Dobírkový balík

Od: Datum: 11.06.13 15:53 odpovědí: 3 změna: 11.06.13 16:11

Jak zjistit prosím, zda v balíku na dobírku mám to, co jsem si objednala, a ne např. cihly? Kupuji zboží od neznámého člověka na dobírku a řeším, jak to udělat, abych to mohla zjistit, než zaplatím...děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.13 15:54
avatar

Jediné co mě napadá, je projet balík rentgenem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 15:55

Nijak. Zaplatit, na poště otevřít a případně žádat reklamaci (u odesilatele), popř. trestní oznámení. Ideální je, nebrat věci na dobírku od cizích lidí ale pro ty věci si jednoduše přijet. Nic lepšího Vám neporadím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hata
Datum: 11.06.13 16:11

Nezjistíte, kdysi mi takhle přišla místo telefonu za 3500,- dlaždička zabalená v hadrech. Zajímala jsem se na poště, jestli jde pro příště balík předem otevřít - někdo na různých fórech říká že ano, že to pošťačky udělaly, ale vyjádření ze zákaznického odd. je jasné - NELZE. Pošta je pouze přepravní společností, za obsah zásilky nijak nezodpovídá a pracovníci nemají právo balík otevřít (porušení list. tajemství) a Vy jako adresát jej smíte otevřít až po předání peněz. Jinak taky hrozí obvinění, že jste s pošťačkou domluvení a příp. telefon jste vyndali spolu a dlaždičku tam dali místo něj. Balík můžete otevřít po předání peněz a pošťačku max. použít jako svědka. A trestní oznámení? Haha. Já ho byla podat, šlo pouze o přestupek, takže pachateli hrozila jen pokuta. Po 30ti dnech mi přišlo vyjádření, že pro nedostatek důkazů nikoho nenašli. Jsem přesvědčená, že na to nikdo ani nesáhl - peníze byly vyplaceny na účet dobírkovou složenkou, tak snad není žádný problém v bance zjistit komu účet patří :-/ Pro mě je to jednoznačné - na dobírku už nikdy nic, pokud je to za super cenu je to podezřelé a pokud za nějakou přijatelnou, tak většinou najdu někoho v okolí, kdo nabízí totéž.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.