Spor s parkováním

Od: Datum: 28.05.13 11:26 odpovědí: 19 změna: 29.05.13 14:05

Dobrý den,

chci se zeptat, kdo je v právu a jak byste jste řešili moji situaci vy.

Jezdím za přítelkyní do malé obce, s parkováním je tam problém. Cesta je úzká a když nechám auto na cestě, tak tím zacpu jeden celý pruh. Kolem cesty je ani ne metrový pruh trávy, který je obecní, tak vždycky vjedu na něj, abych neblokoval moc jízdu ostatním. U tohoto travnatého pásu je dům a jeho obyvatelé mi ztrpčují život tím, že mi z okna sprostě nadávají a dávají na tu trávu velké kameny, aby tam nešlo zaparkovat. Jednou jsem kameny odvezl pryč a dali tam další a když jsem pak znovu přijel a viděl tu paní na dvoře, tak jsem je naschvál začal dávat do auta a hned po mě vyjela, že je tam mám vrátit, tak jsem je vyházel zase nazpět a přidal jsem připomínku, že to není jejich pozemek. O domluvě s nima nemá cenu debatovat, ale dva roky jim to nevadilo, nevím proč teď ano.

Můžu tam parkovat? Jejich pozemek to není, ale zase na parkovat se mi taky moc nezdá. A kde jinde bych měl parkovat, když není kde? Jen chci ještě připomenout, že na cestě nejsou žádné čáry, takže kdyby tam byla plná a nebo zákaz stání/zastavení, tak je jasné, že bych tam parkovat nemohl.

Jak by jste to řešili vy?

Děkuji za odpovědi.

doplněno 28.05.13 11:30:

oprava: Jejich pozemek to není, ale zase na trávě parkovat se mi taky moc nezdá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.13 11:48

Použil bych selský rozum.

Sousedi si nepřejí, aby tam někdo parkoval, proto bych jejich přání respektoval, ať je jakkoli smyslné. Bydlí tam celý život, z právního hlediska v právu zřejmě nejsou, ale z morálního ano. Sice si to lze vypomoci, ale podobný člověk se dokáže mstít a dělat naschvály.

Dnes je to parkování auta, příště to může být něco horšího. Nenarušoval bych sousedské vztahy, protože to ve výsledku odnesete stejně jenom vy.

Pokud travnatý pás je jediné, co odděluje dům od silnice, je naprosto pochopitelné, že si to nepřejí. Pokud by mě chtěl nekdo parkovat podobným způsobem, a byl by natolik drzý, že by se nezeptal, a odvážel mě kameny z pozemku... *smich*

Parkujte na silnici, nebo někde jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 18:43

ten pozemek jejich není a kameny tam nemají co dělat. a travnatý pás není to jediné, co odděluje dům od silnice, mají vysoký plot, přes metr betonu na výšku a na něm ještě normální plotek železný, před betonovou zídkou je travnatý pás asi tak něco málo přes metr široký, pak následuje korýtko nebo jak to nazvat, kudy se odvádí voda a pak teprve až ten travnatý pás o kterém jsem psal.

Od: buss
Datum: 28.05.13 12:17

Jednoduché a prosté, není to komunikace, není to pozemek určen k parkování, je to cizí, tudíž se tam neparkuje. To máte vědět. Oni chrání obecní pozemek. Také by mohli zavolat nějakou policii. Parkovat kde se má a dojít per pedes.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.05.13 12:30
avatar

Topta, jednoduše tam nemůže stát. Vy totiž neznáte předpis 361/2000. Ten hovoří, že nesmíte stát na silniční vegetaci. To je jasné že tam stojíte. Dále, musí zůstat po Vašem zaparkování 6 metrů na druhou stranu vozovky. To tam určitě není.

Takže je tam zákaz zastavení, ale ne značka, ale právní předpis. Stačí takto?

Odpovím na otázku:

Jak by jste to řešili vy?

Došel bych za sousedy s bonbonierou a omluvou, že se to vícekrát nestane.

Nesmíte tam parkovat.

doplněno 28.05.13 19:32:

zkuste dát GPS místa...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.05.13 18:39

asi mi nezbyde než s vámi souhlasit, o tom jsem nevěděl, s bonbonierou tam rozhodně nepůjdu, to si oni nezaslouží, já rád řeším vše v klidu, ale oni asi ne, ale vadí mi, že když tam zaparkuje někdo jiný, tak jim to nevadí, ať už je to návštěva u nich, a nebo soused se služebním autem, měli by měřit stehným metrem...

Datum: 28.05.13 18:56

topta. Možná ta sousedova návštěva i soused se služebním autem tu bonbonieru coby odpustek již dali ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 12:51
avatar

No tak pravda, možná by stačilo zaparkovat před tou malou dědinou a zbytek cesty dojít.

Pokud nejste invalida na vozíku, jako že nejste, pak věřte tomu, že můžete chodit i pěšky. Vážně. Skutečně to jde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.05.13 18:33

Je fakt, že ta dědina je malá, ale je taky dlouhá a jestli mám jít kilometr pěšky, to můžu jet rovnou z domu na kole, ale ne vždy to jde a navíc nechat auto v takové díře bez dozoru, někde na kraji dědiny, no nevím.

Od: celp®
Datum: 28.05.13 13:44

Zdarec.Mrkněte jak parkují za stejných pomínek místní obyvatelé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 18:35

to mě taky napadlo, ale oni většinou místní obyvatelé nemají trávu před barákem a pokud ano, tak jim to nejspíš nevadí, viděl jsem tam i traktor zaparkovaný na obecní zeleni, ale jak říkám, to nikomu nevadí.

