Jak nezdravá je občasná cigareta?

Od: Datum: 29.05.13 19:45 odpovědí: 16 změna: 01.06.13 05:32

Nemám moc jednoduchý život, hodně se stresuji, ale to nechci probírat. Chtěla bych se zeptat, jak moc škodí občasná cigareta. Tak jedna za 14 dnů. Jinak chodím sportovat a snažím se zdravě jíst. Jen občas se potřebuji uklidnit, cigareta mi ani nechutná, ale je to opravdu uklidňující. Prosím nechci kázání, jen se ptám jak je to škodlivé. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.13 19:49

I jedna cigareta je zdraví škodlivá!

Pkd Vám to ani "nechutná" tak by mne zajímalo co je na ní uklidňující.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.05.13 19:52

diesel: "Pkd Vám to ani "nechutná" tak by mne zajímalo co je na ní uklidňující."

Tak vy určitě nekouříte že? Toto větu totiž dokáže napsat jenom nekuřák :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.05.13 20:20

To Heterák-ono je rozdíl tento kuřák s jednou cigaretou za 14 dnů,který téměř 100% není závislý a něco jiného u závisláka. Proto ten dotaz.

Žel,jsem potencionální kuřák až do smrti!,ještě před patnácti roky jsem byl těžkej závíslák ,někdy klidně i 80 a víc.Běžně dvě a půl klrabky!

Datum: 01.06.13 05:32

hele jsem kurak cigaret uz 20 let a nikdy me cigareta neuklidnovala, to je nejaka priblbla povera a klise z filmu... uklidni me max trava, a to jeste jak ktery vzor :)

Moc ne, alš skodit bude. I jed nebo droga podávaná v rozmezí 14 dnů bude škodit, i když minimálně. Na druhou stranu, větší humus dýcháte na ulici z aut, takže bych byla v klidu. Škodlivost jedné cigarety za 14 dní bude opravdu minimální. Ovšem pozor na zvyšování dávek, závislost na cigaratách je jedna z nejsilnějších.

Tak hlavně je to opravdu nesmyslné, ale k otázce, slyšel jsem, že občasné kouření škodí daleko více než pravidelné, ale nevím co je na tom pravdy... na google jsem třeba našel tento článek... http://www.jenprozeny.cz/zdra…-kourit-jen-obcas-rozhodne-ne

Od: hop®
Datum: 29.05.13 19:58

Při této frekvenci to zdraví poškodí zanedbatelně, ale pozor na vypracování závislosti a zvyšování dávek...

Datum: 29.05.13 20:00

Z empirického aspektu mohu zodpovědně prohlásit, že jedna cigareta za dva týdny není horší než například jedno nezdravé jídlo týdně nebo denní inhalace vzduchu na ulici, takže klid.

Ohodnoceno: 2x

Od: milanjjj*
Datum: 29.05.13 20:36

já myslím že to nebude tak horký co v dnešní době neškodí

Od: milous*
Datum: 29.05.13 21:20

Jedna cigareta za 14 dní není škodlivá. Taky jsem kouřila jednu za čas, pak dvě, tři, atd. Skončila jsem na 2 krabičkách denně. Přestala jsem, když už jsem chrchlala jak starej tuberák a lítaly ze mně černý hleny. Bavíte se, a najednou vám vypadle na tričko černej slizkej hlen, chchrlanec to je překvapení! Musela jsem zase pozpátku, kouřit někdy doma, v práci se nesmí, a pak pomalu doma, mín a mín až jsem přestala úplně. Tak za mě radči toho nechte.

Datum: 30.05.13 08:52

Spíš bych se zaobíral otázkou, proč? To, že jste občas neklidný přeci za Vás nemusí a ani ve finále nevyřeší cigareta. Konec konců, časem to bude stále častěji a častěji a ve finálne budete hulit jako fabrika. Obdobně, jak psal Diesel. Spíš bych doporučil na uklidnění nějakou relaxační hudbu nebo třeba úproběhnout se do lesa. Nevím, proč se chcete "léčit" cigaretou. Opravdu tomu nerozumím.

Datum: 30.05.13 09:37

Škodlivé to je! Navíc, zaděláváte si na problém, že si mozek zapamatuje, že mu tohle pomáhá a bude to vyžadovat častěji. *cert*Kdybyste použil tuto autosugesci na rozžvýkání pěti žvýkaček po dobu 10ti minut, vyjde to nastejno. To, co vás uklidňuje, není cigareta, je to svým způsobem obřad, při kterém na chvíli vypustíte stresující myšlenky a soustředíte se na: sehnání cíga, ohně, na plamínek, kterým cigaretu zapalujete, na to, jak ji držíte, na to jak vdechujete, na to jak típnete a kam s vajglem, na to, jestli nesmrdíte. Nějakých 15 minut dostala hlava čas na odpočinek od toho, co ji tak vytočilo. V tom je ta pomoc, úleva. Takže až příjde průšvih, sežeňte 5 žvýkaček, soustřeďte se na to, jak rozbalujete a jednu po druhé vklátáte do úst, žvýkáte, uvědomujete si jejich chuť a vůni, křupání cukrového obalu, to jak vás začínají bolet panty, jak ji vyplivujete a kam ji zahodíte. Hlava, mozek, emoce odpočívají a vy s klidnou hlavou vyřešíte to, co bylo před 15ti minutami tak strašlivé. Zaručuju vám, že to výjde nastejno. A zdravě!;)A nedejte se vytáčet blbostma!

Datum: 30.05.13 09:58

Babko, sto bodů! *dril* Ta cigareta je jenom berlička. Lidi, kteří takhle unikají k "drogám" pak končívají hodně blbě. A ty žvýkačky jsou super nápad - nebo si jít zaběhat, zahrát si oblíbenou hru...

Datum: 30.05.13 18:11

Mno, záleží jak kdo končí blbě. Moje dvaasedmdesátiletá máma hulí od mlada, chlastá jak duha a na svůj věk je vitální až moc. Žvýkačky by se jí s protézou žvýkaly špatně.Surfuje na netu, má registraci na pár sociálních sítí, takže umřít se nechystá. Moje babička nehulila, nechlastala a umřela v šedesáti na nádor na mozku.

Datum: 31.05.13 07:01

Erni, dobrá rada pro mladého muže. Fakt dobrá! *zed*

Datum: 31.05.13 20:26

Je to sice hezký, ale dejme tomu, že Vaše babička se dožije 95 let, ale co říkáte na to, že bez tohohle všeho by se třeba mohla dožít stovky? ;)

doplněno 31.05.13 20:27:

Oprava: máma ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.