Aukro - prodaný předmět už je prodaný

Od: Datum: 11.06.13 22:59 odpovědí: 21 změna: 12.06.13 13:24

Zdravím, mám menší problém. Inzeroval jsem něco přes aukro a také přes různé inzertní servery. Věc jsem prodal mimo aukro a než jsem se dostal ke stažení z aukra, někdo to odklikl. Nyní mi vyhrožuje, že předmět chce. Já už ho ale nemám. Mám kupní smlouvu, kterou jsem sepsal při prodeji. Nemůže být z toho doufám průšvih?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.13 23:08

Jediný průšvih, co ti hrozí, je negativní ohodnocení od rozčileného kupujícího.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.06.13 23:13

Já, jako kupující, bych to bral jako velice neseriózní jednání a samozřejmě by tomu odpovídal i komentář. A takový komentář může odradit hodně potenciálních kupců. To je jediný průšvih, který ti hrozí.

doplněno 12.06.13 08:52:

Stalo se mi několikrát, že o věc, kterou jsem měl vystavenou na Aukru, projevil zájem známý. Pokud nebyl v aukci příhoz, tak jsem ji zrušil a věc nechal známému. Pokud tam příhoz byl, tak měl známý prostě smůlu.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 11.06.13 23:16
Nejspíš jen negativ na aukru a nikdo tam od vás už nebude chtít nic koupit.
Ohodnoceno: 0x

Od: ar*
Datum: 11.06.13 23:17

Na Aukru se neinzeruje, to jen tak na okraj. To, že prodáváte i jinde jste měl uvést do aukce. Když už jste akci ukončoval, měl jste napsat, že je předmět poškozen a né, že jste prodal jinde. ;) Takto vám hrozí opravdu "negativ", pokud jste to už udělal víckrát, hrozí i odstavení účtu.

doplněno 12.06.13 00:17:

" Aukru se budu ale více vyhýbat - protože tohle mi nepřijde zrovna svobodné." Nechápu co je na tom nesvobodného, sám se svodoně rozodnete jestli chcete dát předmět do aukce. Svobodně si určíte vyvolávací cenu.

Vám by se učitě líbilo, kdyby někdo předmět vydražil a pak vám suše napsal já to už nechci, koupil jsem to jinde.

Ohodnoceno: 3x

Od: pacourek*
Datum: 12.06.13 11:32

Aukro je svobodné ale prodejce musí doržovat určitá pravidla .Jednu věc není opavdu možné inzerovat na více servech.Jak by se vám líbilo kdybyste vydražil věc a pak ji nedostal

Od: olen
Datum: 11.06.13 23:49

Tak já mám na aukru přes 150 pozitivních hodnocení. Věc se mi podařilo prodat v práci, takže to ani nebylo přes žádný server. To jsem taky napsal aukru. Jestli to je jak píšete, že z toho bude jen negativ tak co se dá dělat ale přežiju to. Aukru se budu ale více vyhýbat - protože tohle mi nepřijde zrovna svobodné.

Od: olen
Datum: 11.06.13 23:52

A ještě dodám, že to nebyl opravdu úmysl. Nemám v úmyslu si kazit výborné jméno na aukru.

Datum: 11.06.13 23:53

Chápu, že to není příjemné, ale vystavením aukce souhlasíte s podmínky portálu, mezi které mimo jiné patří "Popis nabídky nesmí obsahovat zejména:
Výhradu nedokončení obchodu z důvodu prodeje zboží jinde."

Od: kokyno*
Datum: 12.06.13 09:52

No, ale on to neměl v popisu nabídky, on to prostě udělal, aniž by předtím předem varoval*smich*.

Já mám taky vystavené věci na Aukru a ještě jinde, na druhém serveru píšu lidem ve smyslu "mám to jako kup teď na Aukru, takže jestli to myslíte opravdu vážně, tak to řekněte rovnou ať to můžu stáhnout", k dotazům na Aukru to nepřidávám, protože se to holt nesmí.

Datum: 11.06.13 23:55

Nic bych si z toho nedělal. Rozumný člověk to pochopí a ten kdo to pochopit nechce toho nepřesvědčíte. Jinak bych se příště vyhnul prodejům na více místech. Když vidím takovou aukci tak se ji vyhýbám.

Datum: 12.06.13 13:24

Za sebe bych řekla, že bych se vyhnula současnému vystavení předmětu na více serverech, např. dám to na Aukro jako Kup teď, když se to za týden neprodá, tak to vystavím znovu, ale zároveň už to vystavím i někde jinde. Nebo naopak. Tím se do značné míry eliminuje možnost, že o to bude tak výrazný zájem, že by to chtěli koupit dva lidé najednou.

Od: lego®
Datum: 11.06.13 23:59

Mozna priste s prodejem mimo aukro pockat az jak dopadne aukro.

Od: olaf71*
Datum: 12.06.13 08:45

nic se neděje, je to "jen" porušení pravidel Aukra. takových je tam mraky, co tam nemají co dělat a ještě to napíšou do popisu, že prodávají jinde, nebo že pokud nedosáhne částka přihazováním tolik a tolik, tak že neprodají. osobně bych za to zrušil účet na Aukru doživotně. tak snad dostaneš aspoň pořádný komentář a už nikdo na Tebou draženou věc nepřihodí.

Od: lego®
Datum: 12.06.13 09:10

Osobne nechapu prodejce kteri napisi>pokud nedosáhne částka přihazováním tolik a tolik, tak že neprodají <.

Minimalni cenu si prece urciji uz pri zakladani aukce.

Datum: 12.06.13 09:15

Lego, jenže z té "počáteční" ceny vychází poplatek za aukci - tak aby lidi ušetřili tři koruny, dávají cenu nízko... A pak se aukce různě stahují atd... *nevi*

Datum: 12.06.13 09:28

Míšo, oni si neuvědomují, že ve finále se jim to prodraží, protože jakékoli takové upozornění odradí kupce, včetně mě.

doplněno 12.06.13 09:45:

Žádné takové upozornění tam nepatří. Pro mě je Aukro hra, férová hra, kde jsou jasně dané veškeré podmínky. Jestliže vystavím aukci od 1,- Kč a přihlásí se jediný kupec, tak to za tu 1,- Kč dostane. Jindy se zase povede něco výhodně získat mně. Na Aukru jsem nikdy neměl ani ten nejmenší problém.

Datum: 12.06.13 09:32

Přesně - komu není rady, tomu není pomoci *nevi*

doplněno 12.06.13 09:32:

Láďo, mě už teda dopředu odradí i to, když někdo píše, že prodává i jinde a tudíž může být aukce kdykoli zrušena...

Od: pepab
Datum: 12.06.13 09:30

Takové aukce je třeba nahlásit Aukru, oni aukci smazou.

Taky takové jednání prodejců nechápu. Dělají to aby nalákali lidi na koupi nízkou cenou, a holt bohužel se někdy stane že cena už nestoupne. To už je to "riziko" obchodování aukra.

Datum: 12.06.13 10:13

nesmáznou, vím to. aspoň tedy ne ty, které jsem nahlásil jako porušení pravidel

Datum: 12.06.13 09:50

V rámci Aukra to je na negativní hodnocení, mimo Aukro nic nehrozí.

Neměl jste psát že jste to prodal jinde, ale že se to rozbilo / ztratilo / utopilo při povodni / manželka to omylem odnesla do charity / rozkousal pes.

Datum: 12.06.13 10:14

čekal jsem to, že někdo přijde s touhle vy... :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.