Neschopenka a listek na peníze

Od: Datum: 29.05.13 19:42 odpovědí: 1 změna: 29.05.13 19:49
Ahoj, chci se zeptat na tzv. lístek na peníze. Jsem po operaci a za týden mam jit do nemocnice na kontrolu, budou to přesně dva týdny, co budu na neschopence. Nevite, jestli mi napíšou lístek na peníze v nemocnici a nebo mi ho musí napsat obvodni lékař? Neschopenku jsem dostal v nemocnici.
diky za informace

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.05.13 19:49

Dobrý den.

Potvrzení o trvání pracovní neschopnosti (lístek na peníze) vystavuje ošetřující lékař. Pokud Vás nemocnice předala k dalšímu ošetřování praktickému lékaři, lístek vystaví on. V případě, že na další kontroly docházíte na ambulanci do nemocnice, pak vystaví lístek přímo v nemocnici. Lístek si na zadní straně podepište.

Ještě nezapomeňte v případě trvání nemoci delší než 21 kalednářních dní odevzdat zaměstnavateli i IV. (růžový) díl dokladu o pracovní neschopnosti. Na zadní straně tohoto dokladu si vypište číslo účtu či adresu pro zaslání nemocenských dávek. Tento díl zaměstnavatel odesílá s příslušnými podklady Správě sociálního zabezpečení. Proto je nutné na tento díl uvedené údaje uvést.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.