Nevěra rodičů

Od: Datum: 01.06.13 21:14 odpovědí: 5 změna: 02.06.13 13:40

Ahoj je mi 13 let a rodiče jsou spolu už 20 let. Už dva roky mi ale příde, že táta podvádí mámu. Jediný důkaz jsem měla, když jsem u táty našla voňavku, ale já u něj v životě žádnou neviděla tale byla prvni. Kdyby otec vážně podváděl mámu, mám to mámě říct nebo si to nechat pro sebe? Nebo si mám s tátou promluvit? Někdy mi taky příde, že i máma podvádí tátu, protože máma furt musí v pátek někam jezdit a vracet se kolem 11 hodiny. Co si o tom vy myslite?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.06.13 21:17

Myslím si, že by ses měla starat o své ´věci´ - třeba se naučit dobře česky - a nestrkat nos do věcí, o nichž nemáš ani páru...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.06.13 21:24
avatar

Ahoj. Víš, z toho co píšeš, nelze usuzovat nic o nevěře. Je to především záležitost a soukromá věc Tvých rodičů. Pokud nemáš žádné důkazy, které by jasně prokazovaly nevěru, mámě nic neříkej. Mohla bys jim oběma třeba ublížit svým podezíráním. Pokud Tě to trápí, promluv si o tom s rodiči najednou...Není třeba hned rodiče podezírat z nevěry. Mohou mít pro všechno, co Ti dělá starost vysvětlení. A může to být docela nevinné...Špatně sis to mohla všechno vyložit a poskládat dohromady...Ale to ví v tuto chvíli jen Tví rodiče.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.13 23:11
avatar

Tatínkova voňavka ani maminčiny cesty nejsou žádným důkazem nevěry.

Je-li jeden (nebo oba) z rodičů nevěrný, dá si velký pozor na to, aby ses o tom nedozvěděla především ty.

Otevřeš-li toto téma (promluvíš-li si s maminkou o otcově nevěře a naopak o maminčině s otcem), můžeš způsobit dost vážné problémy bez reálného základu.

___ Jak tě vůbec nevěra napadla (to, co zmiňuješ opravdu nejsou důkazy)?!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.13 11:37
avatar

I kdyby se uřešila, tohle nevyřešíš. Není to tvoje věc, ačkoli jsi dcera, tohle je věc jenom a pouze tvých rodičů. Tak přestaň hledat a pátrat - ono se také říká, že kdo hledá, najde. Chceš tedy něco opravdu najít? V čem a komu to pomůže? Myslím, že ničemu a nikomu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.13 13:40

Vidíš to a já mám úplně jiný náhled na tento problém, než většina rádců. Asi proto, že když mi bylo třináct, tak moji rodiče prožívali obrovskou manželskou krizi. Bohužel jsem o tom věděla a prožívala jsem hrozné období, protože taťka chtěl od nás odejít. Milovala jsem jak mámku, tak tátu a bylo mi hrozně *zed**plac* Naštěstí se to všechno srovnalo a rodiče spolu potom byli ještě dlouhých 40 let. A musím přiznat, že čím déle spolu byli, tím jejich vztah byl lepší a lepší.

Tak a teď k Tobě. Na Tvém místě bych šla za rodiči. Ale za každým jednotlivě. Pověděla bych jim o svém strachu, o svých domněnkách. Třeba je to všechno opravdu jenom Tvoje fantasie a mamka i taťka Ti vše rozumně vysvětlí. Může se však stát, že třeba máš pravdu, rodiče můžou mít zrovna nějaké neshody. I to je potřeba, aby Ti vysvětlili. Bohužel většina partnerských vztahů si nějakou tou krizí projde. Kdyby k tomu náhodou došlo i u Tvých rodičů, tak se snaž o jedno. Nesoudit ani jednoho z nich.

Moc Ti přeji, aby ses mýlila a s vašima to bylo v pohodě. Sebodka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.