Urgovat nedoručené zboží?

Od: Datum: 13.06.13 07:35 odpovědí: 2 změna: 13.06.13 09:57

Ahoj, objednal jsem si flash disk ze slevového portálu s dopravou zdarma. Už to bude 14 dní a pořád mi nic nepřišlo :( včera jsem volal k obchodníkovi na infolinku (ne na slevový portál) a řekli mi, že pokud to nepřijde do pátku, mám se jim ozvat znova. Kdo mi dokáže, že jsem flasku opravdu nedostal, pokud to neposílají na dobírku? Což k velikosti fleshky opravdu není nutné. Co dá dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.13 08:35
avatar

Logicky nelze prokázat, co se nestalo.

Podle mne je to naopak: Obchodník musí prokázat, že Vám zboží zaslal.

Dobírka ani doporučený balíček nezávisí na velikosti zaslaného zboží, první (dobírka) slouží k zaslání zboží a peněz za ně, doporučenou zásilkou se zase prokáže odeslání a doručení.

Jestli obchodník nepoužil doporučenou zásilku, nemůže ji v případě ztráty reklamovat u pošty. V takovém případě by Vám zboží musel zaslat znovu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 13.06.13 09:57
avatar

Ano, problémy je nutné řešit přímo s obchodníkem, nikoli se slevovým portálem, který pouze předá voucher.

V těchto slevových akcích bývají menší předměty (kvůli poštovnému) zasílány jako obchodní psaní, tedy bez potvrzení o podání i potvrzení o doručení. Potom je zásilka nedohledatelná, obchodník nijak neprokáže, že zásilku opravdu poslal, a nikdo nedokáže, že Vám byla opravdu doručena do poštovní schránky.

Pokud byla sleva opravdu zajímavá, pravděpodobně nejste sám, kdo ji využil, někteří obchodníci tuto možnost podcení a potom nestíhají objednávky vyřizovat, případně již nemají požadované zboží. Když obchodník komunikuje, je to ta lepší varianta, ještě máte šanci, že se problém vyřeší k Vaší spokojenosti...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.