Co radíte v teto situaci

Od: Datum: 07.06.13 16:23 odpovědí: 10 změna: 09.06.13 23:11

Dobrý den ,žíji ve společné domacnosti z druhem máme dvě děti,společně jsem si vzali hypotéku a v domě jeho matky jsem si v podkroví udělali bydlení.Js´me spolu 6let já jsem na mateřské z druhým dítětem.A druh veškeré poplatky hradí sám.ted mám poměr z mladou dívkou.A po nás z dětmi chce aby jsme odešli bohužel nemáme kam.Vím že jediná možnost je jít k soudu o vyměření výživného a o svěření dětí do mé péče.Ale otázka bydlení kam a zaco jít bydlet přítel neřeší.Děti věk 5let a 2,5 roku.Já ještě do roku 2015 na mateřské.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 07.06.13 19:29

Hlavně bacha na tu hypotéku, aby nepřestal platit a dluhy nepřešly na Vás. Protože se může stát, že Vás vyhodí a vy mu ještě budete dalších x let splácet bydlení. Nevěru bych tolerovala, někdy je to jen chvilkové poblouznění po dobu, kdy trvá zamilovanost. Pokusila bych se domluvit, aby Vás nechal v domě bydlet do doby, než Vám skončí mateřská. Co jeho maminka, ta se k situaci staví jak? Nemůžete jít bydlet s dětmi do její části domu, nebo bude přihlížet, jak synáček vyhazuje svoje děti na ulici? Každopádně se nehněte do doby, než Vám buď vrátí peníze, co jste do domu investovala, nebo se vyřeší situace kolem hypotéky tak, abyste v ní nefigurovala a nemusela platit dluhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalka
Datum: 08.06.13 10:34

Dům je jeho matky a mi jsme si udělali bydlení v podkroví,já jsem vlastně nic neinvestovala jen ze svého zpoření zařídila dětský pokoj a koupila obývycí stěnu.A bydlení je uděláno z hypotéky kterou máme vzatou spolu jsme tam podepsaný oba dva.A jeho argument že jí stejnak neplatím a ani jsem mu na ní nbikdy nepřispěla jelikož od roku 2008 jsem doma na mateřské z prvním synem a pak máme druhé a stím jsem do roku 2015.Tak si myslím že snad když je žena na mateřské že se stará o děti a domácnost a na muži jsou bohužel starosti zaplatit poplatky typu hypotéka,plyn,školka atd.Já z příjmem 3800Kč zaplatím synovi pojištění pak sobě duchodové a mobil.A zbytek co mám tak samozdřejmě koupím jídlo a dětem náké to oblečení.On je živnostník zedník práci chvilku mají na zimu ne a odtoho se mu odvíjejí dluhy zaplatí věci které jsou duležité hypotéka plyn svoje složenky podotýkám né všechny a na zaplacení zdravotního a sociálního mu už nezbyde a pak mu to za celý rok samozdřejmě naběhne plus penále.děti jsme si pořídili spolu mají jeho příjmení je uvedený v rodnném listu.Nikomu tuto sotuaci nepřeji,popsychické stránce jsem dost vyčerpaná ze všeho.Ale jsem tu hlavně pro ty děti já se o ně musím postarat.

Datum: 07.06.13 21:17
avatar

Dobrý den. To je nelehká a nezáviděníhodná situace. Zkuste mu říct, že mu necháte obě děti v péči, na ulici je s sebou brát nebudete. A bude vidět, jak se na to bude tvářit on i jeho mladá milenka. Vím, že byste to neudělala, ale děti jsou také jeho povinnost a závazek...Zrovna tak jako společná hypotéka...Kdyby šlo jen o Vás, ale jde především o vaše společné děti...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zoufalka
Datum: 08.06.13 10:23

Ano je to tak,samozdřejmě kdybych chodila do práce tak mu pomůžu z placením ale na mateřské z částkou 3800Kč to bohužel nejde.poplatím si své věci a dítěti kdyždý platíme spoření on mladšímu já staršímu a comi zbyde tak mám na nákup jídla poro včechny a náké to oblečení pro děti.A otec také nakupuje společně jsme tonvšechno dělali,on ale ted argumentuje tím že všechno platí on a z mého spoření jsem dětem zařídila dětský pokoj,a obývací stěnu jsme vybírali podotýkám spolu.Všichni mi radí že to nebude mít dlouhého trvání ten jeho poměr,že nemám nikam odcházet jednak nemáme ani kam.Já se starám o děti a domácnost a on nás živí a platí vceškeré poplatky typu hypotéka,školka a jeho složenky a pojištění.A další věc je jeho nezaplacené zdravotní a sociální pojištění na kterém dluží dohromady skoro přes čtyřicet tisíc.A vzal si i další uvěr tím řeší své dluhy.A v tuto chvíli si dělá co chce a většinu času traví z dotičnou slečnou doma moc nepobívá.Ano děti jsou jeho povinost i závazek to mu připomínám stále a že oni za nic nemůžou at se knim chová jak se patří.A jeho odpověd takovejch dětí je co nežijou z otcem.Ale každý den se snima loučí děti mu dávají pusi a ono to sním nic nedělá.Nevím co to je za člověka vždeycky se ke svým dětem choval pěkně jezdili jsme na plkavání občas na výlety.A před dvěma měsíci plánoval i dovolenou v Chorvatsku.to řikal že to sní ukončil a ted už je zase vše jinak.

