Kolik stojí pohřeb

Od: Datum: 04.06.13 17:04 odpovědí: 16 změna: 12.06.13 15:23

Moje maminka zemřela v nemocnici (hospic) - a patrně tam také zařídili zpopelnění bez obřadu - platil to můj bratr a nechce mi říct, kolik to stálo - ale přesto bych mu chtěla na pohřeb přispět! Může mi někdo říct, kolik takový pohřeb dneska stojí? Děkuju za odpovědi, Marcela.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 04.06.13 17:13

Žeh bez obřadu,zhruba 10 tisíc korun.Upřímnou a hlubokou soustrast*modla*http://www.penize.cz/nakupy/2…ch-kolik-stoji-posledni-cesta

doplněno 04.06.13 17:17:

Marcelo,teď mi došlo,že jste se nevyjádřila přesně.Za prvé píšete,že bratr zařídil žeh bez obřadu,a za druhé se ptáte,kolik stojí pohřeb.Tojsou dva různé pojmy.Nevadí,v odkazu máte vše.

Ohodnoceno: 0x

Od: fino97*
Datum: 04.06.13 17:13
Uprimnou soustrast,nejlevnejsi zpopelneni bez obradu stoji cca 12-17000kc...
doplněno 04.06.13 19:34:

Pokud se mylim,tak pardon,ja kdesi videl pruernou kremaci bez obradu za 15K,tak jsem pouze rozsiril rozpeti...

Od: wamp®
Datum: 04.06.13 17:18

Fino::Neplácejte nesmysly;)

Datum: 04.06.13 19:26

fino neplácá nesmysly, musím se ho zastat... nevím jak jinde, ale v Praze záleží na pohřebním ústavu - nejlevněji tak 13.800 ale u jiného ústavu to samé stojí 15.000 ... jinde i víc...

Datum: 04.06.13 17:22

za prvé - upřímnou (opravdu) soustrast...

co se týče ceny - asi jak kde, já platila v Praze zpopelnění bez obřadu přes 13.000 (min.měsíc )...

achjo...

Od: aksima*
Datum: 04.06.13 17:25

Dobrý den, před měsícem jsme vyřizovali pohřeb tatínkovi - Samotná kremace cca 2000Kč, rakev 5tis - ale když píšete bez obřadu tak to bylo určitě levnější - na faktuře máme uvedeno, že rakev je ,,obřadová" a přičítalo se k tomu všechno možné - nechci to tu vypisovat aby to neznělo hloupě :((( Pohřeb s obřadem nás vyšel na 15tis - takže bez obřadu si myslím tak max 10tis. možná i méně...

Datum: 04.06.13 18:37

Děkuju za odpovědi - netušila jsem, že je to dnes až tak drahé - tenkrát jsem se o tom nechtěla bavit, protože mne to moc bolelo - ale teď vidím, že se musím s bráchou vyrovnat. - stačilo by 10 tisíc?. Marcela.

Od: fino97*
Datum: 04.06.13 19:35

Tak teoreticky,pokud by jste si to rozlozili na pul,tak 10 tisic bude stacit urcite,spis tak 6-7 cca...

Od: zabu
Datum: 04.06.13 19:50

před 4mi roky stál žeh bez obřadu cca 8000kč. Dnes to bude trochu víc.

Datum: 04.06.13 19:57

dva roky zpět - 11.000,- Kč

Datum: 04.06.13 20:49

Ceny pohřbů jsou opravdu rozdílné od jednotlivých pohřebních služeb. Odkaz na článek od Wamp je z roku 2011. Čili pozor, uváděné ceny jsou 2 roky staré a letos jsou určitě vyšší. Protože ze zákona o pohřebnictví nesmí jednotlivé pohřební služby zveřejňovat ceny smutečných obřadů, já bych se tedy informovala (třeba jen tlf.) na aktuální cenu v pohřební službě v místě svého bydliště a dle toho bych se zařídila. Osobně oceňuji Váš přístup, protože se stále častěji setkávám stím, jak se lidé v rodině k vůli takovýmto věcem dokáží neuvěřitelně rozhádat a třeba se i ve zlém rozejít. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.06.13 23:58

Ahoj. Možná to neřeš, když to brácha nechce. Já jsem dnes zajednával pohřeb bratra a vyšlo to s minimálními požadavky na 18cku. Sám jsem se divil, jak se to postupně navyšovalo. Já v tom měl převoz na jinou pitevnu a skladování a hned to skočilo o 5 litrů. Brácha byl statnej chlap a tak je i možné, že podraží rakev o 2-3 tis. za takovou, aby se do ní vešel. Mám to bez obřadu a s rozptylem. Taky bych to tak jednou chtěl. Ahoj.

