Spánek na dvakrát

Od: Datum: 27.05.13 18:46 odpovědí: 5 změna: 28.05.13 08:17

obracím se na Vás s prosbou délky spánku.Jsem nezaměstnaný a jediná možnost práce,alespoň prozatím je práce na jatkách.Problém je v tom,že bych musel stávat ve dvě ráno.A má zkušenost se vstáváním je že jsem měl celých 25 let problém vstát ráno v pět a to i tak se mě zdálo o čertech.Navíc máme malý byt kde nemáme svou ložnici a ke spaní používáme obývák a druhý pokoj mají děti ve školním věku.Tím pádem odpadá možnost jít v klidu spát večer v šest,abych dosáhl mých potřebných 8 hodin spánku.Jaké jsou možnosti získat dostatečný počet hodin spánku? Je možné si rozdělit spánek třeba první 4 hodiny od 22.00 do 2:00 a druhé 4 hodiny dospat po práci od 12:00 do 16:00 než se všichni vrátí z práce a ze školy.Předem moc děkuji za radu jak přežít vstávání ve dvě ve zdraví.

Děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 19:19
avatar

Je to možné, dokonce lze tímto rozdělením snížit dobu potřebnou k odpočinku (odpoledne by Vám mohla stačit kratší doba spánku).

Nedoporučovala bych to ale bez (alespoň) konzultace s lékařem. Umíte-li anglicky, pročtěte si informace k problematice "polyphasic sleep" (v češtině k této problematice moc informací nenajdete).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 27.05.13 20:19

Člověk vydrží všechno. 4 hodiny spánku v kuse jsou luxus, zeptejte se matek kojenců, které kolikrát nespí v kuse ani 3 hodiny a 8hodin za den zkrátka nedají. A některé dětičky jsou natolik nespavé, že nedají spánek v kuse ani hodinu třeba po dobu jednoho roku a jejich matky to zvládnou, musí. Chce to víc ohleduplnosti od rodiny, která se nemusí po příchodu domů nakýblovat do obýváku k televizi a být tam až do pozdních večerních hodin. Děti mají svůj pokoj, tak šupaj po příchodu domů tam a žena má stejně tolik práce v domácnosti, že si neumím představit, že přijde domů a vyloží se k televizi.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.05.13 20:24

A nebo spát budete v dětském a děti holt budou dělat úkoly apod. v obýváku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dary®
Datum: 27.05.13 20:23
Taky jsem měl tuto podobnou pracovní dobu, akorad ne od dvou, ale od 3. Je to taková malá noční. Taky jsem chodil spát hned po práci, a večer kolem 6tý už jsem byl vyspanej. Doporučoval bych to nerozdelovat, protože večer by to už stejně nestálo za nic. Zdravím.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pearmonik*
Datum: 28.05.13 08:17
Nadvakrat je to mozna zbytecne,na googlu je hodne clanku o fazich spanku, treba neco jako tenhle http://www.seitler.cz/7-tipu-jak-spat-mene-efektivneji/ ale vetsinou se shoduji ze pod 6 hodin se spat neda to se pak odrazi na zdravi
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.