Datum: 08.06.13 10:41
avatar

Zoufalko a jak vycházíte s jeho matkou? Pokud je to její dům, nešlo by se rozumně domluvit na bydlení s ní? Vždyť jsou to její vnoučata. A pokud Váš přítel má dluhy, které nesplácí, je to jen otázka času, kdy ho dostihne exekuce a pak na to můžete doplatit všichni, včetně matky...Pokud má vliv na syna, nešlo by s ní promluvit, aby Vás podpořila a synovi domluvila? Děti mají právo na stejnou životní úroveň, jako rodiče, tak je přece otec nemůže vyhodit na ulici a říct Vám - vypadněte a ty se starej...Máte společné závazky, měl by si vážnost situace uvědomit a chovat se zodpovědněji. Zkuste promluvit o situaci s jeho matkou. Pokud je to jen trošku rozumná ženská a vycházíte spolu dobře, mohla by Vám v situaci třeba pomoci...

doplněno 09.06.13 20:19:

Pokud Vás jeho matka nevyhazuje a chce mít vnoučata v domě, pak se s ní domluvte a sepište mezi sebou nájemní smlouvu. Ona je vlastníkem domu a ona rozhoduje o tom rozhoduje o tom, kdo v domě bude bydlet. Pak by se nemohlo stát, že Vás přítel vyhodí s dětmi na ulici. Ale jak jsem již psala, měla bych obavy z toho, že přítel nesplácí dluhy...Maminka by mu měla připomenout i tuto jeho povinnost, jde tady i o ní, pokud žijí ve společné domácnosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blbablondyna*
Datum: 08.06.13 00:25

Na rovinu rici, ze pozadate soudne o vyzivne, co se tyce hypoteky, hlidejte, zda ji plati. Pocitejte vsak s tim, ze moc sanci nemate, jen tak vas nevystehuje a pokud prokaze, ze jste defacto hypoteku ani neplatila, moc sanci, vyjma boje, ze s detmi na ulici nepujdete nemate. Neposlouchejte rady typu "nechami ti deti aby nesly se mnou na ulici", kdyz na to kyvne, bute z toho leda ronit slzy jako zelva a rada jedina? Pravni, nic jineho vam nazbyva a nic jineho vam nepomuze, obzvlaste ne ramenate rady, ktere se mohou vymatit vam i detem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.13 02:38
avatar

Máte s přítelem sepsánu nějakou smlouvu? Na základě čeho nyní v domě jeho matky bydlíte?

Nemáte-li tam ani nájemní smlouvu, budete si muset najít vlastní bydlení. (Přestože máte společné děti, není přítel bez existence smlouvy povinen vám bydlení poskytnout, zajistit ani sehnat).

Hypotéku a případné další finanční či právní závazky bych řešila až po zajištění bydlení.

Zkuste se obrátit na některou občanskou poradnu ve svém okolí. Poradí Vám zdarma, ale nečekejte od nich kompletní právní služby.

doplněno 08.06.13 02:40:

Moje odpověď asi vyznívá dost stroze. Myslím tím, že na prvním místě by nyní mělo být zajištění bydlení, ostatní může chvilku (ne dlouho) počkat.

doplněno 08.06.13 02:55:

Odkazy:

Občanské poradny

Kdo má nárok na právníka zdarma

Právní pomoc zdarma (přidělení bezplatného právníka může trvat dost dlouho)

doplněno 09.06.13 13:11:

Určitě bych se nespoléhala na to, že Váš přítel svůj vztah s milenkou brzy ukončí. Naopak, pokud navázal další vztah, přestože má závazky vůči Vám i dětem, bych čekala, že klidně naváže vztah další. Podle mne (mohu se ovšem mýlit) na Vašeho přítele není spoleh.

Matka Všeho přítele má do situace co mluvit: Jde o její vnoučata a o její dům. Bude-li ona chtít, abyste v domě dále bydleli, nemůže Vás přítel z domu, který mu nepatří, vyhazovat.

Doporučuji nechat si soudně vyměřit výživné na děti. To bude pro přítele závazné.

doplněno 09.06.13 13:12:

A ode dneška veškeré dohody s přítelem pouze písemně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalka
Datum: 08.06.13 10:06

