Muj byt a presto v něm nemužu bydlet

Od: Datum: 28.05.13 20:24 odpovědí: 7 změna: 29.05.13 12:14

Dobrý večer,mám byt v osobním vlastnictví,byt je napsaný na mě...bydlel v něm muj otec s přítelkyni...já bydlim jinde...nyní muj otec zemřel a přítelkyni tam stále bydlí..nevim co sni mám dělat abych ji dostal ven z bytu?chteli by jsme se tam nastěhovat zpátky čekáme rodinu ale sni bydlet nechceme...ona už tam s tátou bydli hodně let...má tam trvalý pobyt... tak vubec nevim co stím,říkala nám at se tam nastěhujeme že budeme bydlet spolu ale to my nechceme, dobrý vztahy sni nemáme...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cubabe
Datum: 28.05.13 21:17

1. krok: Dohoda (nejlepší řešení)

2. krok: Žaloba na vyklizení bytu

3. krok: Návrh na výkon rozhodnutí

4. krok: Exekuce

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.05.13 09:07

pronajmutí byti ciká.ům ty ji odtamtud dostanou, horší je koho tam dát potom aby jsi se zbavil jich

doplněno 29.05.13 09:12:

byti = bytu

Datum: 29.05.13 09:38

Dobrý den,

byt je Váš v osobním vlastnictví - platí Vám tedy otcova bývalá přítelkyně nájem? Buď s ní sepište smlouvu o pronájmu, nebo jí písemně vyzvěte, ať byt opustí do data, které stanovíte, že jej budete užívat pro osobní potřebu. Pokud nebude dohoda, podejte žalobu na vyklizení bytu, odhlašte ji na příslušném úřadě z trvalého bydliště - jako majitel bytu na to máte právo.

https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CEQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbydleni.poradna-prava.cz%2Fvzory-podani-v-oblasti-bydleni%2Fnavrh-na-vyklizeni-bytu.html&ei=6a-lUejAF8a57Aa034HQBQ&usg=AFQjCNHPovZ0ohJvYEKm6bQ86rxm46F6HQ&bvm=bv.47008514,d.ZGU

Mj.) po ní můžete poždaovat nějakou částku nájemného zpětně

Od: karlos111
Datum: 29.05.13 09:44

ona nájem neplatila, jen eletriku a plyn...otec platil nájem...ikdyz byl v nemocnici tak mu to ztrhávali z duchodu...ted bude muset paltiti vse sama a ona ma malej duchod no moc ji pak nezbyde...ale stejne nechce se hnout.a já sni bydlet nechci...

Datum: 29.05.13 10:06

Nebyla bych moc přísná a nehleděla jen na zákony a vyhlášky... Ta paní přece jen byla pro vašeho tátu dlouhou dobu nejbližším člověkem, pravděpodobně o něj nějak pečovala atd. Z lidského hlediska si myslím, že by si nezasloužila kategorické - a teď, babo, ven!

Když pročítám inzeráty, nacházím mnoho nabídek na pronájem bytů. Našla bych tři vhodné a paní s nimi seznámila. Ať si vybere, případně ať začne hledat a vybírat sama. Nebo jí nabídněte, ať se přestěhuje tam, kde v současnosti bydlíte vy.

Tatínek vám platil nájem. Teoreticky mě to v budoucnu také čeká. Platil vám plný nájem, v místě obvyklý, nebo měl v rámci rodinných vztahů nějakou "slevu"?

Ohodnoceno: 1x

Od: karlos111
Datum: 29.05.13 11:30

platil plný nájem...ten byt byl totiž jeho ale napsal ho na mě .já bydlím v pronájmu...jenomže tedka čekám rodinu a chtěl bych do svého bytu preci jenom je to teplý byt a nájem je levnějsi nez kde ted bydlím...ale stou pani bydlet nechceme, nemeli by jsme ani jeden soukromi a hlavně budeme mit mimčo...a ten byt je malej...tak vubec nevim když táta žil tak jsi podala přihlasku do pečovateláku apak když ji vzali tak ji najendou odmitla...no bude to ještě zajimavy sni...

Datum: 29.05.13 12:14

Dobrý den. Karlosi, moc možností, co poradit, tady asi není. Trvalý pobyt je jen evidenční údaj, nezakládá žádné právo k užívání. Písemně vyzvěte tu paní, aby si našla neprodleně jiné bydlení a z domu se odstěhovala. Poskytněte jí lhůtu na vyklizení. Oznamte jí, že je Vám líto, jinak budete muset řešit věc soudní cestou, protože máte s bytem své vlastní úmysly, kterým její přítomnost brání. Jako vlastník bytu máte právo třeba i byt prodat... Pošlete s doručenkou, kopii si schovejte, ať máte důkaz, že jste se snažil věc řešit smírnou cestou a po dobrém. Ona užívá cizí věc, to si musí uvědomit. Byt je Váš a Vy jí tam nechcete. Je to pro Vás cizí osoba. Nemůže Vám v tom bránit, ani Vás nutit do společného soužití. Je to samozřejmě na Vás, ale proč byste měl ve svém vlastním bytě trpět někoho, s kým nemáte a nechcete mít nic společného? Vzhledem k tomu, že to byla přítelkyně Vašeho otce, bych postupovala ohleduplně a snažila se věc řešit nejprve po dobrém. Lhůtu bych jí dala dostatečnou, aby měla opravdu čas, najít si jiné bydlení. Až pokud by neprojevila snahu, tak bych to řešila soudní cestou. Jiné legální východisko nevidím.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.