Zápis na katastrální mapě - chatka?

Od: Datum: 09.06.13 15:55 odpovědí: 2 změna: 09.06.13 17:58

Dobrý den,

rád bych se zeptal, ohledně chatky, která je zakreslená na katastrální mapě. Výřez mapy připojuji níže.

Chci se zeptat, co tot znamená? Stavba? Chatka zde kdysi stávala, ale již jsou jen základy. Cihlové.Myslíte, že kdybych chatku znovu postavil (opravil), tak by to byl problém?

Může mi úřad tuto chatku z mapy vymazat, kdyby nějak zjistil, že již v reálu nestojí?

Dohledal bych například na stavebním úřadě nějaké podklady k této stavbě? Pozemek jsem koupil již v tomto stavu a chatka zde stála tak do 90. let.

Prosím o vaše názory a zkušenosti.

Děkuji

DvořákSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 09.06.13 16:30
avatar

Jestli tam chatka stávala a dokonce je zakreslená v mapě (tu podivnost v přiložené mapce nerozpoznám), pak bych se nikoho neptal a "opravil" ji (kdybych tedy nějakou chatku chtěl). Můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.13 17:58

Dobrý den. Nejsem si sice jist na co přesně se ptáte (...co tot znamená?), ale pokusím se odpovědět.

- značka nad parcelním číslem je značka označující zahradu.

- chatka zřejmě stávala na úplné hranici pozemku, tam co je ten malý čtvereček spojený se zbytkem parcely tzv. slučkou (to je to S co jde přes hranici toho čtverečku).

- vzhledem k té slučce z tohoto pozemku nikdy nebyla vyčleněná část jako stavební parcela. Zřejmě se jednalo o stavbu, která nepřesahovala 16 m2, tudíž nepodléhala evidenci katastru a stavba jako taková neměla svoje vlastní parcelní číslo.

- Katastr může z mapy vymazat neexistující stavbu, ale jen ve spolupráci s majitelem pozemku. Pokud pracovník úřadu při tzv. revizi (případně v rámci digitálního mapování) zjistí, že na parcele je evidována stavba, která v reálu nestojí, vyzve úřad majitele k tomu, aby dal věci do pořádku. Bude po něm požadovat demoliční rozhodnutí, nebo jiný doklad, který dosvědčuje odstranění stavby a na základě něho potom provede příslušný výmaz.

- obdobně k předchozímu pak úřad může vyzvat majitele v případě, že na pozemku stojí stavba podléhající evidenci, která v Katastru není - je pevně spojena se zemí a má více než 16 m2 (teď už je to možná více).

- jestli dohledáte nějaké doklady na stavebním úřadu Vám tady nikdo neřekneme... To opravdu zjistíte jen a pouze dotazem na příslušeném stavebním úřadě. Možné to je, ale jistotu Vám dají jen tam.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.