Jak správně držet sklenku vína

Od: Datum: 07.06.13 00:38 odpovědí: 3 změna: 07.06.13 08:55
Jak by se měla při servírování správně nést a držet při podávání sklenka vína? Budu vděčná jak za popis, tak za fotku. Předem děkuju za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.13 07:16
avatar

Při nesení, servírování se sklenička má brát a nést zespoda za kalíšek, aby nesení bylo bezpečné. Při přípitku a pití za stopku. aby sklenička pěkně zazněla a vy měli prsty nezakrytý prostor na ocenění barvy, jiskry a krásy vína. ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.06.13 07:16
avatar

láhev vína se nosí na tácku. Když už ji nenesete na tácku, pak byste ji měla držet v dlani za dno, ne za hrdlo.

no a na zbytek se mrkněte sem :)

http://www.ampelos.cz/spravne-servirovani-vina-sloziteho/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 07.06.13 08:55
avatar

Osobnost podle držení sklenky

Kokety a flirtéři
Nejčastěji to bývají ženy, ale občas se stejně chovají i muži. Stojí zpříma a dávají na odiv své vnady, které zdůrazňují sklenicí na stopce, jíž drží ovšem za baňku pravou rukou před svým poprsím, prsty levé ruky se často dotýkají okraje sklenice či si s nápojem jinak hrají. Ženy často mají nápoj přímo pod výstřihem, aby mu daly vyniknout. Ale i muži s vypracovanými svaly a hrudníkem dávají vnadám vyniknout podobným stylem. U žen je časté také nedbalé máčení prstů do nápoje a jejich olizování.

Drbny
Ženy a často i muži sedící či stojící u stolku. Patrné je k protějšku nakloněné tělo. Drží sklenici od vína za baňku a často ji využívají k expresivnosti své konverzace a gestikulaci. Při hovoru se často naklání až nad sklenici, aby byli blíž k posluchačům.

Milovníci zábavy
Jsou přátelští, většinou ve skupince, jsou společenští a smějí se. Většinou mají v ruce láhev, z níž krátce upíjejí a kterou drží u pasu či nedbale před tělem. Sklenici či láhev ale drží volně a i jejich rameno je uvolněné.

Samotáři
Jsou stydliví na první pohled a nápoj si drží oběma rukama, ale jinak než kokety. Drží sklenici, jako by si ji chránili. Dlaně jsou schované a nápoj je středem jejich zájmu, jako by je chránil před společností. A nikdy nestojí s prázdnou sklenicí, vždy mají na dně lok pro případ pohotovosti. Přístup k takovému člověku musí být pomalý, citlivý a často doplněn komplimentem. Pak dotyčný získává sebevědomí a pouští se do hovoru.

Ledové královny
Téměř výlučně se jedná o ženy, které vystupují chladně a obranně. Pijí z vinné sklenky či malé sklenice a většinou ji velmi pevně drží v prstech pravé ruky, která je před tělem přitisknuta k břichu pod loktem levé ruky, jež je upažená s dlaní u tváře či prstem na líci. S takovými lidmi nemá většinou moc smysl komunikovat.

Playboy
Jedná se o aktivního a velmi sebevědomého muže. Bývá atraktivní nebo tak vystupuje a je si jist tím, že se líbí. Svůj nápoj a sklenici používá jako falický symbol, a proto si s ním také velmi sugestivně hraje. Je poměrně majetnický, rád se dotýká a vítá společnost sexuálních protějšků. Často postává vyzývavě, mírně rozkročeně, ruku mívá v pase, či se jí dotýká stolku.

Macho machr
Je si vědom své image a pije pivo z lahve či vysoké sklenice. Je často sebevědomý a arogantní, má teritoriální gesta, zabírá široký prostor. Když sedí u stolu, je odsunut a ruku má téměř nataženou u svého nápoje. Nezřídka se vytáčí do prostoru a má roztažené nohy, přičemž sedí uvolněně opřený dozadu. Miluje společnost, která ho obdivuje a dává vyniknout jeho egu.

Despota a tyran
Opět většinou chlap, ale může to být také drsná lesba. Má obrovskou sklenici piva, někdy i tupláka a demonstruje ji jako svou zbraň. Drží ji pevně až agresivně a při gestikulaci s ní mává lidem před obličejem. Velmi rychle vypění a dokáže být násilnický i kvůli slovnímu argumentu. Přístup k němu musí být psychologicky pečlivě promyšlený a obezřetný.
http://medosuw.blog.cz/1004/osobnost-podle-drzeni-sklenky

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.