Plná moc na převzetí vdovského důchodu

Od: Datum: 02.09.13 13:12 odpovědí: 3 změna: 02.09.13 14:50

Dobrý den chci vycestovat na dělší dobu do zahraničí jelikož jsem vdova a pobírám vdovský důchod je nějaká možnost pro vyzvednutí důchodu na poště. Vím že důchod je možné posílat na účet ale trvání 3 měsíce. Chci vycestovat za měsíc jaké mám možnosti z důchodu platím byt.Poraďte...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.13 13:32

Na účet Vám bude chodit důchod stále, dokud na něj budete mít nárok. Není tam žádná hranice tří měsíců. Z účtu si zřídíte i trvalý příkaz, nebo omezený od kdy do kdy, na placení bytu, nebo SIPA.

Ohodnoceno: 0x

Od: alazlin
Datum: 02.09.13 13:50

Ano tohle vím ale než mi to vyřídí protože mě důchod chodí na poštu převedením na účet 2-3 měsíce a co po tu dobu se sipem a finanční hotovost žádná,,

Datum: 02.09.13 14:50

Pokud nestihnete do odjezdu vše vyřídit, asi jste se na to již byla přeptat, tak Vám bude někdo vybírat schránku a kontrolovat byt. Tak se s dotyčným domluvit, aby to hradil za Vás. Důchod nechat ležet na poště, a až se vrátíte, tak vybrat peníze na přepážce a všechny dluhy poplatit.

doplněno 02.09.13 14:56:

Je možné ještě ustanovit u obecního-městsk. úřadu zvláštního příjemce, pokud důchodce nemůže důchod převzít, viz stránky ČSSZ, ale nevím, jestli lze uplatnit u vycestování, nebo pouze u zdravotní nezpůsobilosti převzít důchod.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.