Datum: 29.05.13 08:11
avatar

Zdravím.
Moje odpověď se vám určitě nebude líbit.
Svoje problémy s tím, že v místě bydliště své přítelkyně nemáte (a obávám se, že už ani nebudete - tedy pokud nebudete parkovat ve dvoře své přítelkyně) mít kde zaparkovat, jste si způsobil jen a jen sám svojí arogancí. Na vesnicích platí zvláštní, pravda, někdy trochu specifická) pravidla a vy jste se zachoval tak, jak jste pravděpodobně zvyklý z města - nikdo se nic a nikoho nestará a tak si tam můžete v podstatě dělat, co chcete (parkovat, kde chcete, pokud tam není značka atd). Tohle ovšem na vesnicích většinou neplatí. Už třeba jen proto, že ten trávník, na kterém jste parkoval, je sice obecní, ale někdo ho udržuje (seče) a obec to rozhodně není. Je to s největší pravděpodobně právě majitel toho baráku, před kterým ten trávník je, protože na vesnicích si řeší tyhle věci okolo svého domu každý sám. Takže - místo toho, abyste se šel slušně zeptat do toho domu, jestli tam můžete na chvíli postavit auto (a věřte, že kdybyste se šel slušně zeptat, tak byste ani tu bonboniéru nepotřeboval a a stát byste tam mohl) neměl byste současný problém. To, že jste to dorazil nejdřív odvozem zábran (kamenů) a pak ještě svými arogantními poznámkami, už vůbec nemá cenu řešit.
Shrnu-li to - budete-li takhle v dotyčném místě dál pokračovat, budete brzy velmi rád, když budete moct nechat auto někde za vesnicí - a na polní, případně lesní cestu taky zapomeňte - protože za A) podle zákona tam nesmíte vjet; za B) pokud tam bude potřebovat projet např traktor, mohl byste mít taky odřené auto.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.13 09:19

tak tohle znám moc dobře.. nedávno k našemu domu přijeli nějací pražáci, zaparkovali na místě kde stává otec a šli do háje jak kdyby se nechumelilo... měli štěstí že za 10 minut se vrátili protože už jsem měl nutkání že před ně postavím svoje auto a měli by hned po prdeli.. tak samo jim nedělá problém jezdit někomu po louce nejlíp když je mokro nebo když už je tráva na sečení.. ale nejvíc miluju jak přijedou měšťáci a pletou si cestu s chodníkem... z toho vždycky rostu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 10:47

to taky znám, ale jak mohou vědět, že tam stává váš otec? když zastaví někdo na mém místě před naším barákem, tak dám auto prostě jinde a když už není kam, tak prostě před náš vjezd, ale kdyby chtěli rodiče někam jet, tak bych musel jít přeparkovat, taky se mi to nelíbí, ale chápu, že cizí člověk nemůže vědět, jestli tam někdo parkovává či nikoliv.

Od: koukolik
Datum: 29.05.13 10:58

Sory, ale jestli otec nemá místo vyhrazené a označené, je na veřejné komunikaci, není to ztravněná plocha a stojící auto neblokuje výjezd z garáže nebo parkoviště, tak vyhánět odtud cizí auto s argumentem že "tam stávám já" je typický projev hulvátství a křupanství.

-> topta: Na zatravněné ploše se opravdu stát nesmí, je to dané zákonem a můžete za to dostat flastr. A i kdyby ne, je to bezohlednost vůči cizímu majetku. Zkuste si představit, že cizí auta rozjíždějí trávník před vaším domem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 13:02

pardon asi jsem to neuvedl na pravou míru.. kolem domu vede pouze obecní cesta, přilehlé pozemky jsou v našem vlastnictví.. je to něco jako dvůr před domem...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: koukolik
Datum: 29.05.13 14:05

Tak potom ještě jednou sorry :) Ze svého pozemku bych cizí auto taky pakoval. Otázka je, jestli je z místní úpravy zřejmé, kde končí obecní a kde začíná vaše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 10:44

napíšu to asi tak, přítelkyně je z vesnice a já taky, takže žádný měšťák. U našeho baráku, je blízko kostela, taky parkuje mnoho lidí a nikomu to nevadí. Jinak já nemám rád jakékoliv konflikty, tak jsem ustoupil, auto dávám jinde.

Od: myse®
Datum: 29.05.13 11:09
avatar

tak - to jste vyřešil úplně nejlíp. Proč prudit sousedy když to jde vyřešit v klidu, no ne?*palec*

taky máme před barákem (na vesnici) obecní pruh "zeleně". Dřív tam rostly kopřivy a bezinky a dvakrát ročně to obec posekala...

Na vlastní náklady jsme to nechali srovnat, zaseli trávu, zasadili okrasné keříky... Každý týden to sekám --- a jak to vypadá?

rohhodně líp. Bohužel se našli "takoví" kteří usoudili, že je tam místo k parkování případně na otáčení auta apod. Nadělali v trávě koleje, polámali keříky, blbě se to seká...no, už tam máme kameny...

uznávám, s parkováním je problém, cesta je úzká... když přijede návštěva, parkuje ve dvoře nebo ve vjezdu (našem)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 11:10
avatar

topta, chválím Vás za Vaše rozhodnutí, "tak jsem ustoupil, auto dávám jinde" určitě se Vám to v dobrém vrátí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.