Dát dítě do lesní školky?

Od: Datum: 09.06.13 18:28 odpovědí: 12 změna: 10.06.13 13:13

V Kutné Hoře začala fungovat Lesní školka ve které jsou děti hodně času v přírodě,učí se o rostlinách,zvířátkách,o hezkém chování mezi lidmi,angličtinu,jsou tam různé rukodělné dílničky,na max 15 dětí jsou tam dva učitelé.Vždy jedna učitelka a jeden učitel,což se mi zdá také výborné,protože děti tam mají ženský i mužský vzor.Také se tam dbá na to,aby tam děti jedly opravdu zdravé a chutné jídla.Ale tato školka je o dost dražší než ta klasická.Zajímalo by mě,kdyby jste měli na výběr mezi klasickou školkou a školkou Lesní,do které by jste vy své děti dali?

doplněno 09.06.13 18:53:

To máte pravdu,určitě to chce zjistit co nejvíce od učitelů a možná i od rodičů,co tam děti dávají.Ale nabízí pro děti moc užitečný a zajímavý program.Také třeba poznávání historických částí města.Hodně mě to ,co všechno nabízí zaujalo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.13 18:31

Já osobně bych tam svoje dítě nedal. Jasně - příroda, zdraví a další věci, to je super, sám jsem vyrůstal ve skautu a dodnes jsem aktivním členem, ale v tady těch školkách jde často až o něco "posvátného", o "matku přírodu", zavání mi to takovým podivným náboženstvím.

A taky co vím, tak hodně je to vedeno takovými "přírodními ženami" podporujícími vegetariánství a další nesmysly... Toť můj názor ;)

doplněno 09.06.13 18:33:

tím ale netvrdím, že jsou takové všechny. Takže bych si to napřed osobně asi pořádně prověřil, o co že těm vedoucím vlastně jde, že do mého dítěte nebudou hustit něco o vegetariánství, o posvátnosti přírody a dalších věcech :)

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 09.06.13 18:35

Těžko říci, asi bych se alternativě nebránil, možná bych i rád připlatil. Ale musela by tato školka mít patřičnou "úroveň", snažil bych se o ní před konečným rozhodnutím zjistit co nejvíce...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.06.13 18:42

Nápad se mi líbil, než jsem si přečetla, že ve školce učí také formou eubiotiky ("zdravý jednoduchý polozemědělský život v souladu s přírodou", jehož součástí bylo i vegetariánství"). No, nevím... učí i waldorfskou a Montessori pedagogikou a k těmto směrům jsem už na škole neměla moc blízko. Je to ten americký typ "dítě si dělá, co chce, a dospělý ho jen navádí". Což by v případě mnohých nevychovaných dětí skončilo katastrofou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.06.13 18:45

takže souhlasím tady s většinou odpovědí. Jestliže by tam dětem nevtloukali do hlavy, že jen TOTO je dobré, tak bych o tom uvažovala. Ano líbilo by se mi, aby bez jakékoliv manipulace s jejich dětskými mozečky, vyrůstaly více v souladu s přírodou.

Od: pb®
Datum: 09.06.13 20:16

Víte, já osobně bych dítě dala do jakékoliv školky, kam by byli ochotni ho přijmout, pokud by to nebylo na druhém konci města a nestálo to víc než vydělám. Přemýšlím i o katolické, přestože si o věřících myslím své. V dnešní době není moc na výběr a rodiče jsou rádi, pokud jim dítě vezmou vůbec někam. A že je lesní školka o dost dražší než klasická? Nenechte se vysmát, i kdyby byla 10x dražší, pořád bude levnější nebo na stejné úrovni jako školka soukromá. Však je to na rok dva, než budou muset předškoláka vzít do městem zřízené "normální" školky. I tak si nemyslím, že by v těch alternativních školkách cpali dětem do hlavy nějaká dogmata.

Datum: 09.06.13 21:01

Předškolní vzdělávání není povinné, takže dítě nebudou muset přijmout do normální školky.

doplněno 10.06.13 12:55:

Oni je přijímají přednostně, před jinými dětmi. Ale docházka jako taková je nepovinná, alespoň podle MŠMT http://www.msmt.cz/vzdelavani…azy-k-predskolnimu-vzdelavani.

Je předškolní vzdělávání v posledním roce před zahájením povinné školní docházky povinné?

Předškolní vzdělávání není povinné, dítě může nastoupit do základní školy, aniž by chodilo do mateřské školy.

doplněno 10.06.13 13:19:

Ano, to je pravda.

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 09.06.13 22:45

Na dni otevřených dveří ve dvou školkách nám bylo řečeno, že předškoláky přijímají vždy. Když ne do vybrané školky, tak alespoň do školky ve stejné části.

Datum: 10.06.13 13:13

no, docházka sice povinná není, ale předškoláka školka přijmout musí anebo ho musí obec do nějaké procpat, pokud si rodiče budou školku přát. a o to si myslím pb šlo.

Od: banik
Datum: 09.06.13 21:38

ja určitě jo, kdyby to jakkoli šlo... podle mě není nic lepšího než dítě učit samostatnosti a zručností... angličtinu bych mu tloukl do hlavy od malička, dokud to nebere jako učení ale jako zabavu, a čim vic bude v kontaktu s přírodou tím bude odolnější nemocím a pod... ja myslím že je to tisickrat lepší než ho dat na pospas města a stadu ovcí.není nic horšího než linej,večně hrající hry, bezduchej, bezcilevědomí klučina co neumí zatlouct hřebík protože si to nikdy nezkusil... toť nazor za mě.

Od: hop®
Datum: 09.06.13 21:49

Baniku, *palec*

...jsem to nějak nedovysvětlil, budu Tě (promiň) trošku kopírovat...

Samostatnost, Zručnost, Příroda, Odolnost proti nemocím - posílení imunty, Fyzická o psychická aktivita...

A na druhou stranu naučení se nezávislosti na mobilu, PC, netu, rodičích...

... s těmi rodiči jsem pravděpodobně píchnul do vosího hnízda, ale rozumné dítě by nemělo být úplně závislé na svých rodičích, pak může být občas pro rodiče zbytečná S PROMINUTÍM "přítěž"!

Rozumné děcko by mělo mít několik ověřených náhradních "strejdů" a "tetiček", kam je ochotné se kdykoli uchýlit, nemusí to být z příbuzenstva, jd především o důvěru dítěte i rodičů v dotyčného "strejdu" či "tetu"...

Od: arwi®
Datum: 10.06.13 08:35

Baníku a Hope přesně to,co jste napsali,mě na Lesní školce zaujalo.

Od: uska®
Datum: 09.06.13 22:17

Je mi líto, že tam nemohu nastoupit sama a taky už tam nemám koho poslat. Určitě není školka jako školka, ale o které jsem slyšela, tak dostávali rodiče dětský jídelníček k nahlédnutí nebo k připomínkám...dnes velké množství dětí tvrdí, že je kráva fialová MILKA*bzum*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.