Již necelé 3 roky bez práce

Od: Datum: 30.05.13 11:51 odpovědí: 13 změna: 31.05.13 08:46

Už opravdu nevím ,kde sehnat práci :( Jsem už necelé 3 roky po škole a ještě jsem nenašla ani jednu práci . Nemám praxi,mám pracovní omezení ( stát vydržím max. 20 minut pak mám velké bolesti ) Ještě jsem nikdy neměla ani brigádu ( nesehnala jsem protože jsem nenašla NIKDY nikde nic na sezení) nemám ani ŘP a neoplývám ani cizím jazykem,mám blbou bižuterku tudiž obor na 2 věci ...a navíc jsem z Klatovska kde není totálně vůbec nic ...jen řemeslníky hledaj ...co mám dělat? :( Už ani nedoufám,že budu někdy v životě mít práci a vydělávat si ...umřu jako troska pak mostem protože jsem dle paní doktorky a sociální pracovnice na ÚP ,,nezaměstnatelná" ...:( Ani do blbí chráněný dílny mě nechtějí vzít ...chci něco dělat ...ta nuda a nedostatek peněz mě ubíjí nechci přežívat to radši se vším zkoncuju ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 12:09

zoufalá. Napište mi do vnitřní pošty. Třeba něco vymyslíme :)

Ohodnoceno: 0x

Od: zoufala*
Datum: 30.05.13 12:22

Jak se píše do vnitřní pošty?

Od: bonie*
Datum: 30.05.13 12:10

a dělat ruční práce na kšeft?

plést svetry, ponožky a pod? Vyšívat, šít... případně i na kšeft žehlit?

Já vím, že to je málo, ale pořád je to práce a člověk má aspoň pocit, že něco dělá.

prostě dát si inzerát a začít..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.05.13 12:17

To ale potřebuju OSVČ ne? :-/

Od: buss®
Datum: 30.05.13 12:15

To že něco někdo nemá, za to nemohou jiní. Když tam není práce, ona nepřijde, tak jít za ní, tam kde je. S negativismem se daleko nedojde. A jak to, že někdo se umí bižuterií uživit?

Datum: 30.05.13 12:19

To nechápu jak se někdo tím uživí ...:-/ Vůbec nevím jak to dělá?

Datum: 30.05.13 12:39

Několik mých kamarádek začalo z nudy dělat korálky, náušnice, náramky a různé takové drobnosti. A za pár pětek to prodávají. A to chodí denně do práce. Takže pokud byste na to měla fůru času a nemůžete u práce stát, mohla byste to zkusit. Je spousta tipů a rad na internetu ...

https://www.google.cz/search?safe=off&q=n%C3%A1u%C5%A1nice+dom%C3%A1c%C3%AD+v%C3%BDroba&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&biw=1135&bih=705&wrapid=tlif136991036590610&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=dSynUceZNqHL4ATzjoDACw

Od: ifkali*
Datum: 30.05.13 13:11

Taky mně to láká, chci si zařídit doma dílničku a dělat ve volnu vinutky, jsem z nich nadšena, prozatím si je pouze kupuji a obdivuji a dělám si z nich sama náramky a náhrdelníky pro sebe a kámošky.

Od: ifkali*
Datum: 30.05.13 13:04

Zdravím,

já po práci sehnala brigádu doplnování zboží v obchodech a i předváděčky -konkrétně žvejky , kokina a tak v obchodech. Ted´ to už nestíhám.

V podstatě berou podle mně pořád. Zkuste teda brigádu, obejít obchody, nebo přes firmu dělat brigádně merchandising a předváděčky- to pouze děláte ochutnávky-kafe, bonbóny ...

Za pokus to stojí.

Držím palce, sice by to byla jenom brigáda, ale aspon´ něco.

Datum: 30.05.13 21:12

Pokud nechodíte do školy ani do zaměstnání, měla jste v těch třech letech dost času na zvládnutí cizího jazyka, práce na PC i řidičského průkazu.

Pusťte se do dalšího studia! Jazykové kurzy najdete na internetu, budete-li hledat v zemích, jejichž jazyk se chcete naučit, najdete i možnosti zdarma.

A (neberte to jako kritiku!) začněte češtinou! Životopis a/nebo motivační dopis s chybami řadu uchazečů diskvalifikuje, aniž by je personalisté dočetli...