Datum: 05.06.13 08:55

Přijměte moji soustrast nad ztrátou maminky.

Pokud je jen žeh bez obřadu, neplatíte květiny, hudbu, nájem smuteční místnosti aj. Někdo nedává tisknout ani parte. U nás je žeh bez obřadu okolo 12.000 Kč.

Když jsem navštívila Muzeum řemesel v Letohradě, bylo tam též oddělení věnované pohřebnictví. S údivem jsem koukala, že pohřeb se vším všudy stál okolo roku 1900 150 korun. Samotná rakev 67, ta byla nejdražší. Ale je jasné, že peníze také měly tehdy úplně jinou hodnotu, než dnes.

Včera jsem hledala nějaké dokumenty a našla vše o pohřbu manželovy babičky v roce 1984. Tchán byl veliký puntičkář, vše si schoval a zapsal. Já to teď našla. Babička měla honosný pohřeb, vystavení ostatků doma v černé komoře, zvoníka, pana faráře, ministranty s křížkem, zpěvačky, muzikanty, obřad v místní kapličce, převezení ostatků na hřbitov a ještě obřad u hrobky. Pečlivý tchán zapsal úplně všechno, dokonce i 3 láhve rumu pro muzikanty, hrobníka a další pomocníky a taky 5 kg masa na sekanou - pohoštění pro pozůstalé. Je to až k smíchu, jak to všechno spočítal. A vyšlo to na rovných 5.500 Kč. A takový to byl slavný pohřeb. Dostali jsme pohřebné, tehdy bylo 1.000 Kč, takže to vlastně stálo 4.500 Kč.

Tchán zemřel v roce 2006. Mám tu i jeho fakturu. Stálo to 15.263 Kč. Samozřejmě jen práce pohřební služby, sekanou a rum, jako kdysi on, nepočítám. :D V té době dávali pohřebné 5.000 Kč, takže jsme platili 10.263 Kč.

V současné době prý vychází pohřeb s posledním rozloučením zhruba na 23.000 Kč. Pohřebné bylo zrušeno. Naše 88 letá babička má vkladní knížku, kam si na pohřeb našetřila 20 tisíc. Co bude navíc, doplatíme my. . Myslím, že je to rozumné řešení, chtěla bych to jednou udělat také tak. Nezatíží se tím pozůstalí.Někdo třeba dává ty peníze jen těžko dohromady.

Pokud by bratr peníze od Vás nechtěl, revanšujte se mu jinak. Kupte třeba pro něho a jeho paní nějaký pěkný pobyt v lázních, na horách apod. Seženou se v různých cenových relacích, na 2-3 noci, nebo třeba i na týden. Výběr s nimi klidně proberte předem, aby to pro ně bylo vhodné. Oni si užijí a Vy nebudete mít pocit, že jim něco dlužíte. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.06.13 12:50

Ahoj, všem moc děkuji za odpovědi - nakonec jsem bráchovi poslala 15 tisíc - a teď zrovna se jim peníze hodí (brácha bere invalidní důchod a švagrová je bez zaměstnání) - takže je to vyřešené. Marcela.

Datum: 12.06.13 13:02

Zdravím, a upřžímnou soustrast. Naše blízká příbuzna také nyní skonala a včera byla zpopelněna. Amen

Kolik to stojí: určitě záleží kde: Ostrava nás to stálo 7500.- s nejobyčejnější rakví, bez obžadu. Rozloučení v uzkem rodiném kruhu. Parte jsem udělal graficky, takže zdarma, jen poštovné příbuzným. Smuteční hostina, dle počtu lidí, jejich nároků atd

Jinak nový hrob stojí na Slezské 750 kč na 10 let nájemné, takže zírám, že je to levné, jen pokud chcete kameníka.

Jinak , což není Váš případ ani můj, existuje sociální dávka : pohřebné ( to píšu pro ostatní, ale věřím, že NIKDY na ní nebudou mít nárok), protože pohřebné 2.000 se vyplácí pouze rodičům nezaopatřených dětí, nebo nezaopatřenému dítěti, který strojí pohřeb rodiči. Takže to pro uplnost a DOUFAM, že tuhle smutnou věc nikdo nebudeme muset prožít.

Datum: 12.06.13 15:23

Dobrý den a upřímnou soustrast , zpopelnění stojí asi 8000 Kč (liší se) kdybych měl celý pohřeb a vše okolo sečíst tak sečteno podtrženo to přišlo na něco málo přes 30 000 Kč

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.