4h v práci, zbytek na neschopence

Od: Datum: 12.06.13 11:32 odpovědí: 5 změna: 13.06.13 08:53

Ahoj,

chi se zeptat, jsem po úrazu, mám neschopenku. Chci se zeptat, jestli jde chodit do práce např. na 4h. a zbytek dne být na neschopence.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.13 11:39
avatar

Zdravím. Pokud máte neschopenku, pak jste ve stavu nemocných a nemáte v práci co dělat. Takže se kurýrujte doma a na práci po dobu neschopenky zapomeňte. Může Vám přijít kontrola kdykoli během dne, nezastihne Vás doma a malér je na světě..A v neposlední řadě, kdyby se Vám v práci stal např. úraz v době prac. neschopnosti, je to také malér a také Vám nikdo nic nedá...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pacourek*
Datum: 12.06.13 11:46

Při jednom zaměstnání a jedné neschopence nelze .Při jedné neschopence ale více zaměstnání možná (určí lekař)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 11:46

Jste nemocný nebo ne? Pokud jste v pořádku, nemá smysl, abyste měl neschopenku a můžete chodit do práce od rána do večera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 14:57

a s neschopenkou nelze pracovat ani doma, pokud vam nekdo prokaze coz jednoduse lze.. ze pracujete v dobe neschopnosti napr. na internetu, nebo na dalku ve firme, je to problem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 08:53
avatar

Nelze. V době pracovní neschopnosti musíte dodržovat léčebný režim. Nelze souběžně pracovat a čerpat omluvené volno z téhož zaměstnání. Totéž platí pro mzdu a dávky nemocenského pojištění.

___ Ovšem za určitých okolností je možné pracovat doma.

Musel byste se dohodnout s ošetřujícím lékařem, zda Vám práci doma dovolí (léčebný režim stanoví on).

Se zaměstnavatelem byste musel uzavřít další pracovní smlouvu, DPP nebo DPČ ve všech 3 případech by muselo jít o jiný druh práce, než máte v pracovní smlouvě.

Potom byste ze stávajícího zaměstnání byl dále v pracovní neschopnosti a pobíral nemocenské a na základě další smlouvy/dohody byste mohl pracovat a pobírat mzdu (v případě dohody odměnu).

doplněno 13.06.13 08:58:

Jste-li na tom po zdravotní stránce tak, že byste mohl pracovat jenom na část úvazku, mohl byste se dohodnout se zaměstnavatelem na dočasném zkrácení úvazku a neschopenku ukončit.

Mzda by samozřejmě odpovídala sjednanému úvazku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.