Kolik vajíček denně vs cholesterol

Od: Datum: 28.05.13 15:00 odpovědí: 5 změna: 30.05.13 08:56
avatar

Ahoj, mám ráda vajíčka v jakékoliv podobě (i když syrová zrovna nemusím) . Kolik jich můžu sníst denně ve svém věku (67 let) , když současně beru lék na cholesterol ( Atorvastatin). Vajíčka a vařené brambory jsou denní součástí mého jídelníčku. Maso skoro téměř nejím. Děkuju za rady. Marcela.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.13 15:11

Třeba deset, pokud se budete řídit nějakou speciální dietou, např. podle Kwasniewskiho: http://optimalnidieta.cz/

Jsou lidé, kteří jí denně toto množství bez speciální diety, a jejich hladina cholesterolu je v normě. Záleží na jedinci. Obecně se udává 2-3ks/denně, ale vše je relativní.

Zajímavý článek (ne o vejcích): http://zdravotniterapie.webno…e.cz/news/cholesterolova-lez/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 28.05.13 15:29
avatar

Culdo, myslím, že těch 10 kousku neuškodí, ale to ani nesníte, když máte jednou brambory, podruhé na chleba, pak třeba do pomazánky. No, když Vám nebude špatně, jakože si myslím, že ne, tak to bude v pořádku. Kdysi se nedoporučovaly jíst vejce ve větším množství a nyní jsem zase někde četla, že to nevadí. Řiďte se podle toho, jak si pochutnáte a jak se budete cítit zdravotně. My v poslední době vyřadili také maso velkých zvířat. Vařím také vajíčka, hlavně ryby a kuřata, maso jen z malých zvířat. O to více ovoce, zeleninu a naše zavařené kompoty. Jednou za čas, když jedeme do Ikea nebo do Globusu, tak si také dáme jídlo, na které máme chuť. Tak se nebojte. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 17:43
avatar

Ono to s tím cholesterolem ve vajíčkách není tak horké, jak nás do nedávna přesvědčovali. Je to podobné jako se železem ve špenátu *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 12:20
avatar

špenát byla chyba v desetinné čárce (10x více vs méně). Cholesterol ve vajíčkách nově tolik nevadí, protože zároveň obsahuje látky, které ho pomáhají odbourávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 30.05.13 08:56

Nevím, co je na tom pravdy, ale slyšel jsem (od jednoho lékaře), že vajíčka skoro žádný cholesterol neobsahují. Ostatně, pokud bude něco špatně, na testech Vám to řeknou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.