Spolecna koupe domu

Od: Datum: 29.05.13 10:10 odpovědí: 3 změna: 29.05.13 17:13

Dobrý den,

mám problém, koupili jsme dům na půl, respektive dala jsem financene koupi domu. Dum si ale koupil clovek na sebe a podíl nezapsal. Byli jsme partneri, nedopadlo to dobre, již spolu rok nežijeme.

Mám od něj napsanou směnku o pujičce, kterou mi má vrátit v nejbližším měsíci. Teď mi ale vyhrožuje že mi peníze nedá. Navíc mi říká, že mi od pujicky odecte finance za všechny dárky které mi dal.

Co můžu dělat, na koho se mám obrátit? Mám nějak když mi to nezaplatí kontaktovaat exekutora? Soud?

Může po mě chtít zpět dárky?

Děkuji jsem v koncích


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.13 10:25

Proč byste měla být v koncích? Jste teprve na začátku *smich*. Ano, v případě, že nevyplatí peníze sám, tak se obraťte na soud.

K těm dárkům. Co to je za dárky, jak drahé? Já osobně bych mu je asi vrátila. Odečte Vám cenu dárků - toto je velice složité, bude muset dokazovat, že Vám opravdu nějaké dárky dal, bude muset dokazovat, kolik stály. A navíc, což je nejsložitější, bude muset dokázat, že má na vrácení darů právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 29.05.13 16:29

Směnka je jednoznačné uznání dluhu, nelze ji zpochybnit ani od ní cokoliv odečítat. Pokud by chtěl zpátky dárky, tak mu je vraťte, jinak o vrácení daru může požádat (nebo to i vymáhat) jen při splnění podmínek, uvedených v Občanském zákoníku pro vrácení daru. Pokud Vám nezaplatí, zajděte za právníkem - ten už bude vědět co dál - ve finále expřítel může o ten barák přijít v dražbě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katusa
Datum: 29.05.13 17:13

Vážená paní pokud Vám peníze nedojdou,hned násleující den jděte k soudu.Myslím si,že Vás to asi nemine.A čím dřív tím líp.Směnku si několikrát nakopírujte.Originál nedávejte z ruky.Odečet ceny dárků je sporná věc.Já bych se toho nebála.Naopak pokud to není třeba auto tak bych mu je hodila na hlavu.Ovšem pokud mu cokoli vrátíte vše nechat podepsat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.