Touha vlastnit milovanou osobu

Od: Datum: 30.05.13 10:39 odpovědí: 6 změna: 01.06.13 05:16

Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu nebo jakoukoliv reakci na tuto situaci:

Žárlivost je důkazem lásky, říká se, ale co když už je ta žárlivost naprosto nesmyslná a nedá se nijak potlačit?
Je mi 18 let a před rokem jsem se seznámila s úžasným klukem. Zamilovala jsem se a začali jsme spolu chodit. Ze začátku bylo vše úžasné, trávili jsme spolu mnoho času a nikdy jsem neměla důvod žárlit, neboť přítel neměl, nemá a nechce mít kamarádky-holky. Tvrdí, že chápe ženskou žárlivost a jediná dívka, s níž by měl chlap trávit volný čas je jeho přítelkyně. Byla jsem šťastná.. Však která holka by nebyla šťastná, kdyby jí přítel takto ujistil, že nemá nejmenší důod k žárlivosti. Ale nic netrvá věčně a mi se po čase něco zbláznilo v hlavě a já si uvědomila, že na světě nejsou jen holky. Stále více jsem si začala všímat, že přítel tráví dost času se svými kamarády. Že není jen můj, že se o něj musím dělit s jaho přáteli. Vím, že je to naprosto absurdní, ale umírám pokaždé, když jde s kamarádem ven, pokaždé když mu kamarád napíše, jako by mi do masa zajela ostrá čepel. Nechci o tom příteli říkat, nechci, aby si myslel, že jsem blázen a rozhodně nechci, aby omezil kontakt s kamarády. Vím, že chyba je ve mě, jen nevím jak to vyřešit.

Děkuji za přečtení

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 10:50

Dobrý den. Já si nemyslím, že žárlivost je důkazem lásky. Naopak, je to jen nedostatek sebevědomí, sebedůvěry a důvěry v toho druhého. Zapracujte tedy sama na sobě, jinak Vám to může vztah zničit. Každý potřebujeme mít svůj vlastní prostor i ve vztahu a každý by měl být schopen dopřát ho i tomu druhému. Právě proto, že mu na něm záleží a má ho rád...Jen můj názor, Vám přeji více té sebedůvěry.

Ohodnoceno: 1x

Od: tazalka
Datum: 30.05.13 11:49

Moc děkuji za názor. I když mi bohužel moc nepomohl.

Datum: 30.05.13 21:16

Tazalko, mýlíte se! Opravdu musíte zapracovat sama na sobě, žárlivost je důkazem pouze Vaší nízké sebedůvěry.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.05.13 10:51

Žárlivost (na cokoli) není důkazem. Je průvodním jevem, ale často je to nemoc. Nemoc, která zničila už mnoho vztahů a přivedla lidi tam, kam vůbec nechtěli. Pomoci může přehodnotit vlastní myšlení, naučit se podobné věci buď nehodnotit nebo hodnotit jiným způsobem než dosud, prostě nepřičítat jim jiný význam, než ve skutečnosti mají. Pokud to nedokážeš sama, tak vyhledej pomoc psychologa.

Ohodnoceno: 1x

Od: scorpio*
Datum: 31.05.13 09:55

Váš přítel není věc a nevlastníte ho. Pokud se budete takto trápit brzy o jeho lásku příjdete. Najděte si i jiné zájmy než je Váš přítel. Své přátele a rozdělte svůj čas mezi přítele a ostatní. Nebuďte jeho přívěskem, to nikdo nemá rád.

Datum: 01.06.13 05:16

myslim ze se to da shrnout do jedne vety... Kdo chce moc, nema nic.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.