Doprava v Praze vs povodně 2013

Od: Datum: 05.06.13 19:43 odpovědí: 7 změna: 05.06.13 20:38

Dobrý den,

zítra odlétáme do zahraničí a chci se zeptat zda v poslední době bývá nějak zacpaná nebo snad uzavřená cesta směrem k Ruzyni od Černého Mostu? Pokud ano doporučujete použít raději nějaké metro spojení?

Ptám se kvůli současným povodním.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.06.13 19:48
avatar

Těžko říct, situace se mění každým okamžikem, zkuste juknout na stránky pražských Dopravních podniků, tam by měly být aktuální informace, určitě budou jiné teď, za hodinu a zítra...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 19:48

Metro určitě ne, zatím nejezdí, a obnovení provozu se bude rozhodovat dnes večer / v noci.

doplněno 05.06.13 19:59:

Doplňuji o stránku, na které je vidět aktuální uzavírky apod.: http://mapa.dopravniinfo.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.06.13 20:03

Tak zrovna metro z Černého mostu (B) zítra skoro jistě nepojede po celé trase (do centra), takže je ´nepoužitelné´. Povrchová doprava je - ve špičkách, nebetyčně přecpaná - takže doprava na Ruzyň velice závisí na době, kdy pojedete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 20:08

Já bych hlasovala pro auto, jestli je k dispozici. Protože z toho množného čísla soudím, že to jsou alespoň dva lidé a dva kufry, dost možná dvě příruční zavazadla, to už bude v některých spojích problém, a myslím, že v tomto případě bude auto i ohleduplnější volba.

Každopádně pro MHD bych si rezervovala čas navíc ještě s ohledem na to, že se tam třeba vůbec nevejdu (se zavazadlem).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petras
Datum: 05.06.13 20:09

z Černého mostu pojedeme asi ve 2- půl 3.

Od: hop®
Datum: 05.06.13 20:16
avatar

Pokud nemyslíte po půlnoci, začněte zjišťovat stav dopravy dopoledne, nějakou autodopravu raději mějte v záloze. Ale kamarád, který jezdí S metrem (jako mašinfýra, ne jen metrem), tak říká, že všechna bezpečnostní opatření jsou naddimenzována a že kvůli médiím raději zveřejňují horší scénáře, než budou. DPP se jistě bude snažit metro rozjet co nejdříve (samozřejmě za dodržení bezpečnosti), takže zřejmě budeme všichni příjemně překvapeni, že hromadná doprava bude funkční dříve než se čeká...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 05.06.13 20:38

Podstatné je, v kolik to letí...

14:00 - 14:30 je poměrně ´dobrá´ doba (předpokládám, že není uveden čas ráno), kdy ranní špička už je pryč a odpolední ještě nenastala - asi bych volil taxi nebo auto a trasu ´skrz centrum´ ( z ČM po ulicích Chlumecké, Kolbenově, Sokolovské, Čuprově, Povltavské, most Barikádníků, Vrbenského, U Výstaviště, Strojnické, Veletržní, Milady Horákové, Svatovítské a Evropské) - v zásadě nejkratší trasou a mimo špičku by to za hodinku až půldruhé mělo jít.

Ještě lepší variantou by bylo Prahu objet (ale záleží na směru příjezdu - ze severu je to špatné) - někudy na D1, pak R1 na na Ruzyň po okruhu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.