Neustálé kručení v břiše

Od: Datum: 25.05.13 19:32 odpovědí: 5 změna: 27.05.13 14:42

Mám takový problém. Když mám hlad, tak mi opravdu hlasitě kručí v břiše. Je to slyšet opravdu hodně. To ale není nejhorší.. I když nemám hlad, tak se občas ozve takové zakručení, krátké, ale jde to slyšet. A i když se najím, tak pak slyším jak žaludek pracuje. Je to opravdu hrozné, ve škole je to přímo horor. Krčím se na židli a bojím se aby do absolutního ticha nezahřmělo moje břicho. A taky se bojím, že až si najdu přítele, zakručí mi v nějakém opravdu nevhodném okamžiku a bude z toho trapas.. Nemůže mi někdo poradit co s tím?

P.S. Když občas sedím vedle mamky, slyším, že jí taky kručí nahlas. Nemůže tam být nějaká spojitost? Ale rozhodně se jí na to nebudu ptát. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 25.05.13 19:44
Ohodnoceno: 1x

Od: laybor*
Datum: 25.05.13 19:45

Jestli se kručení v břiše dostavuje častěji a nezávisle na naplnění žaludku a střev, může tento jev dané osobě dost znepříjemňovat život. Příčinou bývá obvykle zvýšená peristaltika trávicí trubice. Ta je protkaná nervovými pleteněmi, které v závislosti na okolním prostředí a stavu organismu ovlivňují její pohyby. Proto například při vykonávání náročné fyzické aktivity jsou trávicí procesy tlumeny a naopak v klidu jsou zase uvádněny do pochodu.

Činnost trávicího systému je velmi ovlivňována stresovými faktory, proto mohou mít potíže s kručením psychické základy.

První postup, který by od nepříjemného kručení mohl odpomoci, je pravidelně a vyváženě se stravovat, tak aby nechyběly vitamíny a důležité látky příznivě ovlivňující vláknění jako vláknina nebo jogurty. Pokud problémy s kručením neodezní ani při zlepšení stravovacích návyků, je podezření na nervový původ poruchy a problém stojí za to konzultovat s praktickým lékařem nebogastroenterolo­gem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.13 21:11

A někde jsem slyšel, že je to tasemnice *smich*

Datum: 25.05.13 22:52

Kručení v břiše je ještě v pohodě, nemyslím si, že by to nějakému klukovi vadilo, si představ že bys trpěla třeba nějakou extrémní plynatostí, to by teprve byla sranda :)

Možná by pomohlo trohu změnit skladbu jídla a pití. Trávení může něco nevhodného dráždit. Co změnit, to ale nelze říct když nevím, co běžně jíš a piješ. Může to mít i jinou příčinu, ale ta je málo pravděpodobná a raději bych to tu nepsal, abych zbytečně nestrašil.

Od: jodo*
Datum: 27.05.13 14:42

Pokud jsi přesvědčená, že s tebou není něco v pořádku, řekni obvodnímu lékaři, ať tě pošle na gastroenterologii a ať ti udělají vyšetření. Nebude to nic příjemného, ale může to mnohé prozradit. V poslední době totiž prudce vzrůstá počet onemocnění trávícího traktu, těžko říct, čím to je. Může to být počátek dráždivého střeva, nebo nedej bože Crohnovy choroby, či ulcerózní kolitidy (ale to bych ti fakt nepřál), nebo něčeho podobného. Anebo to může být (jak doufám) prostě dočasně zvýšená činnost střev, po nějakém podráždění, nebo alergii na něco v jídle. Bez odborného vyšetření těžko říct.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.