Práce průvodčích ve vlaku

Od: Datum: 08.06.13 15:25 odpovědí: 8 změna: 05.09.15 11:13

Ahoj :)

Chci se zeptat na vlakové průvodčí, moc by mě zajímalo, jestli průvodčí jezdí stále ty samé trasy, nebo jestli jedou pokaždé jinam?

Já jezdím trasu Březová nad Svitavou - Brno hl. nádraží a někdy jede stejný průvodčí a někdy zase průvodčí, kterého jsem ještě vůbec neviděla. A to jezdím skoro každý den stejým vlakem. Prostě bych chtěla vidět, jak se mění průvodčí na jednotlivých trasách. A jak se mění princip, že někdy jezdí ráno a někdy odpoledne. Mění se to třeba po týdnu?

Budu ráda, když se mně to pokusíte objasnit, díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.06.13 15:32

Dobrý den, nějaké základní informace jsou viz odkaz a jistě ostatní doplní i další. Zdravím!

http://www.occupationsguide.c…vol/povolani.aspx?Par=571.htm

doplněno 08.06.13 15:48:

Tak je to práce o víkendech a svátcích, turnusové směny, možná horší možnost stravování a přespávání na železničních ubytovnách. A k tomu musí být dobrá nálada a paměť, protože pracují na veřejnosti, která si může stěžovat na nevhodné chování průvodčího. Není to jen o "štípání" lístků.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.06.13 15:36

Pracovní dobu, její začátek i konec určuje zaměstnavatel.

Podle mne to může mít každá oblast jinak.

doplněno 08.06.13 15:55:

Tady uvádějí průměrný plat průvodčího v ČR: 20.132 Kč. Výše se může lišit podle regionu, případně podle počtu přesčasů, nočních, sobotních/nedělních směn nebo směn ve dny státních svátků + přesčasů.

Výše příplatků se řídí buď zákoníkem práce nebo kolektivní smlouvu, po poslední novele zákoníku práce ji může zaměstnavatel se zaměstnancem sjednat i jinak (nižší/vyšší), než stanoví zákoník práce.

doplněno 08.06.13 15:56:

Zapomněla jsem na odkaz: Průměrný plat průvodčího (Platy.cz)

Od: radek12
Datum: 08.06.13 15:37

Kolik má průvodčí ve vlaku plat?

Celkem by mě to zajímalo.

Od: kecka*
Datum: 08.06.13 15:41

No, co jsem viděla, tak to většinou vyhodí tak kolem 22 000 Kč. Ale je to jen základ, je možné i pravděpodobné, že dostávají příplatky za přesčasy, dostávají odměny...:)

Od: uska®
Datum: 08.06.13 15:55

Průvodčí - buď jde o turnusového pracovníka = ten ví směny a vlaky měsíc dopředu. Ti služebně mladší žádný turnus nemají, když končí směnu tak se dozví kdy půjde do práce příště. Ale na dráze je to jako všude v nepřetržitém provozu, nevíš dne ani hodiny kdy tě povolají.

Datum: 08.06.13 16:03

Měl jsem švakra a švakrovou,oba jako pracovníci vlakové čety.On- vlakvedoucí,ona - průvodčí.Kromě nich byl vlastně ještě strojvedoucí,mechanik a ještě jedna průvodčí.Tato četa sloužila vždy ve stejné turnusové směně,většinou na stejné trati.Na konci se střídali a někdy i přespávali.a pak se vraceli domů.Směna se měnila vesměs,pokud došlo k nemoci,nebo úmrti.-Jak je to u vlaků dnes,nevím.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: krystof*
Datum: 04.09.15 21:14

Někteří jsou tzv. turnusovaní což znamená že jezdí pouze na jedné trati nebo lince a někteří jezdí po různých trasách v dané oblasti ve vašem případě se jedná o Brno nebo Česká Třebová.

Datum: 05.09.15 11:13

kristof-turnus není,že jezdí na jedné či více tratích.Matete tady tazatele.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.