Alimenty snížení

Od: Datum: 31.05.13 20:40 odpovědí: 1 změna: 31.05.13 21:07

Dobrý den omlouvám se ale mám takovou prozbu, potřebuji poradit ohledně alimentu býválí manžel pracuje v zahraničí soudem mu bylo určené na syna výživné v častce 4.500 kč a ted se vrací do čech po 13 letech a jeho nová přítelkyně chce aby si nechal snížit výživné na syna práci bude mít 13.000kč čisteho platu tak se chci zeptat jestli mě zde muže někdo poradit zda mu múže soud částku snížit i když syn už chodí do 8 třídy a ma sport.kroužky.děkuji za každou dobrou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 31.05.13 21:07

Podle zákona o rodině oba rodiče přispívají na výživu svých dětí podle svých schopností, možností a majetkových poměrů a dítě má právo podílet se na životní úrovni svých rodičů. V případě posouzení majetkových poměrů rodičů je přitom vždy nutné přihlédnout nejen k fakticky dosahovaným příjmům, ale i k celkové sumě jejich movitého a nemovitého majetku a způsobu života, resp. životní úrovni.

Podle ustanovení § 99 zákona o rodině změní-li se poměry, může soud i bez návrhu změnit dohody a soudní rozhodnutí o výživném pro nezletilé děti. Takovou změnou může být jak zvýšení, tak i snížení výživného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.