Kupní smlouva při změně geometrického plánu

Od: Datum: 07.06.13 13:27 odpovědí: 3 změna: 07.06.13 20:05
avatar

Je jedno kdo, tak napíšu že já.

Chci koupit od souseda, 50 m2 z jeho pozemku. Protože je to u lesa, pozemek samý kámen, tak už kdysi řekl, že si tam mohu dělat co chci. Nyní jsme se dohodli, že těch 50 metrů odkoupím, neboť jsme oba staří a nechceme aby se jednou noví majitelé dohadovali, neboť na těch 50metrech stojí moje ( to je jedno ) třeba bazén.

Teď k dotazu.

Jak přesně nypsat předmět kupní smlouvy, když pozemek se nebude dělit na dvě parcely, ale pouze jeho parcela 111 se zmenší o 50 metrů a moje parcela 222 se zvětší o 50 metrů.

Máme udělaný Geometrický plán, kde jsou bodama vyznačené body odkud kam je to moje a odkud jeho.

Je správný postup, že kupující prodává část parcely, která se zmenší o 50 metru, a to část, vyznačenou na Geometrickém plánku mezi useky bodů č.1 a č.2 a č.3 , přičemž původní parcela číslo 111 bude mít novou rozlohu 10000m2, , a nová parcela 222 bude mít novou rozlohu 550m2

Je takový nebo velmi obdobný text správný do kupní smlouvy, aby to mohlo být zaneseno do Kasastru, nebo je to špatné? popřípadš v čem?

Doložkou kupní smlouvy je pak logicky i geometrický plás s patřičnými razítky.

ps. co je potřeba udělat na stavebním uřadě s tímto geo.plánem?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 07.06.13 15:36

Nejprve musíte zažádat o souhlas s dělením pozemku na stavební úřadě. Bez souhlasu st. úřadu vám katastr neudělá nic. U mne to bylo tak, že původní pozemek se zmenšil a vyňatá část pozemku dostala nové parcelní číslo.

doplněno 07.06.13 17:42:

Se smlouvou neporadím. Já vlastnila dvě parcely, odmítly mi pošoupnout hranici, tak jsem musela přistoupit na rozdělení, tudíž mám parcely tři.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.06.13 16:06
avatar

Jasné, ohledně toho, že ty papíry musí být.

Ted k té smlouvě: vyňatá část dostala nové parcelní číslo. A je to pravidlem? Protože geoplán udělal u jedné části nové číslo, ale u druhé části, kde jsou předmětem prodeje jen 3 metry2 tak přece ( myslím) nebude udělovat nové číslo? Popřípadě, kdo to číslo uděluje a kdy? Až po vložení na katastr?

Ted znovu k podstatě otazky, jak má být ve smlouvě napsáno, že se jedná o ten který kousek?

Mohu napsat toto?

Původní pozemek 588 o rozloze 154 m2 bude rozdělen na dva a to pozemek 588, který se zmenší o 3m2, a nový rozměr bude 151m2 a zůstává majetkem prodávajících a zbytek, který bude nově součástí pozemku 589, se kterým se tímto sloučí, jehož vlastníky jsou kupující.

Dle geometrického plánu pude tento pozemek rozdělen úseky mezi body č.1 a č.2 tohoto plánu.

je prosím možno (Vámi) nakouknout do Vaší kupní smlouvy a podívat se jak přesně byla hranice oddělení slovně specifikována? Popřípadě pomohl byste mi to doladit meilem (poradte@dyk.cz)? Ten známý je rodina, já mu tu smlouvu píšu zadarmo, na právníka nemáme, a tak bych radu přivítal. Děkuji

doplněno 07.06.13 16:10:

ano, ohledně st.uřadu. Jsi jsem se dotyčného ptal jak je to, tak musí před katastrem si nechat rozdělení schválit.

spíše mě trápí text te smlouvy, at nám ten návrh nevrátí a zbytečně neplatíme poplatky za vklad

doplněno 07.06.13 18:04:

To nevadí , že odmítli, tedy Vam asi ano, ale směl bych vědět jak byla formulována smlouva, když se o rozdělení žádalo? Jak jste specifikovali, že to chcete oddělit tady a tady, ten který kus?

Od: uska®
Datum: 07.06.13 20:05

Máme udělaný Geometrický plán, kde jsou bodama vyznačené body odkud kam je to moje a odkud jeho.

Já zadala zakázku geodetovi, ten udělal geom. plán, musel jej nechat odsouhlasit a potvrdit katastrem a já dostala hotové plány i s novým parcelním číslem vytýčeného pozemku asi v 6ti výtiscích. Na katastru jsem vypsala jejich formulář, dodala geom. plán ( 1 ks), zaplatila kolek a bylo to. Já sama se s sebou žádnou smlouvu nemám, to je jasný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.