Opora v zákoně - absence v práci

Od: Datum: 07.06.13 15:58 odpovědí: 3 změna: 08.06.13 00:13

Zdravím vás, má nějakou oporu v jakémkoliv zákoně absence v práci z důvodu vodovodní havárie v bytě? Na konkrétním příkladu uvedu, že jsem ráno odhalil kapající vodu z patra nad námi stoupačkami, v 6 vzbudil paní z bytu nad námi, informoval správcovou domu, která se byla osobně na kapající vodu podívat - nicméně řekla že je to OK,a zřejmě paní nademnou zapoměla vypnout vodu,a že už to nepoteče. Se slovy, že jdu za půl hodiny do práce, jsme se rozloučili.
Odpoledne poplach po celým baráku, voda prosakuje dál i pod nás. A telefon od další správcové, že v případě takovéto havárie nesmím opustit byt. Takže můj dotaz zní jasně, je tento druh havárie omluvitelný jinak, než že se sám dohodnu v práci a vezmu si dovolenou? Zdá se mi to poněkud zvláštní, že bych musel sedět doma na zadku kvůli kapající vodě, o které jsem informoval jednu správcovou domu (jsou celkem 3), a nešel do práce. Zvlášť, když ráno nebyla jaksi nějaká vůle cokoliv řešit.

Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.13 16:04
avatar

Na co všechno by měl proboha zákon pamatovat?

Voda netekla od Vás...ale z patra nad Vámi...

Tudíž to tak jako tak není Vaše věc..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 18:42

Dneska jsem to akorát v práci odklikl, ale kdo si to má všechno doslovně pamatovat. Zjednodušeně máte nárok na volno pro překážku na straně zaměstnance bez nároku na mzdu, popř. po dohodě se zaměstnavatelem si to můžete nadělat jindy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blbablondyna*
Datum: 08.06.13 00:13

U vas hlavne zavada nebyla, nahlasil jste zavadu, odkud to bylo. Predpokladam, ze jde o obecni byt? Pri nenadalych situacich muze majitel bytu spolu za asistence policie otevrit byt. Vy byste musel sedet doma, kdyby byla zavada u vas a kdybyste ji nahlasil predem s tim, ze byste cekal na opravare.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.