Jak a proč píšete deník?

Od: Datum: 22.05.13 17:06 odpovědí: 12 změna: 24.07.13 08:27

Ahoj,

píšu si deník už pár let a strašně mě to baví. Ale chci se vás zeptat na pár otázek:

Píšete si deník?

Do velkého nebo malého sešitu?

Kam ho ukrýváte?

Od kolika let si ho píšete?

Děkuji za odpovědi...

doplněno 22.05.13 17:09:

Omlouvám se, zapomněla jsem dát do ankety Ne a ani nechci. Když chcete odpovědět takto tak dejte Ano, ale chci s tím přestat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tvdanetkatvd
Datum: 22.05.13 17:19

Deník si píšu od mých 9 let ukrývám ho pod uvolněným prknem v pokojíku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.05.13 18:40

zdravím, deník si píši od svých cca 15 let, není to nic pravidelného ale když se v mém životě stane něco významného tak si to napíšu.. píší si i všechny rozchody jejich průběh a proč jsem se s tím oným rozešla nebo co se stalo, ona totiž lidská paměť ráda zapomíná na špatné věci a po letech když se člověk ohlédne no prostě může se stát že začne litovat skončeného vztahu.. v tu chvíli sáhnu po deníku, připomene se mi vše a dušička má klid ...

Datum: 22.05.13 20:01

Pokud mohu, tak za sebe mi chybí v anketě odpověď nepíši a ani nebudu. Už jsem o tom mnohokrát uvažoval, psal jsem ho na PC, nebyl důvod ho ukrývat, jelikož jsem na něm pracoval stejně pouze já, bratr hrál hry a otec se pouze díval na internet. Každopádně důvod proč ho nepíšu je např. ten, že jsem to mnohdy nestíhal a byly v něm velké prodlevy, dále ten, že bych se v něm zbytečně pozastavoval a rozčiloval nad věcmi, které stejně nijak nemohu ovlivnit ani vyřešit. Např. politická situace, přerozdělování peněz, mezilidské vztahy, chování lidí v určitých situacích apod. V podstatě si však takovýto deník píšu, ale pouze ve své hlavě, někdy když jsem na něco doopravdy naštvaný tak si to v hlavě různě probírám, pokládám sám sobě otázky a sám se na ně snažím najít odpověď. Je otázkou do kolika let mi mé "paměti" vydrží. Viz. např. pěkný film "Zápisník jedné lásky" http://www.csfd.cz/film/116337-zapisnik-jedne-lasky/

Datum: 22.05.13 20:05

Mladší dcerka si deník píše , starší ne, já také ne :)

Píše ho do takového, jaky dostane dárkem, většinou formát cca A6 plus mínus par cm a stranky od 100 a výše.

Neukrývá ho :)

Píše si ho asi od 10

a týmpadem ještě reakce na "neukrývá ho" : Nikoho by nenapadlo do něj nakukovat. Je to její osobní prostor, který respektujeme a je to založeno na důvěře

Datum: 23.05.13 08:19

Píšu si občas "náměty na deník", takové extrémně stručné jednořádkové záznamy, obsahující událost + myšlenku + pointu, s tím, že to někdy možná někam napíšu. Obvykle to jsou ale strašné kraviny, největší blbosti, co mě vůbec dokážou napadnout. :) Bláznovy zápisky, eh?

A samozřejmě do souboru na pc.

Datum: 23.05.13 17:07

zdravím, deník jsem si psala od mých 15 let když jsem nastoupila na internát a to trvalo čtyři roky, byly to velké sešity plné tajemství , radosti i slziček. Moje lásky, kamarádky , učitelé a v neposlední řadě moje rodina. Měla jsem i problémy s jeho uschováním , dvakrát se stalo že mi na něj přišly holky s pokoje a jednou vychovatelka a celý si ho přečetla a zapřela mi to. Ukrývala jsem ho mimo intr , od té doby mi ho nikdo nenašel.Po ukončení školy jsem nastoupila do práce a k deníku jsem se zachovala macešky.Přišlo období kdy mě to přestalo bavit a asi 8 silných sešitů zkončilo v kotli. Sedla jsem si k němu a list po listu pohlcovaly plameny. Moje starší dcera si svého času též psala deník , je to asi dědičné , ale má to svůj půvab...

Datum: 25.05.13 09:22

Když jsem jezdil po montážích, musel jsem denně psát deník pracovní :D.

Soukromý deník jsem si nepsal, nepíšu, ani psát nebudu. I když to není tak docela pravda. Z mládí mám několik alb s fotografiemi svých lásek (doplněných kresbami a popisky), z pozdější doby řadu DVD (původně VHS) s natočenými videi z výletů a dovolených se svými blízkými. Taky mám 2 malé knížky na stejné téma, které jsem si sám napsal, doplnil fotografiemi, vytiskl a svázal. To bylo v době, kdy videokamery běžně neexistovaly. Když to spočítám, nechal jsem na zpracování těchhle "médií" pěkný kus života. Smutné na tom je, že asi moje dílo nikoho nezajímá a že ho jednou moji potomci hodí do popelnice :(.

Od: kvido
Datum: 08.07.13 17:16

1. ano píšu si deník
2. do velkého sešitu nebot si tam lepim i fotky
3. na skýřň mam tam asi 3cm mezeru tak tam
4. asi od 12 takze az 4 roky
Je to hrozně ukidnující psát do nej své myslenky. Obcas si ho precitam a rikam si ze to co tam pisu je nekdy uplnej blábol... :D

Datum: 23.07.13 22:36
Já si deník píšu od 11 let, takže 2 roky. Už mám 2 popsané, teď píšu 3 a je na zámek a hezky voní. ;) Píši do středně velkých notýsků s tvrdými deskami. Ukrývám je pod polštář (vůbec mě to netlačí) nebo do krabičky od puzzlí. Ráda si deníčky zdobím obrázky apod. ;)
doplněno 23.07.13 22:52: A rozhodla jsem se, že až budu v důhodu, tak si všechny deníčky přečtu (v psaní deníčků hodlám ještě dlouho pokračovat). ;)

Od: martin1965*
Datum: 24.07.13 00:13

Hrozně rád bych si ho psal, už jen proto, že se zapomíná, ale nikdy se mi to nepodařilo. Nakonec není ale nejlepší to co právě prožíváme?. Před pár lety, když jsem začal jezdit na kole, tak jsem chtěl zapisovat všechny trasy, které projedu, ale nakonec to skončilo tím, že si radši všechno pamatuju.

Datum: 24.07.13 07:54

"...že si radši všechno pamatuju..."

Problém je v tom, že si s přibývajícím věkem budete pamatovat čím dál, tím míň :(

Datum: 24.07.13 08:27

pokud to nejsou super tajné a intimní věci je nejlepší blog. Další lidé to mohou komentovat a dát zpětnou vazbu jak to vidí oni popř něco doplní. Je to taková památka. Jednou za x měsíců něco prolistuju pár let zpátky. Pokud člověk píše o dětech, tak pro ně to bude celkem atraktivní až vyrostou - uvidí jak je rodiče viděli a co s nimi prožívali. Jako děti toho spousty zapomenou.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.