Pojistka na blbost

Od: Datum: 28.05.13 13:12 odpovědí: 5 změna: 28.05.13 14:54

Vážení můj vnuk byl pojištěn na blbost.Tuto blbost provedl cestou ze školy.Sebral kouli sněhu a začal psát po autech s tím,že voda uschne.Bohužel se v kouli vyskytly kamínky a on vlastně auta poškrábal.Myslela jsem si,že pojišťovna škodu uhradí.Jaké však bylo moje překvapení když jsem se dověděla,že to byl úmyslný čin a na to se prý pojistka nevztahuje.Takže my jsme platili pojiatku v dobré víře,že je kluk pojištěn a ono to neplatí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 28.05.13 13:16

Není problém v tom, že lidi si nečtou podmínky? To ale platí obecně o smlouvách.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.13 13:20

no, pojišťovna má pravdu. Něco jiného by bylo, kdyby vnuk např. hodil sněhovou koulí a rozbil okno u auta. Pojistka na "blbost" se vztahuje na škody z nebdalosti, nikoliv na ty, které byly učiněny úmyslně. Někdy se to těžko posuzuje : např. dítě běhá po bytě u shodí televizi - to je nedbalost a plní se (pozor - nesmí televizi rozbít doma, ale např u sousedů při hře s jejich dětmi). Kdyby ale k televizi přistoupil a shodil ji záměrně a Vy to takto nahlásili, tak na to se plnění nevztahuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 28.05.13 13:29
avatar

Dobrý den, obecně - žádná pojišťovna tu není od toho, aby lidem platila, ale je tu proto, aby peníze od lidí dostávala. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.05.13 13:59

Ono určit hranici, kdy jde o náhodu a kdy o úmysl je těžké. Že se po autech ničim nepíše, to by školák už mohl vědět a poznat, že ten sníh nějak divně skřípe, to taky. Kdyby poškrábal kousek jednoho, asi by to pojišťovna vzala, ale několik aut ne. To už není náhoda, ale úmysl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 28.05.13 14:54
avatar

Ano, lidi obvykle platí v dobré víře, že ... a pojišťovna pak s nima vyjebe. Já bych to taky chápal tak, že úmyslným činem bylo popsat auta sněhem, neověření čistoty sněhu byla nedbalost.

S pojišťovnou se obvykle nehne, ta má právníky a podobné darmožrouty. Doporučuji klukovi důrazně domluvit a poučit ho a na celou pojišťovnu se z vysoka ...

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.