Správcová v domě vlastníků

Od: Datum: 25.05.13 18:47 odpovědí: 3 změna: 26.05.13 10:02
avatar

Dobrý den. Bydlíme v bytě v osobním vlastnictví. Problém je, že byt byl potaven družstevníky a má správcovou, která se doposud neuvědomila, že byty patří vlastníkům a každá její reakce vypadá jako napomínání, řev a prostě má pocit, že jí dům patří. Ale ona je náš zaměstnanec a podle toho by měla své chování upravit. Slušně a v klidu se není možné domluvit, vadí jí panceřové dveře u našeho bytu, počítá dny kdy visí prdlo na balkoně, příjí naši poštu aniž byla požádána, následně musíme platit složenky ukryté uvnitř balíčku. Nejvíc ji vadi vypnutý zvonek, a zavřená okna ve dne, přítel pracuje na směny a prostě ve dne spí, tak nechce být rušen. Navíc uvádí nepravdivé pomluvy, že to vadí sousedům, ale řeší to jen ona.

Příští týden jdu za právníkem, chceme se již bránit úřední cestou a pokud své jednání nepřehodnotí, bude řešeno na společné schůzi, kde navrthneme její odvolání.

Jak vidíte? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.13 19:01
avatar

Viděl bych to uplně stejně, vy jste si ji zvolili v hlasování a pokud většině nevyhovuje, můžete zvolit nového domovníka. Takové lidi znám, kteří neví kde jim začínají a končí pravomoce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 23:15
avatar

Dobrý den.

Když jsou byty koupeny do osobního vlastnictví, tak máte někoho, kdo se o dům stará, dělá vyúčtování, předepisuje nájem, platí paní správcovou, zajišťuje opravy. Co se děje u někoho v bytě, to je věc, každého majitele bytu. Na paní správcovou, každý majitel bytu, musí měsíčně platit, proto jí také můžete odvolat. Proto jste majitelé bytu, máte schůze a tam si vše odhlasujete. Nahlaste nevhodné chování správcové. Můžete v domě, sehnat více podpisů ostatních majitelů bytů a doporučeně zaslat tomu, kdo platí paní správcovou, kdo dělá vyúčtování. První bych udělala kroky, abya byl v ruce důkaz, že vše se řeší písemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.13 10:02
avatar

:D To mi příjde jako soudružka domovní důvěrnice za komunistů. Stejnou babu jsem zažila. :D Navíc, je placená vámi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.