Rozvaha - nerozdělený zisk z minulých let

Od: Datum: 29.05.13 11:09 odpovědí: 3 změna: 29.05.13 13:23

Kde je fakticky "uložen" nerozdělený zisk z minulých let, pokud je tato položka v rozvaze obchodní společnosti v plusu? Člověk by čekal, že se to "reálně" objeví na bankovním účtu, nebo v pokladně. Co jsou to "ostatní kapitálové fondy"?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 29.05.13 11:57

Měly by to být nakoupené podílové listy některého bankovního produktu - na běžném účtu je úročení 0,0prd a pokud společnost nepotřebuje mít peníze při ruce, je tento způsob uložení běžný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 29.05.13 12:24

Tazatel to myslí určitě z účetního hlediska, když kouká do rozvahy... Na tento účet se účtujíc například vklady společníků /peněžní i nepeněžní/, které při vkladu nezvyšují základní kapitál /třeba v sro. Můžou tu být i přijaté dary třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: heykal
Datum: 29.05.13 13:23

No, šlo mi hlavně o ten nerozdělený zisk. Nikde se mi nepodařilo dopočítat, kde ty peníze leží. Pokud je někde zisk, musí přeci někde být na účtě, v pokladně, nebo za to být nakoupený nějaký majetek a v nějakém sloupečku by to mělo všechno falcovat, ne?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.