Poplatky - Aukro

Od: Datum: 07.06.13 22:04 odpovědí: 9 změna: 10.06.13 16:40

Zdravím když si nechám poslat ten aktivační kód a budu moct nakupovat i prodovat a nechám třeba účet rok ležet bez prodejů a nákupů nebudou mi účtovány žádné poplatky? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.13 22:10

Poplatky aukro účtuje pouze za prodej, podle typu aukce ( přednostního řazení, zvýraznění aukce apod.). Nákupy jsou zdarma.

Pokud tedy nic neprodáte, nic neplatíte.:)

doplněno 08.06.13 10:28:

Ano, Ladine a Hopíku, tak jsem to přesně myslela. Aby mohl prodávat, musí mít prvně vystavený předmět:) Mohla jsem to napsat jinak, pravda;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.06.13 22:28

Pouze poplatek za vložení nabídky, ale ten je podle mě většinou naprosto únosný (nechci říct směšný).

http://aukro.cz/country_pages/56/0/z4_updated.php#4

Od: hop®
Datum: 07.06.13 22:36

Martino, pokud nic neprodáš, ale chceš prodat, platíš za vystavení nabídky! Je to směšný obolus, pokud nepřidáš mraky fotek a nechceš být na první stránce...

doplněno 07.06.13 22:37:

Nákup Aukro neúčtuje, je smluvní platba jen za zboží prodejci, poplatky Aukru platí prodávající...

Datum: 07.06.13 22:23

jinak ty polatky z prodeje jsou pkně vysoký, když jsem začínal epročetl jsem si vše pořádně, vystavil jsem předmět 2,80 za deset dní paráda. predmět se prodal a přišla faktura od aukra cca 120kč na provizi... no moje chyba dneska už vím

Datum: 07.06.13 22:32

Nebudete. Aukro účtuje poplatek za vystavení předmětu, můžete si připlatit za "luxus". Pokud prodáte, základní poplatky Aukro vrací a účtuje procenta z prodeje. Příplatky za "luxus" (jakékoli upřednostnění, prodloužení či zviditelnění aukce) si ponechává.

Datum: 07.06.13 23:05

Na aukru jsem prodal zatím 8 věcí a poplatky mi vyšly na 100 Kč. Za žádný nadstandard jsem si nepřiplácel, jen běžná aukce/kup teď s dvěma či třemi obrázky.

Ony jsou totiž taky určité provize, viz jejich tabulka

Konečná cena za 1 ks zboží

Výše provize

Předmět není prodán

0 Kč (nárok na provizi Aukru nevzniká)

Do 1 500 Kč

4 %

1 500,01 _ 7 500 Kč

60 Kč + 3 % z částky nad 1 500 Kč

7 500,01 _ 25 000 Kč

240 Kč + 1,5 % z částky nad 7 500 Kč

Vyšší než 25 000 Kč

502, 50 Kč + 0,5 % z částky nad 25 000 Kč

doplněno 07.06.13 23:07:

takže při prodeji za 1000 Kč jde Aukru 40 Kč provize... a to se vyplatí.

Nedávno jsem na aukru kupoval radiátory za 12000 Kč, takže prodejce odvedl Aukru provizi 300 Kč. To je byznys :)

Datum: 07.06.13 23:12

Platí se poplatek za vystavení aukce.

Pokud prodáte, tento poplatek se stornuje a platí se provize.

Nejsou o žádné závratné peníze, proto na Aukru obchoduji.

Jejich progam na ochranu mne sice trochu zklamal, ale to zde teď nechci řešit... :(

Jinak - ceník je VŠEM dostupný na stránkách Aukra...

Datum: 08.06.13 13:46

Jak jednoduché-přečíst si podmínky obchodování na aukru-vše je tam napsáno!Pokud neproběhne žádný prodej neplatíte nic.Pokud budte kupovat neplatíte nic.Pkd budete prodávat tak poplatek za vložení aukce (dle ceníku) a potom provize z prodaného,dle konečné sumy!

Od: kokyno*
Datum: 10.06.13 16:40

Poplatky se týkají pouze prodeje.

Pokud účet "necháte ležet", tak neplatíte nic. Poplatky by vám mohly naběhnout jedině v případě, že byste vystavil nějaký předmět, dal automatické obnovení prodeje a zapomněl na to.

Nákupy jsou zdarma, takže pokud budete rok nakupovat každý den deset věcí, tak také neplatíte poplatky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.