Přesunou mi termín?

Od: Datum: 30.05.13 16:18 odpovědí: 11 změna: 30.05.13 19:24

Dobrý den,

mám otázku naskytla se mi dovolela narychlo s tím ze uz nemam cas zajit na pracovní urad.Stači tam jen zatelefonovat?Bojim se aby me nevyloučili z evidence.Děkuji za odpovedi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 16:25
avatar

Dobrý den. Pokud nemáte jinou možnost, tak samozřejmě zavolejte. Záleží však jen na vstřícnosti a ochotě Vašeho zprostředkovatele. Na ÚP termín Vaší dovolené mohou, ale nemusí akceptovat. Vše je na domluvě.

doplněno 30.05.13 19:28:

Miss, tak docela pravdu nemáte v tom, že nedostáváte žádné peníze. ÚP (tedy stát) za Vás každý měsíc hradí zdravotní pojištění, které byste si jinak musela hradit ze svého...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 30.05.13 16:38
avatar

Obávám se,že telefonát stačit nebude.To by vašim jménem tam mohl zavolat každý.Riskujete tím,že při nedostavení se vás na půl roku z PÚ vyškrtnou a budete si muset sama hradit zdravotní pojištění,tak pozor na to!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 16:50
avatar

Bát se můžete, což je zodpovědné. Stačí zavolat, což je rychlejší než psát na poradte.cz, jelikož tady nesedí pracovnice, která individuálně posoudí co dělat. Pokud se omluvíte na poslední chvíli, a nelze se li již dostavit a vy můžete prokázat, že jste se to dozvěděla na poslední chvíli, tak vás nikdo nevyřadí, ale lepší je bát s pracovnicí za dobře, a mile ji to vysvětlit. většinou se to řeší tak, že ihned po ukončení dovolené dostanete nahradní termín. Je to obdobné jako když onemocníte. Taky to pak dokládáte. Pokud s Vámi nemá pracovnice žádný konflikt, jako že tam míváte potíže, jistě Vám vyjde vstříc.

Přeji pěknou dovolenou

doplněno 30.05.13 17:04:

čímkoli, potvrzení o pobytu, nějakými vstupenkami ... hele nejde o omluvenku z prace kde musíte být. Vy sice máte termín, ale máte právo říct, že Vám termín nevyhovuje. No a to, že jste to nevěděla dříve není trestný čin. Zavolejte tam domluvte se. Mě třeba dala termín na červenec a já ji hned řekl, že v tom termínu máme s rodinou dovolenou. A ona mi řekla, že at zavolám před dovolenou, že mi to posune. Na UP sedí taky jen lidi, a pokud nemáte s nimi konflikty, vyjdou vám vstříc, věřte tomu, že i když to tak nevypadá, i sociální pracovníci nebo zprostředkovatelé mají citlivé povahy a empatii. Popřípadě se domluvte jaké máte mít potvrzení, třeba ani žádné nebudete potřebovat. Nebo stačí dovolenkový lístek manžela ze stejným datem, jako máte pobyt. Ono když jedete na 14 dní do Krkonoš pod stan, tak tam Vám žádný kamzít ani srnka potvrzení nevydají ... nebojte .. zavolejte ..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: missa
Datum: 30.05.13 16:59

Děkuji za odpověd, jeste bych se Vás ráda zeptala jak jim pak doložím že jsem na té dovolené opravdu byla?

Datum: 30.05.13 17:41
avatar

Popravdě, na pracáku neradi slyší slovo "dovolená". Jako uchazeč o zaměstnání, k tomu třeba na podpoře nemáte co trajdat po dovolenkách. Zní to blbě a defacto to je blbost, ale je to tak.

Nemusíte říkat, že jedete na dovolenou. Stačí říct, že budete v ten den mimo město - to většinou pro 98% úředníků stačí.:)

doplněno 30.05.13 17:41:

"na podpoře, nemáte...";)

doplněno 30.05.13 17:54:

Ne:) A věřte, že vím, co píšu, na UP mi pracuje jeden z rodičů:)

doplněno 30.05.13 18:04:

V pohodě, takhle na pracák volá spousta lidí. Prostě jste mimo město, nebo bude možná stačit "nemohu se dostavit", pokud je úřednice normální, tak Vás bez problémů přehodí:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miss
Datum: 30.05.13 17:48

Na podpově nejsem.Ani nedostávám žádne penize jsem krátce po škole.Jedu tam na měsíc takže myslite ze nemusim rikat kam jedu?

Od: missa
Datum: 30.05.13 18:03

Tak to je bezva.Děkuji moc opravdu jsem z toho měla strach :)

Od: missa
Datum: 30.05.13 18:08

Tak tedy doufám že to klapne. :) Dekuji za rady

Datum: 30.05.13 18:01
avatar

milá tazatelko,já to nechápu. Když jste na PÚ jak můžete být na dovolence. Já mám dovolenku jen, když mě zaměstnavatel milostivě dovolí si ji vzít. Že bych měl narychlo dovolenku v podatatě neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 19:20
avatar

Miss, jedinou Vaší povinností je poskytovat součinnost úřadu práce při zprostředkování zaměstnání a dostavovat se včas na naplánované schůzky.

Obávám se, že pokud nedoložíte vážný důvod (dovolená takovým důvodem není), pro který jste se nemohla na schůzku dostavit, budete z ÚP vyřazena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 19:24
avatar

V drtivé většině, pokud je uchazeč příjemný a bezproblémový, ne nějaký agresivní hulvát a ingnorant, stačí zavolat a domluvit se s úřednicí.:) Běžně se to takhle dělá, "přeobjednává" se spousta lidí.

Takovýchpohodovým uchazčům mnohdy pracovníci UP sami volají, pokud zapomene dostavit se na schůzku, aby přišel ještě ten den nebo den následující a neměl problémy.

doplněno 30.05.13 19:31:

"takovým"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.