Rozvázaní prac. poměru

Od: Datum: 30.05.13 12:28 odpovědí: 6 změna: 30.05.13 15:45

Dobrý den,

prosím o radu. Firma kde pracuji pár let , mám tam smlouvu na dobu neurčitou změnila majitele a jde rapidně ke dnu. Už je spousta zaměstnanců propuštěna a já de facto dělám i za ně a intenzivně hledám nové místo-jedná se o kanc. práci, a objíždění i autem po firmách a podobně-ale to je vedlejší.

Dneska jsem si vzala 1 den dovču a chci dát výpověd´ , protože již nechci žít ve strachu kdy na mně dojde řada a taky mně štve, že dělám práci za další dva za jeden plat.

Prosím o radu, za

1-výpověd´dohodou jim NEJSEM povinna podepsat, mám pravdu?-chci 2 měsíce výpovědní lhůtu, chodit do práce a u toho po práci hledat nové zaměstnání, nechci hledat práci přes ÚP.

2-Můžou mně podstrčit třeba i změnu prac. smlouvy na dobu určitou, aby to bylo z jejich strany vyřešno takhle? Pokud´jo, jsem povinna na to přistoupit? Podle mně NE-mám pravdu?

3-budu žádat o rotvázání prac. poměru, nebo, že dávám výpověd´ z prac. poměru, nebo je tento termín jedno a to samé?

Omlouvám píšu to možná zmateně, ale už mně to celé štve a pořád si kontroluji i zdravko , jestli odvádějí a o tom, že by mi mělo být přídáno, když dělám za další zaměstnance, to nikoho tam nezajímá, takže toto už mám vyřešeno.

Každý je tam už nervní a nálada je šílená, byla to kdysi prosperující firma, ted´ to padá...po změne majitele.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 12:36

ad 1) Výpověď dohodou neexistuje, buďto jde o výpověď z jedné či druhé strany anebo o skončení pracovního poměru dohodou. Vy zřejmě máte na mysli onu dohodu. Tu nejste povinna podepsat (uzavřít). Jak už název napovídá, jde o dohodu a u ní se předpokládá souhlas obou stran.

ad 2) Změnu pracovní smlouvy vám mohou nabídnout. S touto změnou můžete, ale nemusíte souhlasit. Než něco podepíšete, pořádně si obsah listiny přečtěte, případně se poraďte.

ad 3) Jestli chcete rozvázat pracovní poměr výpovědí, tak výpověď z pracovního poměru dáváte. Pokud byste chtěla ukončit PP dohodou, tak žádáte.

Ohodnoceno: 4x

Od: ifkali*
Datum: 30.05.13 12:42

Děkuji.

Datum: 30.05.13 14:56

Dobrý den,

ještě bych vám poradila, že pokud konáte práce nad rámec stanovený v pracovní smlouvě, můžete žádat buď dodatek, či změnu pracovní smlouvy a vyšší ohodnocení. Na hledání nové práce máte ze zákona nárok na volno v rozsahu 1/2 dne na každý pracovní týden (pokud začne běžet výpovědní lhůta). Změny smlouvy na dobu určitou nebrat a nepodepisovat. Dohodu jen dle paragrafu 52 - a, b, nebo c, pak Vám náleží odstupné i za ty dva měsíce, kdy by jste byla dma, jinak dohodu nebrat.

doplněno 30.05.13 14:57:

doma

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.05.13 15:36

Moc dík.

Tam už se to sype, kolektiv všechno. Zůstalo nás pár a moji práci stejně nikdo nedělal nikdy, vždycky to na mně počkalo,nikdo v ní není zaškolenej, nebo se vždy nějak odložila moje dovolená, nebo jsem chodila nemocná, či v nemoci vyřizovala z domu. To vše šlo, ale abych dělala za další dvě a nic k tomu navíc, a když vidíte jak to tam jde cíleně ke dnu, jak tam dojdou od někud cizí lidé, a firma jim na příkaz majitele rozdává věci, nové mobily a podobně a Vy máte služební mobil totálně rozjetý a když něco řeknete, tak ani ten blbý mobil Vám k práci nedají lepší, tak si říkám, že asi nikomu nebude chybět když to zítra položím a půjdu dál. Se mnou se počítalo, že tam budu dokonce, ale kašlu nato, když to nikdo neohodnotí.

Se omlouvám, jsem se rozepsala, ale potřebovala jsem to dostat ven)) ještě jednou dík, a přeju hezký odpoledne, teda u nás , ale leje))

Od: flip
Datum: 30.05.13 15:42

To volno je tuším pouze když dostane výpověď, ne když ji zaměstnanec dá sám..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.05.13 15:45

To volno oželím, stejně ted´ka nejlépe seženu práci hlavně přes známých, co mám i pracovní kontakty a podobně a na to tolik volna nepotřebuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.