Dotace na podnikání

Od: Datum: 13.06.13 23:17 odpovědí: 6 změna: 15.06.13 14:43
avatar

Je těžké získat dotaci na podnikání? Co vše musím splňovat a mít zařízené, abych tuto dotaci dostal? Jaké jsou šance, že tuto dotaci dostanu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sharkis*
Datum: 14.06.13 00:44

Není podnikání jako podnikání - chtělo by to alespoň specifikovat, v jakém oboru podnikáte a na co byste chtěl dotace využít.

Jinak doporučuji pohledat na netu - viz třeba http://www.edotace.cz/ - je tam konkrétní rozdělení do kategorii i podle jednotlivých krajů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 14.06.13 01:01
avatar

Jiří, tyto dotace jsou velmi nebezpečné, buďte opatrný!

... přislíbí dotaci, Vy zainvestujete a dotace nebude schválena...

... dotaci schválí za určitých podmínek, Vy jednu z podmínek splníte pouze na 99,9% a dotaci budete muset vrátit...

Při rozjezdu firmy mohou být tyto sviňárny likvidační nejen pro samotnou firmu, ale i pro blízké okolí podnikatele...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.06.13 07:23
avatar

Dotace na podnikání je protimluv. Smyslem podnikání je hodnoty vytvářet, nikoliv spotřebovávat.

doplněno 14.06.13 13:00:

V tom případě by asi bylo dobré si ujasnit pojmy - co je dotace, co je investice, co je půjčka...

doplněno 14.06.13 20:20:

Dotace jsou peníze, které dostaneš od státu (lhostejno zda ČR nebo EU), to znamená od svých spoluobčanů, a které na rozdíl od půjčky nemusíš vracet. A to je to, o čem píšu - smyslem podnikání je vytvářet hodnoty (a platit z nich daně), tedy přesně opačný tok peněz. Dotace mají smysl jen tam, kde jde o veřejný zájem - a i tam nemá stát dotyčnou službu dotovat, ale normálně ji koupit.

Pro rozjezd podnikání jsou půjčky nebo investoři - tj. peníze, které sice dostaneš, ale které musíš vrátit. A pokud půjčku ani investora neseženeš - no tak asi ten podnikatelský záměr nebyl dost důvěryhodný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.06.13 12:30
avatar

avšak investicí do modernizace prostředků, které hodnoty vytvářejí není JEN spotřebování ba naopak rychlejší splatnost investovaných prostředků + vyšší generace zisků a možnosti více zaměstnanců. Efektivita firemních strojů, která má účinnost x a po modernizaci je tato účinnost navýšena o 40% je ve větší firmě tak znatelný přírůstek, kde se nedá hovořit pouze o spotřebování. Každý kdo podniká ví, že nejprve musí něco investovat - čas nebo finance.. čas pokud bude vytvářet duchovní hodnoty a finance pokud se bude jednat o fyzické dílo.

doplněno 14.06.13 18:37:

žiju v domění, že dotace na podnikání jsou peníze poskytnuté Evropskou Unií pro malé a střední podnikatele, kteří začínají podnikat.

dále jsem přesvědčený, že půjča jsou peníze poskytnuté soukromníkem nebo bankou (příp. jiným subjektem), určené pro vyplnění mezery ve financích. Tyto pujčené peníze se pak samozřejmě musí postupně vracet.

Investice jsou uložené peníze do jiné formy majetku.

Nebo se pletu?

Tedy můj cíl - získat dotaci, kterou investuji do nově vznikajícího podnikání. Myslím, že v tom mám jasno, pokud ne, opravte mě pane jethro. Rád se přiučím novým pojmům / definicím / vysvětlením.

Přeji hezký zbytek dne

Od: hop®
Datum: 14.06.13 20:25
avatar

Jiří, já se s Vašimi definicemi ztotožňuji.

Ta dotace je za splnění podmínek opravdu nevratná, protože ji pak úspěšný podnikatel vrátí jinak, třeba na daních. Než aby nepodnikal a pobíral sociální dávky...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.06.13 14:43
avatar

Také si myslím, že na daních to člověk "vrátí" několika násobně. hlavně čím víc se projekt rozroste, tím je schopný otevřít vícero pracovních míst a tím pádem poskytnout i další finance do státního rozpočtu. Ale co jsem si o té dotaci četl na internetu, tak není tuto dotaci lehké získat díky pevně definovaným podmínkám. Holt mi nezbude nic jiného, než peníze vytěžit poctivou prací *uf*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.