Korespondenční adresa, jiné jméno na schránce

Od: Datum: 27.05.13 14:00 odpovědí: 6 změna: 28.05.13 08:49

Zdravím,

nemám trvalé bydliště v Praze ale potřeboval jsem si něco nechat zaslat na adresu. Jako korespondenční adresu jsem tedy uvedl Rubešova, Praha 2 a moje jméno, jenže pak jsem si uvědomil že na schránce moje jméno není (bydlel jsem u dědy)? Kam to pošta doručí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 14:18
avatar

Někdy listonoši takovou zásilku připíchnou na domovní nástěnku. Ale podle mne je lepší na dědečkovu schránku přidat své jméno.

doplněno 27.05.13 16:11:

Na poště řekněte, že očekáváte dobírku (případně i od koho) a adresu, kam má být doručena včetně dědečkova jména a příjmení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: thomasss
Datum: 27.05.13 14:20

omlouvám se za druhou větu, otazník tam být nemá.

Datum: 27.05.13 14:38
avatar
Na obálce by mělo být číslo domu, ta Rubešova nemá jen jeden. Zavolejte dědovi, ať dá i Vaše jméno na schránku.
Zavolejte na příslušnou poštu a nechte odkaz doručovatelce pro příslušný doručovací obvod. Aby věděla, že si proto přijdete na poštu.
doplněno 27.05.13 16:18: Pokud nebude na schránce jméno, je možné, že pošťačka nechá někde na nástěnce oznámení o uložení nedoručené zásilky na poště. Pokud ne, na poště řekněte, že jste si poslal dobírku a zapomněl napsat jméno adresáta ke jménu dědečka. Pokud se prokážete jako adresát, a zaplatíte dobírku, neměl by být problém.
Při nejhorším to vrátí odesilateli a zakoupíte si to znova, z ruky do ruky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: thomasss
Datum: 27.05.13 15:37

Číslo domu tam je. Je to posíláno dobírkou, pokud na poštu zavolám, co jím mám říct? Děkuji

Datum: 28.05.13 07:51
avatar

Když jste si zásilku objednával, měl jste uvést adresu, svoje jméno a přidat tam dovětek: "u pana Josefa Nováka". To by došlo stopro.

Pokud zásilku nyní očekáváte, zavolejte na poštu, že ji chcete nechat u dědy, tedy u pana Nováka. Myslím, že to půjde.

Pokud z nějakého důvodu neděláte konspiraci, být Vámi, to své jméno bych si k dědovi na schránku přidala. Aby s tím nebyly problémy i v budoucnu. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.13 08:49
avatar

Myslím, že nejlepší bude, když poprosíte dědu, ať na schránku přidá (alespoň dočasně) Vaše jméno. Potom za Vás dobírku může převzít i on, pokud bude mít penizky.

Nepíšete, jestli je to balík - ten můžete sledovat podle podacího čísla na stránkách pošty. Také můžete požádat o doručení na poštu, nebo na jinou pobočku. Já to takto dělám, pokud mám uložený dopis na "domovské" poště, která má otevřeno pouze na pár hodin. Nechám si dopis "doslat" na poštu ve městě, kde pracuji.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.