Strhávání poplatků ČSOB

Od: Datum: 25.05.13 16:58 odpovědí: 6 změna: 26.05.13 11:14

Dobrý den, mám banku u čsob a vím že poslední sobotu v měsící, se strhávají poplatky. Chci se zeptat, co se stane, kdyz nebudu mit na ucte žádné peníze? Pošle mi banka dopis, at si vložím na učet nějakou částku a nebo si peníze strhne sama, až mi dojdou na ucet? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 25.05.13 17:35
avatar

ČSOB nemám, ale řekl bych, že vám poplatky normálně strhnou i do mínusu a naúčtují vám poplatky (úroky, penále) za nepovolené přečerpání účtu.

doplněno 25.05.13 17:54:

Viz např.: Zde"Stačí, aby se vám například na konci měsíce odečetly poplatky, ale na účtu na ně nemáte dostatek peněz a rázem jste v minusu. Do nepovoleného debetu se můžete dostat i při platbě kartou. Obchodník ji převezme, ale sám nevidí, jestli máte na účtu dost peněz. Banky nemají nastaveny žádné limity pro překročení zůstatku na účtu. Teoreticky ho tak můžete přečerpat až do tisícovek korun."

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.05.13 18:04
avatar
U čsob není problém povolit přečerpání účtu. furt to nabízejí. Už sí ale nepamatuju jak je to s úročením takového přečerpání. Utekl jsem od nich. Každopádně doporučuju se zeptat na možnost sproštění od poplatků. Stačí totiž naznačit že chcete odejít a banka sí "vzpomene " že to jde zařídit abyste poplatky nemusela platit. Je to ale bouda. Dohoda o bezplatném vedení účtu je pouze na rok a za rok si zas nastane obvyklá zlodějina.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 26.05.13 00:23

Strhnou Vám to hned, i do mínusu, a pošlou Vám výhrůžné psaní, že dlužíte, vysoké úroky z nepovoleného debetu, jste povinen okamžitě doplatit atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 26.05.13 00:39

A proto taky s ČSOB končím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 26.05.13 04:38
avatar

A kam chcete jít? Je to stejně z bláta do louže. Zkásne vás "každá" banka. Jedině Airbank neúročí debet, ovšem za písemnou upomínku si řeknou o 300kč. Další banky naopak, nezpoplatňují upomínky, ale zas mají úroky. Viz třeba tabulka zde

Je ale pravda, že nejdřív se esemeskuje a mejluje a teprve pak dopisuje poštou. Takže pak asi ta Airbank vyjde nejlíp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 26.05.13 11:14

Třeba mBank mi dá malé úroky ale dá, ČSOB mi dá 2x větší, ale na poplatcích mi strhne 2x tolik než dala na úrocích. Mluvím o spořicím účtu se zůstatkem asi 50 000 Kč.

doplněno 26.05.13 11:17:

A přečerpání účtu tak to mne u banky opravdu vůbec nezajímá. To se mi nemůže stát snad ani omylem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.