Špatná nálada

Od: Datum: 09.06.13 23:57 odpovědí: 5 změna: 10.06.13 08:16

Dobrý den, chci se zeptat.
Mám docela závažný problém a to takový, že mám tak za 2 týdny cca 3-4 dny špatnou náladu, ale nemyslím špatnou náladu, že bych se měl já špatně jen, ale chci se s každým hádat a na každýho jsem hnusný, ale další den, když se mi zlepší nálada, tak toho pak lituji, už to mám tak to rok, co mi strašně moc lidí ublížilo a lhalo (ještě mám dost lidí s kterými se bavím). A ještě to napíšu, že jsem přišel na to, že pokud udělám jednu věc, sem to nebudu psát, protože byste jsi o mě mysleli, že jsem blázen, tak po té věci mám okamžitě špatnou náladu, hodně tomu přispívá, ale musím to dělat a každý člověk to musí dělat. Je mi 18 let a myslete si vážně o mě, co chcete, ale potřebuji se toho zbavit, mám to hlavně po mámě, tak ona mě vychovává a i je strašně hodná a všechno a přesně to samé dělá ona, taky má na pár dní špatnou náladu a s každým se hádá (chce, vždy hledá důvod na tom člověku a já dělám to samé). Prosím poraďte mi, co bych měl dělat a kdo mi může pomoc, mám zkusit psychologa? Vím, že to má hodně lidí tak, ale aspoň to chci do určité míry omezit, abych na každému už nehledal žádnou "věc" po který by přišla hádka a abych neřešil tak moc všechny věci (maličkosti).
Nechci být takový, ale bohužel, furt je to to samé a to jsem se zkoušel změnit, potřebuji radu.
Napsal jsem to snad upřímně a i docela smysluplně, tak byste nemuseli psát někteří ty svoje "chytré" řeči.
Budu rád, když mi někdo poradíte, předem děkuji za odpověď.
S pozdravem M.L.
(Omlouvám se, jestli tady něco tak podobného je, ale nenašel jsem nic, jen to, co dělat proti špatné náladě, ale mě to vážně nepomůže.)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: toreet*
Datum: 10.06.13 00:08
Čau, vždycky když mám špatnou náladu já tak jdu sportovat (běhání, posilování) a pomůže mi tu :D cítím se uvolněny a v pohodě. Najdi si něco takovýho a skus to ;) skaut můžeš všechno .
doplněno 10.06.13 00:10: Žádnej skaut ale skusit, omluv mě, píšu to z mobilu ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym5989
Datum: 10.06.13 00:15

Děkuji za odpověď, jinak právě, že já hraji fobal a pomáhá to ze stresu to určitě ano a já i docela někdy se naštvu, ale to patří ke sportu a i naopak se potěším, ale tam to je trošku něco jiného, chci se dostat z toho, abych nehledal na druhým chybu a pak abych se sním nehádal kvůli tomu. Hodně lidí jsem kvůli tomu ztratil a asi nejspíš ztratím, potřebuji spíš radu, kam mám s tím to problémem jít a kde mi poradí. Vím, že mi řeknou určitě hlavně sport, ale mě to pomáhá přímo na náladu, ale ne na hádky.
Vím, že teď to trošku motám, ale zkuste mě prosím pochopit.

Od: hop®
Datum: 10.06.13 00:15
avatar

Ahoj, M.L., mít někdy špatnou náladu není zas tak velký problém, je to přirozené, lidé nejsou stroje aby byli na povel či podle pogramu smutní či veselí. Je dobré, že si uvědomuješ, že jsi někdy "hnusný" na lidi, kteří si to nezaslouží a že Tě to pak mrzí. Na druhou stranu i tito lidé Tě mají rádi takového, jaký jsi, a tolerují Tvé chyby...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 08:11
avatar

Špatnou, blbou, agresívní nálady míváme často všichni. Je však třeba upevňovat volní vlastnosti, od slova vůle. Vůlí je potřeba udržet negativní záležitosti v sobě a zpracovat je přijatelným způsobem. Takto vychováváme děti. Ty děti, které svou vůli prosazují křikem, pláčem, válením se po zemi. Projevy špatné nálady, prosazování svých požadavků, jsou vlastně křikem, válením se po zemi. Po malém dítěti chceme, ať to nedělá, ať špatnou náladu zvládne. Ale vy nejste malé dítě, vy byste to už měl umět. Měl byste umět ovládat své projevy, agresi, vůlí. ;) Nepindám, nesnažím se vás shodit. Jen vysvětluji jak nejlépe umím. Nepomůže žádná rada. Pomůže práce se sebou samým. Zvyšování sebevědomí (neplést s arogancí a agresivitou) a sebekontrolou. "Podle sebe, soudím tebe. Nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě" *hej*Musíte vědět, nejen si to říkat, že nejste dítě, že jste muž a za pár let budete vzorem pro své děti a pevnou jistotou pro svou ženu. K tomu se musíte dopracovat. Nestanete se tím den ze dne. Musíte se sebou pracovat, zdokonalovat se!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.13 08:16
avatar

Dobrý den. Psycholog je dobrá volba. Nebojte se ho vyhledat a s jeho pomocí zapracovat sám na sobě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.