Dodatek ke smlouve od RWE na tarif OPTIMAL

Od: Datum: 08.06.13 10:52 odpovědí: 5 změna: 09.06.13 19:35

Dobry den,

prisel nam dopis od RWE, kde nam spolecnost nabizi podepsani dodatku ke smlouve na tarif OPTIMAL s tim, ze bude snizena cena plynu. Chtel bych se titmo pozeptat, zda se tato nabidka vyplati pripadne co se stane pokud tento dodatek nepodepisu? Predpokladam, ze pokud bych toto podepsal uvazu se spolecnosti na 2 roky bez moznosti odejit?

Ma smysl tento dodatek podepisovat?

Predem dekuji za odpoved a pripadne rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.06.13 12:09
avatar

Dobrý den, dostal jsem tento dopis také, ale na jiný tarif. Slibují zaslat okamžitě nějakou částku na můj účet, když to podepíši a vrátím do 14. června. V tom drobném písmu je pak uvedeno, že ta částka bude různá podle spotřeby, dodatek je na 23 měsíců a nelze od něho (asi) odstoupit a řadu dalších pro RWE důležitých podmínek. Tu "úsporu" nedovedu posoudit, ale já nic nového podepisovat nebudu. Myslím, že se nic zásadního nestane a plyn půjde dál za stejných podmínek, které jsou v původní smlouvě. Obecně - nemám takové nabízecí jednání rád a rozhoduji se samostatně. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.13 15:46
avatar

Pokud dodatek nepodepíšete, budete energie nadále odebírat za stávajících podmínek.

Každému připadá výhodnější něco jiného. Někdo výhodnost posuzuje (nižší) cenou, já dávám přednost volnosti.

Nechci rušit smlouvu na dobu neurčitou, kterou mohu kdykoliv vypovědět bez jakýchkoliv sankcí. (Případné sankce mohou původní cenu naopak navýšit.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 08.06.13 16:36

Pokud to podepíšete, budete následující 2 roky odebírat levnější plyn a ještě vám zašlou nějaký finanční bonus - dle spotřeby. Pokud ne, budete odebírat plyn za stávajících podmínek. Čili za bezkonkurenčně nejvyšší ceny.

Nevím jaká je vaše spotřeba za rok, ale jestli plynem i topíte, tak to buď podepište, nebo přejděte k jinému dodavateli. I s tímto slevněním zůstává RWE nejdražší, i když už ne o toliik.

Nepodepsat a zároveň zůstat u RWE je ta nejdražší varianta

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ricardus*
Datum: 09.06.13 18:52

Dekuji a mate zkusenost s nejakym jinym dodavatelem plynu, ktery by byl spolehlivy?

Od: koukolik
Datum: 09.06.13 19:35

Před 1,5 rokem jsem přešel k e-on, plyn topí, hřeje vaří a byl donedávna o 20% levnější než RWE. *smich* Takže o spolehlivosti není pochyb. Ušetřil jsem přechodem cca 10tisíc.

Těžko takhle z placu radit. Záleží na vaší roční spotřebě a místě odběru. Dnes je situace jiná než před rokem, protože byl donucený slevňovat i RWE. Zkuste některou z internetových kalkulaček třeba http://www.cenyenergie.cz/ a udělejte si hrubý odhad. Pak si zkuste přepočítat tu novou nabídku od RWE, protože ta v kalkulátoru ještě není zahrnutá. Já odhaduju, že je o necelých 10% dražší než třeba ten e-on. Pokud se rozhodnete pro jiného dodavatele, doporučuji jednat přímo s centrálou. Nechat si poslat návrhy smluv (mailem), v klidu si je doma přečtěte a rozhodněte se. Vyhnul bych se malým, krátce existujícím přeprodávačům plynu. Pozor, výpovědní lhůta u RWE bývá 3měsíční, tak ať to stihnete do začátku topné sezóny. Nedejte se odradit tím, že všichni dodavatelé nabízejí smlouvy na dobu určitou, podle mě v tom žádné skryté nebezpečí nečíhá. A kdyby náhodou nový dodavatel plyn zdražil, máte ze zákona možnost podat výpověď okamžitě a přejít jinam.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.