Obchody na Václaváku

Od: Datum: 05.06.13 21:01 odpovědí: 9 změna: 06.06.13 11:36

Zdravím... Chci se zeptat,myslíte, že má cenu jezdit do Prahy za účelem nakupování(oblečení,boty,šperky)? Z Plzně na Václavák... Jaké jsou tam obchody?Na internetu jsem se snažila dohledat třeba nějakou mapku obchodů lemující ulici, ale nenašla jsem :( Jak je to tam cenově? Není to tam drahé? A dá se dobře narazit na slevy? Plánuju tam nědy jet, až bude hezky, tak bych to kdyžtak spojila i s centrem města (Karlův most...), ale hlavně mě lákají obchody s oblečením.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.06.13 21:07

Václavák a centrum Prahy je především atraktivní místo pro turisty, takže je vše hodně předražené. Přijeďte se podívat na Václavák, na Karlův most, ale nenakupujte, je to nesmysl. Obchody s levnějším zbožím (a někdy i kvalitnějším) jsou jinde...

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 05.06.13 21:09

Nevím, jaké oblečení máš na mysli, ale nejlepší na nákupy jsou OC, ohledně hadérek asi Outlet Štěrboholy (tedy pokud jde o Prahu).

V podstatě vše, cokoupíš okolo Václaváku koupíš v OC také, ale za poloviční (a nižší) ceny.

ALE - pokud si myslíš, že v Praze nakoupíš výrazně lépe, než v Plzni, pak tě musím varovat - není tomu tak... *smich* Na slušné nákupy módních věcí doporučuju Regensburg a nebo Ingolstadt... :-D

doplněno 05.06.13 21:25:

Askmenow - tak zrovna M&S mne nenapadl (koneckonců, tam mne občas zajímají leda potraviny ;) ) - ale např. před pár lety jsem se v Pannen&Potten na Václaváku koukal na presovač v retro stylu za cca 25, ve Vídni (SC Sud) jsem jej tou dobou potkal za cca 6...

Navíc - podle dotazu soudím, že jej položila holka, která bude spíše než v CA nakupovat v Mangu - a tam jsem cenový rozdíl mezi Příkopy (pokud tam ta prodejna ještě je) a Štěrboholy zaznamenal...

;)

doplněno 05.06.13 21:37:

Shpp: Doporučím spíš Ingolstadt (SC Village kousek západně od města), než Regensburg (a tam je lepší Arcade, než Donau), ale Regensburg je blíž.

doplněno 05.06.13 21:51:

Askmenow - "zbytky kolekcí" - to já odborně neposoudím, ale kámošky, ´parádnice´, už do centra kvůli nákupům nezajíždějí (leda tak na Pařížskou - ale to je ´úplně jiná liga´)... :-D

doplněno 05.06.13 21:54:

Askmenow: Pokud by sis ale Outlet ve Štěrboholích představovala jako ´přehrabaný´ bazar - tak to ne, to posoudím i svýma očima laika... :-D

Ohodnoceno: 1x

Od: askmenow*
Datum: 05.06.13 21:12

Já teda nevím, o jakých obchodech mluvíte, ale obchody, které spadají do řetězců, jako Marks and Spencer, C and A, Orsay apod. mají stejné ceny na Václaváku jako jinde v republice.

Pro tazatele: Záleží, co sháníte. Například zmínění Marks and Spencer je na Václaváku větší, než jakýkoli jiný, o kterém vím, a tedy mají i nejširší sortiment.

doplněno 05.06.13 21:14:

Jinak níže zmíněné Palladium je i pěšky kousek, takže kdyby vás Václavák neuspokojil, můžete tam kdykoli dojít.

doplněno 05.06.13 21:44:

Tak ale štěrboholy jsou outlet, ne? Tam bude samozřejmě rozdíl vždy, ale proto, že jde o zbytky starých kolekcí.

doplněno 05.06.13 21:59:

To si samozřejmě nepředstavuji, jen bych čekala, že když někdo jede za nákupy z jiného města, nebude chtít vybírat v tom, co bylo minulou sezonu i u nich ve městě. Jinak samozřejmě na kvalitě zboží to nic neubírá a pokud by člověk jel z jiného města za účelem ušetřit, volba je to dobrá.

Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 21:16

Dá se tam dojít skrz ulici Na Poříčí... ta je také taková nákupní, ale mám dojem, že tam jsou spíše drahé obchody.

Od: shpp
Datum: 05.06.13 21:20

No to je můj další plán,jet do Německa za nakupováním! Že bych vyměnila plán A za Regensburg např? Jaké máte tam zkušenosti s nakupováním (oblečení,boty)? Vím, že jedna profesorka na škole říkala, že si tam v Tchibu koupila dva svetry a tady v Čechách byste za tu cenu koupili jeden. Tam je to asi levnější že? A nebo ještě v jiném německém městě? Asi vzhledem k tomu, že jsem z Plzně, tak to mám tomu Německu docela blízko, takže udělat si celodenní výlet do Německa, proč ne

Od: hop®
Datum: 05.06.13 21:27

...jestli za nákupama, tak ne do Prahy!...

... anebo do Prahy, ale NEEE na Václavák, ale třeba Štěrboholy, Zličín, nebo blízké Čestlice - Průhonice...

Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 21:11

Václavák? Nějaké předražené krámy pro turisty, a nějaké obchody, na kterých není nic zvláštního - New Yorker, H&M, C&A, Baťa... myslím, že to žádné skvělé místo na nakupování není.

Návštěvu centra bych spojila spíše s návštěvou Palladia (zastávka Náměstí republiky), což je prostě klasické monstr shopping centrum. A hned naproti němu je Kotva, kde bývaly nějaké "tradičnější" obchody s oblečením.

Datum: 06.06.13 09:06

Naopak bych Václavák doporučil... na Václaváku je Van Graf a tam, když se narazí na slevy, tak se tam dá pěkne nakoupit, tedy s ohledem na to, že jde o značkové zboží, takže levné to i tak není, ale s ohledem na původní ceny je to dobré...

Od: ruze®
Datum: 06.06.13 11:36

Obchody na Václaváku? Nic pro obyčejné smrtelníky! Ceny tam jsou výsměchem pro obyčejné lidi! Stačí se kouknout za výklad do nějakého klenotnictví,nic,moc hodinky tam nabízejí např. za mé 2 ROČNÍ! platy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.