Oprava v paneláku

Od: Datum: 23.05.13 05:39 odpovědí: 2 změna: 23.05.13 06:47
avatar

Dobrý den,chci touto cestou požádat o radu. Bydlíme v panelovém domě který v majetku Společenství Vlastníků.Došlo k závadě na otevírání venkovních dveří.Údajně hlášeno v pátek,opraveno v úterý.Technik který závadu zjistil a opravil konstatoval, že k tomu došlo v našem tel. přístroji pro odemykání dveří. Podle něj ale nešlo závadu laicky zjistit, nebot´ tlačítko na tel. přístroji se zvenku jevilo v pořádku a problém byl uvnitř přístroje. Dále nám sdělil, že tento typ telefonu je už zastaralý a měl být dávno vyměněn.Správcová nám předala fakturu k úhradě opravy s tím, že jsme nereagovali ihned na její oznámení o zjištění závady.Vztahuje se na tento případ fond oprav, do kterého platíme, nebo jsme skutečně povinni uhradit fakturu?Za fundovanější odpověd´předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: celp®
Datum: 23.05.13 05:48

Dobrý den.Spol.vlastníků rozhoduje samo o tom co se hradí z fondu oprav a co ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.05.13 06:47
avatar

Dobrý den, jak je již uvedeno, tak není jednoznačný předpis, ale je to podle stanov a rozhodnutí SVJ.

Obecně asi platí, že opravy všeho mimo byt a společné rozvody (i v bytě) se hradí z FO. Opravy v bytě si hradí majitel bytu. Ve Vašem případě byla závada sice v bytě, ale na společném rozvodu. A nebyla způsobena úmyslně a nešlo to laicky rozpoznat. Asi by to mělo být hrazeno z FO. Něco podobného bylo i v našem domě, kde byla závada identifikována někde ve 3. nebo 4. patře, muselo se kompletně vše předělat kvůli stáří přístrojů a platilo se z FO (rozhodlo se na schůzi). Zkuste takto argumentovat a domluvit se se správcovou, že jde o závadu sice v bytě, ale na společném rozvodu (ten domací telefon bych považoval za jeho část). Bude to jen o domluvě nebo si nechte ukázat, na základě čeho je požadována úhrada od Vás.

Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.