Datum: 30.05.13 21:15

Zdravím, za pokladnou v supermarketech se sedí snad pořád, tudíž to by mohlo být něco pro Vás - je to sice náročné a špatně placené, ale dnes si člověk nemůže moc vybírat. Zkuste se poptat v místních supermarketech, hlavně větších řetězcích. Imrvere vidím někde nálepku "přijmeme pokladní".

Datum: 31.05.13 07:37

Marinaa má pravdu, pokladní sedí. A často také shánějí lidi do ostrahy /vrátné/. Právě teď jsou v nabídce 2 inzeráty na vrátné a nabízejí 10 až 14 tisíc. Ani jsem tomu nechtěla věřit. Ale je to ve středočeském městečku.

Manžel má totálky obou kyčlí, takže také stání a chůze nic moc. Sehnal si místo vrátného a je spokojený. 2 dny denní dvanáctka /6-18/, 2 dny noční dvanáctka /18-6/ a pak 4 dny volno. Ovšem nonstop. Takže mu to klidně vyjde třeba i na Štědrý den nebo na Silvestra. Už jsme kvůli tomu přesouvali Štědrý den na jindy!:D

V nedalekém městečku je dílna pro handicapované. Jednou jsem ji zcela neplánovaně navštívila. Ženské seděly na židlích, navlékaly podprsenky a kalhotky na taková tenoučká plastová ramínka, pak se to vozí do prodejen. Ženské se přitom bavily, bylo tam veselo. Něco takového u vás není?

Pokud ovládáte jazyky, recepční v hotelu. To byste také dost seděla.

Hlavně je důležité, abyste měla písemné potvrzení na Vaši nemoc. Pokud to budete někomu jen tvrdit, nikdo se s Vámi nebude bavit. Vše jen písemně.

Jinak už opravdu nevybírejte a koukejte vzít to první, co bude možné. As´poň brigádně. Proč?

1/ Jste už ve věku, kdy máte povinnost živit se sama. Žít u rodičů a vyjídat je bych se styděla.

2 /Získáte nějakou praxi a na to se klade při hledání práce velký důraz.

3/ Pokud je člověk tak dlouho bez práce a navíc nikdy v životě nedělal, chuť do práce ho brzy přejde a stane se povalečem i tehdy, když by nějaká práce na obzoru byla. Oč lepší jsme to měli za totáče my - kdo se vyučil či vystudoval, automaticky MUSEL nastoupit do práce. A´t už chtěl, nebo ne. Dneska s odstupem vidím, že to bylo rozumné. Jaga.

Často hledají přímo obce - na úklid, pletí záhonků, sekání trávy. Není u vás tato možnost? Dávají za to prý asi 10 tisíc a lidé jsou doma, neutratí za dojíždění. V sousedním městysi si drží asi 4 tyto pomocníky a jsou prý spokojeni.

doplněno 31.05.13 08:03:

Podívala jsem se Vám na net na VOLNÁ MÍSTA KLATOVY. Přímo ve něstě nabízejí 91 míst, v okrese celkem 247.

Nebudu Vám nutit práci elektrikáře, řidiče kamionu či uhoněné servírky. Ale našla jsem tam i pro Vás:

pokojská, šička v textilní výrobě /myslím, že byste se zapracovala, já taky nejsem švadlena a dokáži ušít cokoli, zimní bundu i společenské šaty/, pomocná pracovnice - úklid, vrátný - strážný, prodejce zmrzliny /sedíte na židli u stroje a aspoň na léto máte práci - hlavně moc neujídat! :D, pracovník/ce ostrahy, 4 nabídky na pomocnou sílu v kuchyni či pomocnou kuchařku, uklízečka a pomocnice. Podívejte se na to sama, uvidíte. A to jsem brala jenom město, okolí ne.

Jinak o nějakém místě dokáží dobře poradit přátelé a známí, často vědí i o tom, co na ÚP vůbec není. Ptejte se, ptejte se, ptejte se!

Datum: 31.05.13 08:46

Hlidac parkoviste, napriklad v Praze parkoviste Park and Ride, sedi v kukani a jen macka tlacitko zvedajici zavoru a porad mu v kukani bezi televize, jak jsem vypozoroval... pohodova prace...

http://www.nabidky-prace.cz/profese-hlidac-parkovist

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.