Smlouvu sním sepsanou žádnou nemám nikdy bvy mě nenapadlo to po něm chtít,máme tady trvalé bydliště i z dětmi.Situace trvvá od prosince kdy jsem mu na to přišla pak jsem se obrátila na soud a zjistlila na socialce na co bych měla nárok na jaké přídavky a pomoc v hmotně nouzi.Byt k přidělení na městském uřadě momentálně není je to prý běh na dlouhou trat mi řekla uřednice.Pak mě přítel požádal at to stáhnu u soudu tak jsem to stáhla situace byla dva měsíce dobrá.Ale pak se to opět vrátilo do starých kolejí.Přítel má dluhy neplatí si sociální,zdravotní,od dotyčně slečny má taky půjčené peníze ty také nezplácel.A vyřešil to tak že si vzal v bance opět uvěr na sto tisíc.Něco málo asi poplatil.Mě řekl že semnou být nechce ale pokaždé říká něco jiného že at k soudu teda nechodim že mi bude dávat peníze na děti že tam půjdu časem a za 14 dní už je to zase vše jinak.A chová se stylem když se ho syn zeptá kam jde kdy příjde tak mu odpoví neptej se nestarej se a když je naštvanej tak mu i řekne už abys tady nebyl.Takhle se ještě nechoval.mě řekne že mě tady nechce ale děti ano ale sám ví že on se o ně start nemůže.Je to těžká situace,jelikož jsem na mateřské pobírám 3800K4 ztoho si byt těžko zaplatím a zařídím kadšího syna mi vzali do školky žádost mi sám podepsal.Ted mi bohužel nic jiného asi nezbývá než tu z dětmi bydlet on sám asi ví že to jinak nepůjde.Z dětmi jsem já starám se o ně on nás živí dává mi peníze a vypisuje mi na to doklad ale ´peníze mi dal jen za duben a květen jinak žádné.On sám si děláí co chce i jsem mu to říkal že se o něj start nebudu ale že momentálně tady budeme muset bydlet,jak to bude dál nikdo neví děti miloval ale ted se chová strašně.Přes týden jezdí do práce přijede a večer odchází a o víkendech odejde třeba v pátek příjde v sobotu odpoledne umyje se a opět odchází a většinou v neděli chodí domu brzo jelikož vstáva do práce.Děti mu chtějí zavolat ale mají to zakázané od svého otce.

Od: zoufalak
Datum: 08.06.13 13:09

No on své matce řekne at se do toho neplete,znikým z roduíny to asi neřeší at se prý každý stará sám o sebe.Ano jeho matky jsem se ptala jestli tady můžeme bydlet bylo mi řečeno že nás nevyhazuje a taky tady chce mít svoje vnoučata ale zase že je to její syn a toho taky nevyhodí je tady doma to je logické.Ale už jí taky nebaví ty hádky a dohadování,on je vzteklej.A sám na jednu stranu ví že nemáme kam jít ale řekne mi že každá ženská už by byla v prdeli třeba byla když má kam jít.A druhá več jak se on ted poslední době chová nad tím by se měl zamyslet.Ze začátku tvrdil že tady můžeme bejt jak dlouho chceme že se o nás bude starat jako doposavad.ale že si budeme dělat každý co chceme.Ale asi slečna dotičná na něj tlačí ona bydlí u rodičů a ty to taky neschvalujou je to na vesnici tak si to dovedete asi představit.A asi si představujou že mi tady odtud odejdeme a ona se sem nakvartíruje tak mi mto příjde.Slečna je na peníze a sama si byt asi´nekoupí ani nepronajme a on těžko půjde ze svýho bydlení když tady palatí hypotéku.A já bohužel z dětmi taky neodejdu.Je to zamotaný kruh to vím.Ale opravdu se tady už nejedná jen o potřeby přítele ale má závazky k rodině i když nejsme manžele a zatím se ktomu staví stylem já vás tady živim tak si budu dělat co chci a užívá si po zábavách,a různých akcích.Já bych mu to třeba ještě i odpustila ale to by se musel začít jinak chovat,mám ho i ráda je to otec našich dětí chtěla sem je snim mít chtěl tady bydlet já jsem zvyklá na město tak jsem sem kvůli němu šla a vzali jsem simhypotéku na to aby jsemm tady mohlibydlet a vychovávatbděti.A po stránce finanční vím že toho má dost na placení ale samozdřejmě až budu vědět že mladšísyn zvládne být ve školce celý den tak si začnu hkedat práci a budu mu pomáhat z placením .

Datum: 09.06.13 23:11

Tento zivotni problem bych ja osobne resil projektovou metodou LogFrame. Vztah, ci jakykoliv jiny problem, ktery neumim zprvu jednoduse resit, protoze nema snadne a viditelne reseni na prvni pohled, ma nejaky zacatek a take nejaky konec, stejne jako jakykoliv typicky projekt. Je nutne si dobre definovat sve globalni "Cile", tj. co chci, dale je nutne identifikovat "Vystupy" jichz musi byt dosazeno, abyste byla spokojena a ktere prispeji k Cili a dale je nutne ujasnit si " konkretni Cinnosti", tj. konkretni jednotlive kroky, ktere povedou k dosazeni nadrazenych Vystupu...

Logframem se da resit stavba psi boudy, stejne jako koncepce jaderne energetiky v CR, ale klidne i pravidla a principy (manzelskeho) souziti

Prkna na boudu narezany---> Material zajisten---> Boudy jsou postavene---> Mam prosperujici psi chovnou stanici a jsem bohata a nezavisla

Super popis metody nariklad zde: http://skola.sosotrokovice.cz/projekty%20esf/projektove%20rizeni/Vzdelavaci_program_LOGFRAME.pdf

Good luck

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.