Datum vystavení faktury

Od: Datum: 23.05.13 16:36 odpovědí: 6 změna: 25.05.13 09:32

Dobrý den,

v únoru jsem dva dny pracovala po jednu agenturu. Tehdy jsem neměla ŽL a mám ho až teď od května. Agentura mi má do konce května zaplatit za únorovou práci a teď si vymysleli, že jim mám vystavit fakturu za únor. Myslím si, že to není možné, že bych z toho potom měla problémy u FÚ, můžete mi poradit? Nejsem plátce DPH pouze identifikovanu osobou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.13 19:05

Za ty dva dny to asi nebude bůhvíjak vysoká částka. Takže jim tu fakturu klidně vystavte s únorovým datem. V únoru jste přeci nemusela ani tušit, že začnete podnikat "ve větším" a že si v květnu necháte vystavit ŽL. Problém s FÚ ani s ŽÚ mít nebudete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.13 19:45
avatar

Jak by mohl vystavovat fakturu někdo kdo nepodniká? Když by to bylo jak píšete tak by muselo jít o dohodu o pracovní činnosti, ale fakturovat přeci nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.05.13 20:10

I bez ŽL jde vystavit fakturu - doklad. Vystavíte jen na své jméno bez DIČ + vaši adresu. K čemu by sloužila částka např. 20 tis za rok osvobozena od daně? Ve vašem případě bych i únorouvou fakturu zahrnula do daňového přiznání za letošní rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.13 21:01
avatar

Třeba právě z dohody o pracovní činnosti?
Trochu jsem na tu fakturu juknul a zatím jsem našel, že ano, lze nafakturovat i bez IČ, ale to jsou pouze vyjímky, povětšinou umělci jako spisovatelé atd, ale na finančáku mít registraci musí (DIČ). Jinak jsem nenašel, že by to šlo. Hádat se nebudu, ekonom nejsem, ale nenašel jsem podporu Vašeho tvrzení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 09:32
avatar

Já jsem fakturoval knihovně prodej knížky na základě povinné autorské nabídky (tedy, přesněji, fakturovala to manželka) a misto IČ jsme použili RČ, to je taky identifikační údaj a pod ním jsou na finančáku evidováni ti, co ič nemají. Pravda, kvůli těm třema stovkám jsme daňové přiznání nepodávali _ povinné to není a byli bycho spíš k smíchu _ akupující to akceptoval. Jen tam musí býte explicitně uveden "nejsem plátcem DPH" (případně tedy "jsem"). Ale to je možná ta výjimka, o které píše Maverick.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.13 20:55

když budete někomu prodávat např. auto (jako nepodnikající osoba), tak také můžete vystavit fakturu ;). A když půjdu sousedovi posekat zahradu, tak mu klidně můžu vystavit fakturu i bez ŽL.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.