Mám málo času - deprese

Od: Datum: 30.05.13 00:15 odpovědí: 4 změna: 30.05.13 08:25

Dobrý den, škola, povinnosti, koníčky (začínající mi lézt na nervy), nedostatek spánku. Skoro všechno je každý den a začíná mi to lézt na nervy. Spánek mám obrácený a leze mi to také na nervy. Jdu do školy, přídju většinou domů po druhé, či třetí hodině odpolední, jsem strašně unavený, pak musím do divadla, to je už 6 večer, učení, to je už 10 nebo 11 hodin večer. Různé projekty, které měly být dávno hotové (některé měly být hotové před několika týdny). Jsou tací, kteřé pořád na mě naléhají, jednu dobu jsem měl psychické problémy, ÚZKOSTNÉ STAVY (psycholožka mě poslala na různá vyšetření, zjístili, že mám málo horčíku, začal jsem ho brát a už je to skoro vymítěné, sem tam někdy se to vrátí). Než se to začlo léčit, měl jsem to skoro půl roku, díky tomu mám ve škole zameškáno více jak 300 hodin za pololetí, jedno co je pozitivní, že na škole máme vstřícné kantory a mají pochopení. Chodím, teda chodil jsem do posilovny, učení, učení a učení, divadlo, hraní, představení, zkoušky, učit se text rovnáse nemohu chodit do posilovny a nemohu ani běhat (můj jeden z nejoblíbenějších koníčků), když běhám vyčistím si hlavu, ale teď nemám ani na to běhání náladu. Jak už jsem tak vyčerpaný, příjdu ze školy, a jdu hned spát, probudím se v 11, učím se, dodělávám různé texty, videa a pod... a je půl paté ráno. Jdu si lehnou unaven a nemohu usnout, protože slyším i přes zavřené okno ptáky a přes žaluzije jde vidět i svítání. Už několikrát jsem se musel omluvit z divadla a kamarádovi z posilovny, že nemůžu (vymyslím si nějaké důvody), doopravdy jsem strašně unaven, jak psychicky, tak i fyzicky. Směšné mi na tom příjde, že je mi teprve 16 let. A jestli to tak bude trvat dál a dál, nechci vědět jak dopadnu. Zkoušel jsem si i vše plánovat, co budu dělat přes den, co si budu domouvat na určité datum apod..., nebyl den, kdybych to dodržel. Máte nějaké rady na vyřešení? Mám jít 6.6 k psycholožce a tam to s ní určitě proberu. Nemůže to být jarní úvana? (až tak?) Celé víkendy prospím s tím, že načerpám energii na celý týden. Nestačí to. Chtěl bych zkusit nějaké meditace, nebo nějaké aktivity, abych si odpočinul hlavně psychicky. Děkuji za odpovědi a omlouvám se za hrubky, či překlepy. Nebaví mě jak toto psát, tak ještě navíc to po sobě opravovat (tak to mám i ve škole a zhoršil se mi průměr).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nero33*
Datum: 30.05.13 01:10

Podle mého názoru vyloženými frustracemi nebo dokonce depresemi netrpíš. Jsi jen zkrátka unavený. Aktivit máš skutečně hodně a pokud je nezvládáš tak, že by jsi byl ve všech věcech alespoň dostačující (škola, domácnost, zaměstnání, sport, koníčky...), je potřeba něco z toho buď omezit nebo vyloučit úplně. Je otázkou co, ale na Tvém místě bych se soustředil především na školu, kde už teď máš značný problém.

Další věcí je pomoc doma rodičům, i když na to třeba nevypadají a ve Tvých aktivitách Tě podporují, nejsou to stroje, kteří jsou tu na to, aby Ti sloužili. Takže pokud si nenajdeš čas ani to, je potřeba se vážně zamyslet nad rozvržením svého času.

Staré manažerské úsloví říká: nejsou lidé, co nemají čas, jsou jen ti, co si svůj čas neumí zorganizovat.

Ale můj děda říkával ještě něco pro Tvůj případ přecejenom trfnějšího: jednou prdelí dvě židle nezasedneš.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.13 06:50

Souhlas s nerem, pokud to nezvládáš musíš nutně něco ze seznamu aktivit vyškrtnout. Určit si priority (např. 1.škola, 2. domácnost, ) a od posledního vyškrtávat do doby než budeš mít čas rozložen akorát, tak aby jsi měl i čas na "sebe" a relaxaci. Určitě nedoporučuji usínat v odpoledních hodinách! Spánek se totiž nedá sčítat a pokud nespíš v noci, tak budeš pořád unavený, člověk nejlépe spí v čase 22-6 hodin a pokud v tomto čase dlouhodobě nespíš tělo někdy řekne dost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 07:09
avatar

Zarazila mě jedna věc - "musím do divadla." A proč tam musíš? To jsi herec, nápověda, nebo divák? Pokud divák, nemusíš tam každý den. Stačí si vybírat kusy, které bys rád viděl a navštěvovat divadlo jen třeba 1 x za 14 dní.

S tím sportem také uber. Posilovna, běh, učení, divadlo...? Je toho na Tebe moc. Kdyby to šlo, přimlouvala bych se za rybaření. Pobyt u vody v přírodě uklidňuje, vyčistí hlavu, srovnáš si myšlenky. Co na tom, že jim někteří nadávají "tichých bláznů"?

A učení si můžeš vzít s sebou.

Prostě zvolni život není jen o štvaní. Prvně se věnuj škole. Až na další místa si dej ty návštěvy divadla a sport. Přidávej si pomalu, aby ses nedostal do stejných problémů. Prostě - škola je na 1. místě a to ostatní dělat můžeš, ale nemusíš. Když dneska nestihnu okopat zahrádku či umýt okna, udělám to zítra. Rozdělit si prostě všechno tak, aby ses neštval, ale aby Ti ty aktivity přinášely radost. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 08:25
avatar

To, co popisuješ, není deprese! Toto je prostě špatný time-management, špatné řízení času. To, že máš obrácené spaní je prostě důsledek tvého nezdravého životního stylu.

Musíš si nastavit pravidla. Ještě než půjdeš k psycholožce, napiš si, co kdy PŘESNĚ děláš, všechny činnosti a ukaž jí to. Může to hodně pomoci. Pravidla jsou v tvém případě nezbytná. Prostě v 11 hodin večer půjdeš spát, děj se co děj. Ráno v 7 vstaneš, i kdybys byl sebevíc unavený. Stejný režim platí i pro víkendy. Bude to trvat dlouho, třeba i měsíc, než se to srovná, ale nesmíš povolit! Spánek přes den není tak kvalitní, jako v noci, díky rušivým vlivům, o kterých sám píšeš.

Zapracuj na tom režimu, tvé tělo ti bude vděčné a odmění se ti Budeš méně unavený, budeš mít lepší náladu...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.