Jak reagovat - víc hlav víc ví?

Od: Datum: 13.06.13 18:56 odpovědí: 11 změna: 14.06.13 17:17

Ahoj všem,

mám zdánlivě jednoduchý dotaz, ale zajímá mě váš názor. Asi po dvou letech se mi ozval bývalý přítel. Měla jsem svátek, tak mi popřál a ptá se jak se mám. Velmi mile mě tím překvapil, protože on byl ten, kdo vztah kazil. Jen teď nevím co napsat, protože nevím, co od toho očekává. Co byste mu napsali nebo byste mu třeba vůbec nepsali nebo jen ze slušnosti poděkovali. Co myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.13 19:06
avatar

Ze slušnosti bych poděkovala, nic víc.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 13.06.13 19:06
avatar

Ahoj kopretino:)Tak,samozřejmě je slušnost poděkovat za přání*hej*A další rada?Záleží na tom,co k němu ještě cítíte,či necítíte,to musíte vědět pouze Vy sama;)Je zřejmé,že pokud Vám přeje,tak od toho něco očekává,evidentně vztah obnovit.My Vám do hlavičky nevidíme:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 19:06
avatar

Že by hledal bezpečný úkryt? Dneska musí bý člověk opravdu opatrný :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mojo
Datum: 13.06.13 19:42

No především si musíte ujasnit, co očekáváte Vy. I když je to hloupé, lidé zůstávají v zásadě stále stejní, dokážou se učit, ale ta schopnost má své limity, dlouhodobě se dá čekat, že vztah bude pokračovat ve starých zajetých kolejích. A taky je potřeba vědět, že nikdo není dokonalý, některé věci prostě musíte brát takové, jaké jsou, pokud jste schopná / ochotná to přijmout.

Čili, jestli to chcete znovu zpět? Anebo už ne? Když v tom budete mít jasno, zareagujete přiměřeně. Tak nějak, je potřeba být v uvažování "o krok napřed".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 13.06.13 20:23

Dobrý den.

Za přání poděkujte, to je samozřejmost. Odpovězte na otázku, jak se máte. A napište pravdu, nic si nevymýšlejte. Další případný krok nechte na něm. Ujasněte si ovšem, co Vy od bývalého přítele očekáváte. Počítejte i s tím, že přítel si prostě uvědomil, že máte svátek a popřál, nic víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 20:38
avatar

Ahoj. Záleželo by na tom, jaké pocity by to ve mně vyvolalo. Ale pokud příjemné a bylo by mi to milé, napsala bych mu, že mne příjemně překvapil, že děkuji za přání a že se mám čím dál tím lépe (nebo tak a tak). To už záleží na tom, jak moc bych chtěla být sdílná. Záleží na Vás, zda máte důvod se písemné komunikaci vyhýbat, nebo ne...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.06.13 07:42
avatar

Docela by se mi v hlavě rozblikalo červené světlo - pozor! Copak, že si ten bývalý partner najednou po 2 letech vzpomněl? Nemá kde bydlet, nemá momentálně žíádnou partnerku, nemá mu kdo prát, vařit, nebo se mu prostě a jednoduše po Vás znovu zastesklo?

Jenže se ne nadarmo říká: Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. A jistě už i Vy máte za tu dobu partnera jiného, dva roky jsou dlouhá doba.

Tak bych to znovu nerozvíjela. A i když to není slušné, ani bych mu za přání neděkovala. Možná, že on právě na to čeká, aby se znovu rozprosudila konverzace. Ale píšete, že vztah zkazil on, tak se může klidně stát, že příběh by se opakoval. Popřál Vám, dobře. Tak mlčte a neděkujte mu, aby poznal, že skutečně už zájem nemáte.*bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.06.13 07:47
avatar

Já, za sebe, bych nereagovala. "Jednou lump, vždycky lump". Jestli máte spokojený život, nedovolte, ani myšlenkám, montovat se do něčeho, co máte ráda. Dělat zmatek! ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.06.13 09:09
avatar

To přece musíš vědět ty, co udělat, jestli mu odpovědět nebo ne. Co o něm víš za ty dva roky? Třeba mu jen momentálně došla zásoba tolerantních přítelkyň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 14.06.13 09:55
avatar

Poděkovat a řídit se heslem,,Nevstoupíš do stejné vody podruhé,,stejně by to na 90% nedělalo dobrotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 17:17
avatar

Mám taky jednoho takového...bývalého přítele... rozešli jsme se ještě na střední škole a zrovna zítra budeme mít sraz po 35 letech od maturity, takže bývalého totálně. On prostě dělá takové věci, že např. přijde za mnou do práce a přinese mi k svátku kytici 15 růží. No a já poděkuju, hezky se na něho usměju, růže dám do vody a večer si je vezmu domů. Manžel řekne něco jako "to je dobře, aspoň ušetřím". Můj bývalý přítel se zkrátka čas od času potřebuje předvádět, hrát si na neodolatelného, a mně už je to dááávno jedno. Taky to tenkrát byl on, který "kazil" vztah, i když jenom tím, že odmítal být tak závislý na mně, jako jsem byla já na něm. Byla to taková moje trochu smutná láska. A jelikož lásku vyléčí jen jiná láska, tak jsem se zamilovala jinde a bylo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.