Velkoplošná tiskárna a plotr

Od: Datum: 03.02.14 01:48 odpovědí: 1 změna: 03.02.14 14:05

Rozhodl jsem se podnikat - velkoplošný tisk. Zatím je to ve fázi, kdy mám pořízenou velkoplošnou tiskárnu + laminátor a potřebný materiál. vše mě vyšlo na nemalé peníze a aktuálně se rozmýšlím nad jednou skutečností - řezací plotr. co jsem koukal na netu, tak kvalitní řezací plotr (řezací šířka 120-160, optická hlava, akceptovatelná přesnost,...) vyjde na dalších 70 tis.+

Abych pořizoval nekvalitní řezací plotr, se kterým budou problémy a nebude disponovat potřebnými funkcemi, to mi přijde poněkud zbytečný krok. Ale na druhou stranu mi hlavou přemítá myšlenka, proč vlastně pořizovat řezací plotr hned ze začátku. Přece když bude návratnost, dá se řezací plotr pořídit časem. Chápu že ideální stav je pořídit řezací plotr hned, ale potřebné finance na pořízení aktuálně nejsou. Na druhou stranu se bojím skutečnosti, pokud nebude v produkci řezací plotr ze začátku, položí to firmu dřív než pořádně začne existovat.

Jak byste tuto situaci řešili vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 14:05
avatar

Záleží na tom, jaké služby chcete nabízet. Pokud chcete tisknout jen nějaké jednoduché tvary, asi se bez řezacího plotru obejdete. Pokud třeba malé samolepky nebo potisky aut - řezanou grafiku nebo kombinaci, řezací plotr je potřeba nebo si musíte s někým jiným domluvit, že Vám to bude za nějakou rozumnou cenu řezat. Ono stejně bude nejdůležitější zainvestovat do propagace, když dokážete najít zákazníky, klidně můžete outsourcovat všechno, fungovat úplně bez hardware a budete prosperovat.

Btw. když jsme ve firmě potřebovali udělat nějakou řezanou grafiku, zjistil jsem, že se spíš než to nechat dělat vyplatí koupit plotr. Tak jsem sehnal prakticky nový Seiki 1100 z Aukra za nějakých 9 tisíc a celkem spokojenost. Pokud chytře nevykopnu během přenosu dat USB kabel, je i spolehlivý :) Dá se i solidně nastavit přesnost a místo odkud plotr začne řezat, ale samozřejmě je to drbačka, není to tak jednoduché jako u plotru za 100 tisíc. Ideální je kombinace tiskového a řezacího plotru v jednom přístroji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.