Levna kamera-zaznamik atd

Od: Datum: 08.07.13 22:54 odpovědí: 9 změna: 09.07.13 15:05

Dobry den,potrebuji neco co zaznamenava zvuk nebo i obraz,ale nekolik hodin take,aby to nebylo drahy.Nase stara matka zije sama vozi ji obedy a 2x tydne ma pecovatelku neni lezak po byte se o sebe postara sama.Se sestrou jsme u ni jak to jen jde ona chce bydlet sama,kde je zvykla.Posledni dobou je smutna nestaci s duchodem nikdy se to nestalo jeste mela uspory mame jiste podezreni ona sama nic nepovi:(.Napadlo nas schovat u ni v byte neco co zaznamena,alespon zvuk,ale aby ten pasek nebo co to bude bezel nekolik hodin nevime,kdy dotycna osoba k matce prijde.Existuje neco takoveho a da se to bezne koupit? Dekuji za kazdou radu co nam muze pomoci

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.13 23:14

Existuje internetova IP kamera, kterou pripojite do site internetu, a kdekoliv na svete muzete koukat co se prave v byte deje. Asi ale zde bude problem s internetem, co se napojit pres souseda?

No a samozrejmne existuji i klasicke kamery na zaznam. Obratil bych se spise primo na nejakou takovou firmu, popripade primo na detektivni agenturu, ale to uz v pripade vazneho podezreni.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.07.13 23:24
Pro vaše použití spíš nějaká kamerka s nahráváním na karty a s PIR detektorem pohybu. Vidím ale velký problém v tom, že budete tajně nahrávat vaši mámu i cizí osobu.
doplněno 08.07.13 23:28: Asi něco takového: http://www.nej-ceny.cz/clanky…---skryta-kamera-v-pir-cidle/
doplněno 08.07.13 23:31: http://www.hutermann.com/esho…-sd-kartu-sd-karta-4gb-hr6060

Datum: 08.07.13 23:38

V pripade te druhe variatny bude 180sukundovy zaznam asi nedostacujici...

Od: kakamila*
Datum: 09.07.13 00:15

Dekuji za dobre rady,mi bychom ji tam potrebovali napr: rano zapnout a,az pujdu z prace asi za 9 hodin vyzvednout proste,aby to nahravalo zaznam asi,tak 10 hodin.To bude asi problem co?

Datum: 09.07.13 02:17

Kamera co nahraje 10 hodin zánamu není až takový problém, SD karty jsou dnes levné, kamery velké jako sirky a pokud nejde o nějakou kinoFullHD kvalitu tak se na těch 10 h dá dostat...

Teoreticky se vám hodí něco takového i když krapet dražší...

http://www.spyshops.cz/nastenne-hodiny-s-kamerou/#popis

Bohužel neuvádějí délku záznamu nicméně možnost nahrávat ve VGA rozlišení dá několik hodin.

Na internetu jsou i firmy které se zabývají půjčováním/pronájmem těchto věciček, nějaká taková by vám i určitě řekla zda mají to co přesně hledáte a potřebujete.

JInak ještě mééně náročné a možná pro vás lepší je kamera která co 5 vteřin udělá fotku, tyto fotky jsou celkem kvalitní a proti videu to může běžet snad 12 hodin a přitom kvalita je při dobrém umístění velice dobrá...

Já osobně jsem měl na zahradě kvůli skleníkového zloděje půjčenou fotopast což je krabička o velikosti 330ml plechovky a fotí pouze při bohybu v prostoru... jsou jak venkovn tak i vnitřní verze.

Takže ještě může mrknout na vynález jménem foto/videopast.

Datum: 09.07.13 07:03

Předpokládám, že pokud je před kamerou pohyb, tak nahrává stále. Těch 180 s bude znamenat, jak dlouho se ještě nahrává po ukončení pohybu.

Datum: 09.07.13 00:32

Základní otázka: Co je to levné. Jako nejlevnější řešení mě napadá diktafon spínaný hlasem, ale nemám zkušenost ani s kvalitou ani s délkou záznamu.

S čím mám zkušenost je tohle. Mám podobnou, ale pro tebe to má několik úskalí. (Pomineme morální stránku věci.)

- kameru potřebuješ umístit na vhodné místo a navíc nenápadně

- potřebuješ napájení ze sítě, některé mají možnost napájet z 9V baterky, ale s výdrží nemám zkušenost

- potřebuješ někam v dosahu umístit záznamník a samozřejmě ho potřebuješ napájet ze zásuvky (kamera se se záznamníkem dá propojit buď kabelem nebo bezdrátově)

- pro jednorázové použití dost vysoká cena, musíš obvykle přikoupit kartu pro záznam. Na 16GB kartu se mi vejde 3,5 dne nepřetržitého záznamu.

Vhodnější je samozřejmě IP kamera, ale k té potřebuješ internet a wi-fi síť.

Samotné kamery jsou poměrně levné, ale pořádně to vždycky prodraží potřeba ten záznam někam uložit.

Od: tohle
Datum: 09.07.13 11:38

Doporučuju tohle http://www.pest.cz/usb-diktaf…n-skryty-v-usb-flash-4gb.html

je to malé, nikdo nepozná, co to je a stačí zapomenout někde na skříni a je to... Používám to většinou v kapse, nebo na stole a má to perfektní citlivost. Dokáže nahrávat 8 hodin v kuse, ale já od nich mám model, co vydrží 3 dny na jedno nabití (je trošku dražší a na dotaz ti pošlou info, dělají i věci na zakázku).

Od: host
Datum: 09.07.13 15:05

Motoristé používají kameru do auta, některé mají zajímavé parametry, například DVR F900 s HD rozlišením (kvalitní) a úhlem záběru 120°, na baterie, a je k ní i dobíječka, je maličká, s vlastním displejem nebo možností přehrávání na velké obrazovce, atd. Dá se použít doma (třeba ve vašem případě), nebo se využije v autě a tak to není ztracená investice,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.