Práce průvodčích ve vlaku

Od: odpovědí: 8 změna:

Ahoj :)

Chci se zeptat na vlakové průvodčí, moc by mě zajímalo, jestli průvodčí jezdí stále ty samé trasy, nebo jestli jedou pokaždé jinam?

Já jezdím trasu Březová nad Svitavou - Brno hl. nádraží a někdy jede stejný průvodčí a někdy zase průvodčí, kterého jsem ještě vůbec neviděla. A to jezdím skoro každý den stejým vlakem. Prostě bych chtěla vidět, jak se mění průvodčí na jednotlivých trasách. A jak se mění princip, že někdy jezdí ráno a někdy odpoledne. Mění se to třeba po týdnu?

Budu ráda, když se mně to pokusíte objasnit, díky :)

8 odpovědí na otázku

2x

Měl jsem švakra a švakrovou,oba jako pracovníci vlakové čety.On- vlakvedoucí,ona - průvodčí.Kromě nich byl vlastně ještě strojvedoucí,mechanik a ještě jedna průvodčí.Tato četa sloužila vždy ve stejné turnusové směně,většinou na stejné trati.Na konci se střídali a někdy i přespávali.a pak se vraceli domů.Směna se měnila vesměs,pokud došlo k nemoci,nebo úmrti.-Jak je to u vlaků dnes,nevím.

JABRAKA

0x

Dobrý den, nějaké základní informace jsou viz odkaz a jistě ostatní doplní i další. Zdravím!

occupationsguide.cz/...

doplněno 08.06.13 15:48:

Tak je to práce o víkendech a svátcích, turnusové směny, možná horší možnost stravování a přespávání na železničních ubytovnách. A k tomu musí být dobrá nálada a paměť, protože pracují na veřejnosti, která si může stěžovat na nevhodné chování průvodčího. Není to jen o "štípání" lístků.

0x

Pracovní dobu, její začátek i konec určuje zaměstnavatel.

Podle mne to může mít každá oblast jinak.

doplněno 08.06.13 15:55:

Tady uvádějí průměrný plat průvodčího v ČR: 20.132 Kč. Výše se může lišit podle regionu, případně podle počtu přesčasů, nočních, sobotních/nedělních směn nebo směn ve dny státních svátků + přesčasů.

Výše příplatků se řídí buď zákoníkem práce nebo kolektivní smlouvu, po poslední novele zákoníku práce ji může zaměstnavatel se zaměstnancem sjednat i jinak (nižší/vyšší), než stanoví zákoník práce.

doplněno 08.06.13 15:56:

Zapomněla jsem na odkaz: Průměrný plat prů/... (Platy.cz)

Kolik má průvodčí ve vlaku plat?

Celkem by mě to zajímalo.

No, co jsem viděla, tak to většinou vyhodí tak kolem 22 000 Kč. Ale je to jen základ, je možné i pravděpodobné, že dostávají příplatky za přesčasy, dostávají odměny...:)

0x

Průvodčí - buď jde o turnusového pracovníka = ten ví směny a vlaky měsíc dopředu. Ti služebně mladší žádný turnus nemají, když končí směnu tak se dozví kdy půjde do práce příště. Ale na dráze je to jako všude v nepřetržitém provozu, nevíš dne ani hodiny kdy tě povolají.

0x

Někteří jsou tzv. turnusovaní což znamená že jezdí pouze na jedné trati nebo lince a někteří jezdí po různých trasách v dané oblasti ve vašem případě se jedná o Brno nebo Česká Třebová.

kristof-turnus není,že jezdí na jedné či více tratích.Matete tady tazatele.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]