Paragraf na dítě a nebo nemocenská?

Od: Datum: 26.05.13 10:05 odpovědí: 1 změna: 26.05.13 11:02

Dobrý den, v pátek odpoledne se měla manželka s dcerou nehodu na kole a po ošetření na pohotovosti si má jít v pondělí ke svému ošetřujícímu lékaři pro neschopenku a nebo k dětskému lékaři pro paragraf na dítě. Co pro ni bude výhodnější? Dobu léčení u dcery si myslím tak cca 3 týdny.

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.13 11:02
avatar

Dobrý den. Výhodou ošetřovného (paragraf na dítě) je, že je vypláceno už od prvního dne ošetřování, tedy nikoliv až od čtvrtého pracovního dne jako u "nemocenské" (pracovní neschopnosti). Maximálně však po dobu devíti kalendářních dní. Pokud předpokládáte léčení cca 3 týdny, pak zbytek dní bude manželka doma zadarmo. Při nemocenské je zadarmo doma první 4 dny, potom má celou dobu však placenou. Takže z hlediska financí je nemocenská (pokud i její stav vyžaduje léčbu) "výhodnější" (dle mého soudu).

doplněno 26.05.13 11:40:

Opravuji - mělo být první tři dny je doma zadarmo ne čtyři...

doplněno 26.05.13 12:56:

Ještě ohledně nemocenské upřesním info pro jistotu - za první tři dny nemocný nedostává žádnou mzdu, od 3. dne do 21. dne nemoci dostává tzv. náhradu mzdy, kterou platí zaměstnavatel (tedy se počítají pracovní dny). Od 22. dne nemoci vyplácí pak dávky ČSSZ.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.