelze v kalendářním roce odpracovat na DPP pro téhož zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.