Jak rychle - změta trv. bydliště?

Od: Datum: 31.05.13 07:57 odpovědí: 3 změna: 31.05.13 12:58

Dobrý den,

za 14 dní mám svatbu a chtěl bych si změnit trvalé bydliště. Jak rychle to trvá a kdy si to mám zařídit?

Ohlašuje se to na úřadě v den svatby a nastávající bydliště bude napsáno v dokumentu, který nám dají a se kterým si pak zajdeme na úřad pro změnu příjmení v občance a pasu? Nebo si ho mám změnit pak?

Nevím jak to funguje, aby jsem si nemusel měnit dokumenty hned dvakrát za sebou.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.13 08:30

A proc se nezapises na trvale bydliste uz ted? Normal zajdes na urad s tim komu patri byt /barak/ ten veme dokumenty ze je vlastnikem a potvrdi ti to , ze te tam chce ... zapsane to je hned , pak dostanes ustrihnutou obcanku a po svatbe si zazadate o nove obcanky

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 31.05.13 08:58

No a tenhle postup dopadne tak, že úřad vystaví novou občanku s novým bydlištěm, tu zahodí a vystaví další se změnou stavu.

Datum: 31.05.13 12:58

změna OP, trvá to 30 dní (měli to hotové za 5) ale musel jsem stejně jako vždy čekat těch 30 *zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.