Prodej nemovitosti - daň z nemovitosti

Od: Datum: 29.05.13 07:18 odpovědí: 3 změna: 29.05.13 15:40

Před týdnem jsem prodala dům, budu platit i dań z nem. splatnou ke dni 31.5.? Složenku jsem nedostala.

Že budu platit dań z převodu vím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.13 07:58
Daň z nemovitosti platí nový majitel až příští rok. letos je to na vás. Nevím přesně jak to je v zákoně formulovaný ale důležitý je kdo podává přiznání k dani z nemovitosti za daný rok a to jste letos vy. Kupoval jsem barák v říjnu a na berňáku mi řekli že daň z nemovitosti budu podávat až v lednu a o období říjen - prosinec se nemám starat.
Ohodnoceno: 0x

Od: bt
Datum: 29.05.13 11:45

Pro vyměření daně z nemovitostí je rozhodný stav k 1. lednu zdaňovacího období příslušného kalendářního roku, na který je daň vyměřována. Ke změnám skutečností rozhodných pro daňovou povinnost, které nastanou v průběhu zdaňovacího období, se nepřihlíží.

Ohodnoceno: 0x

Od: iris1
Datum: 29.05.13 15:40

Děkuji za odpovědi, počítala jsem s tím , že budu platit, jen mě zmátlo, že jsem do dnešního dne nedostala složenku.

No jo no, stát nestíhá, je tu ještě někdo kdo nedostal složenku? Jen tak pro zajímavost...

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.